Dejzi Malin je otkrila kako nije mogla da izađe iz kuće, pa čak ni da se pogleda u ogledalo, nakon što je doživela užasne simptome odvikavanja od krema za ekcem.
Dejzi Malin, 26, iz Tedingtona u Londonu, dijagnostikovan je blagim ekcemom još dok je bila dete, a lekari su joj prepisivali razne steroidne kreme za lokalnu upotrebu.
Ali nakon što ju počeli da joj prepisuju sve jače doze, Dejzi je odlučila da prekine lečenje, što joj je donelo topikalno povlačenje steroida.
Zbog toga su joj se javili užasni simptomi na koži, uključujući crveno i zapaljeno lice, vrat, ruke i šake, mnogo gore od njenog prvobitnog ekcema.
Steroidne kreme se uglavnom koriste za lečenje upale kože, uzrokovane stanjima kao što su psorijaza i ekcem.
U Dejzinom slučaju, njena koža bi se na neko vreme smirila, ali bi se onda ponovo rasplamsala.
Nastavila je da ih koristi u njenim 20-im godinama i kad god bi se njena koža rasplamsala, dobijala bi jače i jače steroidne kreme i oralne steroide.
Međutim, Dejzi je odlučila da lekovi nisu za nju, i ako ništa drugo, činili su njenu situaciju još gorom.
- Morala sam prestati da ih uzimam jednostavno zato što nisu delovale. Moja koža je postajala sve crvenija i upaljena po celom licu. Počeli su da mi nude nove lekove i počela sam da brinem šta će se sledeće desiti ako nastavim da ih uzimam - rekla je Dejzi za DailyMail.
Dejzi je odlučila da smanji upotrebu leka u martu 2021. i zauvek je prestala da ga uzima u junu 2021.
Ali tada je doživela užasne simptome lokalnog povlačenja steroida, zbog čega joj se ljuštila koža, crvenivši i uzrokujući njen ogroman bol.
Sada uzima solne i ovsene kupke i koristi pakete leda i kompresijske rukavice, kako bi ublažila upale.
- Ostajem pozitivna u pogledu onoga što budućnost može da nosi i nadam se da će moje putovanje i oporavak pomoći drugima da se osećaju manje usamljeno u svojoj koži - rekla je Dejzi.
Svesni ste da je brokoli zdrav, ali baš i ne volite da ga imate na trpezi? Međutim, ako ga spremite sa čilijem, sigurno će vam postati jedan od omiljenih obroka
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svesni ste da je brokoli zdrav, ali baš i ne volite da ga imate na trpezi? Međutim, ako ga spremite sa čilijem, sigurno će vam postati jedan od omiljenih obroka
Kako nezvanično saznajemo, po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Beogradu uhapšeno je više pripadnika Interventne jedinice 92 jer su sprečili procesuiranje Saše Vukovića zvanog Boske za pucnjavu u jednom restoranu na Autokomandi u novembru prošle godine.
Gledalačko-obaveštajna služba Informer (GOSI) došla je do najnovijeg snimka sa sastanka "Strateškog tima blokadera" održanog pre dva dana u Novom Sadu.
Osvrćući se na istorijski kontekst donošenja Kumanovskog sporazuma i Rezolucije 1244, istoričar i redovni profesor Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu Čedomir Antić izneo je kritički osvrt na odluke tadašnjeg državnog vrha, ali je istovremeno ukazao na izuzetno sužen prostor za manevar koji je Srbija tada imala.
Na konferenciji za novinare današnje sednice niškog parlamenta gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović istakao je značaj pažljive izrade Prostornog plana grada Niša.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić najavio je danas tokom intervju na Radio Beogradu šta će otkriti 27. juna na zakazanom veličanstvenom skupu u Beogradu na kom se očekuje mnogo toga važnog za budućost naše zemlje.
Poverenik Mesnog odbora Mladost i član Gradskog odbora SNS-a Čačak Milojko Kaloserović posetio je Petru Škorić, najstarijeg člana Gradskog odbora SNS-a Čačak koja živi na teritoriji MO Mladost.
Novi Sad je danas bio mesto velikog okupljanja građana koji su, pod sloganom „Srbija pobeđuje“, poslali snažnu poruku jedinstva, optimizma i podrške daljem razvoju naše zemlje.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Na vojnoj vežbi koja će se održati na Vidovdan, 28. juna, biće prikazano mnogo toga novog, uključujući i napadačke rojeve dronova i borbene sisteme koje građani do sada nisu mogli da vide, rekao je danas predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
U manastiru posvećenom Svetom Pantelejmonu u selu Lepčince kod Vranja nalazi se ikona Svetog Jovana Ruskog kakva ne postoji ni u jednoj drugoj svetinji.
Lepe vesti uskoro očekuju penzionere, jer će pored povećanja penzija dobiti i paket drugih finansijskih davanja, rekao je danas predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić.
Policijskoj upravi Banjaluka je u sredu, 10. juna, u 16.30 sati prijavljeno da se u mestu Prijakovci dogodio incident u kojem su povređena dva maloletna lica.
Pevač Enver Miki Kolašinac (43), iz Novog Pazara, koji je bio učesnik šoua "Zvezde Granda", ubijen je pre četiri godine u Holandiji u mestu Buhten, a njegov ubica još nije pronađen.
Pred posebnim odeljenjem za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu danas je saslušan komandant Interventne jedinice 92 Dežurne službe Policijske uprave za grad Beograd Dušan N.
Osnivač italijanskog lista Il Foglio, Đulijano Ferara, objavio je tekst pod naslovom "Eskalacija - to je bila odluka", u kojem otvoreno podržava intenziviranje vojnih dejstava protiv Rusije i širenje napada na rusku teritoriju.
Više od 28 milijardi funti novca britanskih poreskih obveznika završilo je u rukama terorističkih organizacija, organizovanih kriminalnih grupa i neprijateljskih država između 2015. i 2021. godine.
Sukob na Bliskom istoku ušao je u novu fazu: SAD su gađale ciljeve na jugu Irana, a Teheran odgovorio napadima na američke baze u regionu. Sve najnovije vesti pratite uživo na informer.rs!
Šef Ruskog fonda za direktne investicije Kiril Dmitrijev pozvao je danas, u šali, vanzemaljce da ubede britanskog premijera Kira Starmera da podnese ostavku.
Porodica popularnog grčkog pevača Konstantinosa Argirosa postala je bogatija za još jednog člana. Njegova supruga Aleksandra Nika porodila se 8. juna i na svet donela zdravu devojčicu, njihovo drugo dete.
Voditeljka Radio-televizija Srbije Ivana Milenković završila je studije na Arhitektonskom fakultetu, a nakon master studija upisala je i doktorske studije na odseku za ekološku i bioklimatsku arhitekturu.
Pevačica Tina Ivanović i njen bivši suprug Zvezdan Anđić ponovo su dospeli u centar pažnje nakon njegove objave koja je pokrenula nagađanja o pomirenju.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.