Najbolji pas čuvar: Poznati dreser otkrio koja rasa najbolje štiti dom (VIDEO)
Podeli vest
Poznati dreser je otkrio da je rotvajler najbolji pas čuvar, ali da vlasnici treba da budu oprezni jer je izuzetno pametan i lukav.
Kada govorimo o psima čuvarima, malo koja rasa izaziva toliko poštovanja i opreza kao rotvajler. Moćan, impozantan i izuzetno inteligentan, ovaj pas nije za svakoga, ali za pravog vlasnika može postati nezamenjiv saveznik i nepobedivi čuvar doma.
Psi su poznati po svojim jedinstvenim načinima komunikacije sa ljudima, a jedno ponašanje koje budi radoznalost je kada nam ližu stopala. Ovaj čin, iako intrigantan, ima naučna i društvena objašnjenja koja prevazilaze jednostavnu naklonost.
Nepravilno čišćenje i loše navike u održavanju laminata mogu ozbiljno oštetiti pod i skratiti njegov vek trajanja, ali uz nekoliko jednostavnih pravila, vaš laminat može ostati kao nov godinama.
13.01.2025
15:40
Najbolji čuvari doma
- Rotvajleri su rase koje mogu biti savršene za one koji znaju kako da ih vode, ali lako mogu postati pravi izazov za one koji nisu spremni na njihovu snagu i karakter. Po mom mišljenju, uz pravilnu negu i trening, oni spadaju među najbolje čuvare na svetu - ističe Vil Aterton, popularni trener pasa.
U svom nedavnom videu, Vil Aterton ističe rotvajlera kao idealnog psa za one koji traže pouzdanog i odanog čuvara doma.
- Ako želite rasu koja je snažna, impozantnog izgleda, sa izraženim čuvarskim instinktima, a uz to i visokom inteligencijom i lakoćom u obuci, rotvajler može biti savršen izbor - objašnjava Aterton.
Međutim, napominje da sa njima treba biti veoma oprezan jer nisu za neiskusne ili neodlučne vlasnike. On ih poredi sa nemačkim ovčarima po poslušnosti, a sa mastifima po impresivnom izgledu, naglašavajući njihove izuzetne instinkte za čuvanje.
Uprkos svim ovim vrlinama, upozorava da rotvajleri zahtevaju snažan autoritet i iskustvo u vođenju. Bez toga, mogu postati izuzetno zahtevni i lukavi psi koji lako mogu nadmudriti svog vlasnika.
Statistika britanske veterinarske humanitarne organizacije PDSA jasno pokazuje da rotvajleri nisu rasa za neiskusne vlasnike. Ovi psi žive više od deset godina i zahtevaju najmanje dva sata intenzivne fizičke aktivnosti svaki dan. Kada su pravilno socijalizovani i obučeni, mogu se lepo uklopiti u porodični život. Ipak, zbog svoje snage i snažnih instinkta, nikada se ne preporučuje da budu ostavljeni sami sa decom, jer ovde nema mesta za greške.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Psi su poznati po svojim jedinstvenim načinima komunikacije sa ljudima, a jedno ponašanje koje budi radoznalost je kada nam ližu stopala. Ovaj čin, iako intrigantan, ima naučna i društvena objašnjenja koja prevazilaze jednostavnu naklonost.
Američka vojska je u decembru sprovela još jedan u nizu hipersoničnih eksperimenata, ovoga puta fokusiranih na jedan od najmanje istraženih problema ekstremnog leta: prolazak kroz kišu pri brzinama višestruko većim od brzine zvuka.
Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Milimir Lukić, koji je bio jedan od govornika na skupu blokaderskih sudija i tužilaca 7. decembra ispred Ustavnog suda u Beogradu, studirao je punih sedam godina u Prištini i fakultet završio sa prosečnom ocenom 6,07.
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije najoštrije osuđuje odluku Komonvelta Bahama da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, kojom je grubo i svesno narušen međunarodnopravni poredak utemeljen na Povelji Ujedinjenih nacija, upravo u godini u kojoj se obeležava 80 godina od njenog usvajanja.
Mađarski premijer Viktor Orban zagrmeo je kako je "Srbija ključna zemlja za odbranu Evrope", što je izjava koju nikada nećete ni čuti ni videti na tajkunskoj N1.
Ugovor za projektovanje i izgradnju saobraćajnog sistema za Liniju 1 fazu 1 beogradskog metroa, kao i Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja faze 1 projekta beogradskog metroa, potpisani su danas u Vladi Republike Srbije.
Jednostavniji automobili, posebno stariji modeli i neki japanski i evropski automobili, često se pokazuju pouzdanijim i dugovečnijim od savremenih, tehnološki složenih vozila.
Jedna od vodećih hrvatskih banaka našla se u centru skandala nakon što je regulator otkrio da je bez pravnog osnova prikupljala lične podatke klijenata, što predstavlja ozbiljno narušavanje njihove privatnosti.
U našem narodu veruje se da vremenska prognoza na Svetog Nikolu otkriva kakva će biti zima, ali i kakav će biti početak proleća. Dan je već odmakao, pa možemo naslutiti šta nas očekuje.
Političar Čedomir Jovanović svedočio je pre 20 godina pred Specijalnim sudom u vezi ubistva Zorana Đinđića, a o nekim detaljima sa svedočenja priča se i dan danas.
U mestu Crkvine, na regionalnom putu Tutin – Novi Pazar, oko 19 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je došlo do prevrtanja putničkog automobila.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa UKP, pod nadzorom Osnovnog javnog tužilaštva, uhapsili su dve osobe koje su osumnjičene da su prodavale prerađeno svinjsko meso zaraženo parazitom "Trichinela spiralis suis", a za obojucu je večeras određen pritvor do 30 dana.
Trojica državljana Sudana teško su stradala prilikom pokušaja da se ilegalno iz Bosne i Hercegovine prebace u Hrvatsku, a zbog teških promrzlina lekari su bili prinuđeni da im amputiraju noge i prste na rukama,.
Tunel Tjanšan Šengli, najduži tunel za auto-puteve na svetu, biće otvoren za saobraćaj do kraja godine u kineskom autonomnom regionu Sinđang-Ujgur, saopštili su regionalni zvaničnici.
Kina je otkrila svoje prvo podmorsko nalazište zlata, ispod dna Žutog mora, najveće u Aziji, kod poluostrva Đijaodong u provinciji Šandong, piše hongkonški list Saut čajna morning post.
Tvrdnje da Rusija namerava da napadne Evropu su gluposti koje služe da bi Rusija izgledala kao neprijatelj, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na godišnjoj konferenciji za novinare.
General Jovan Milanović rekao je da snimanje serije "Moj rođak sa sela" nije nastavljeno jer je smetalo tadašnjem državnom vrhu naše zemlje i bivšoj Haškoj tužiteljki Karli del Ponte.
Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva ljubitelje avanture i putopisne literature na razgovor o knjizi "U srcu Afrike - Ekspedicija Kragujevac-Kilimandžaro 1975", autora Milana Rakočevića. Događaj će se održati u ponedeljak, 22. decembra u 18 časova.
Pevačica Marija Šerifović snimila je sina Maria dok peva, a na sve je odreagovala pevačica Verica Šerifović koja je sigurna da će njen unuk naslediti talenat za muziku.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar