• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

11.10.2022

11:04

STIGAO JE NOVI TREND U ŠMINKANJU! Oči sirene za zavodljiv pogled

Ljubav

STIGAO JE NOVI TREND U ŠMINKANJU! Oči sirene za zavodljiv pogled

Ovakvom šminkom, sem misterioznog pogleda, lice dobija efekat blagog liftinga, a već su je isprobale mnoge svetske zvezde poput glumice Megan Foks i manekenke Bele Hadid...

Šminkeri objašnjavaju da je reč o verziji mačkastih očiju, a razlika je u tome što se celo oko uokviruje olovkom, a kombinovanjem senki izdužuje prema slepoočnicama.

Nanesite senku samo na spoljašnje uglove očiju. Najtamnijom olovkom izvucite liniju na i gornjem i na donjem kapku tako da celo oko bude uokvireno. Kada to uradite, vratite se na senke. Tanjom četkicom za blendiranje nanesite braon nijanse, ali prvo nanesite tamnu nijansu, pa je izblendajte svetlom, izvlačeći poteze naviše.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Bella ? (@bellahadid)

 

Ovaj trik zahteva i malo eksperimentisanja jer ga je potrebno prilagoditi obliku oka.

Devojke i žene sitnijih očiju treba da ih vizuelno učine krupnijim iscrtavanjem sredine donjeg kapka olovkom u boji kože, nikako tamnom, a onima čije su oči postavljene bliže nosu savetuje se da izbegavaju stavljanje olovke u unutrašnji ugao i da biraju svetlije sedefaste senke.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Megan Fox (@meganfox)

 

Ako imate svetlu boju očiju, olovku nanosite samo na donji kapak i koristite braon senke.

BONUS VIDEO:


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!
Live TV

Otkrivamo sve tajne poznatih! Gledajte "Na merama" sutra od 20h!

U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" otkrili smo vam čime se sada bavi novinarka blokaderka Ana Mihajlovski, iza čega se skriva njen kolega blokader Slobodan Georgiev, kako se opušta “blokader junior” Aleksej Bjelogrlić, koji su izvori prihoda još jednog blokadera, glumca Nikole Đurička, gde se kreće i šta vozi najbolji prijatelj rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović.

03.07.2026

12:25

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set