• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

07.10.2025

13:40

Psi koji najviše ujedaju: 5 rasa sa teškim temperamentom - budite jako oprezni

Shutterstock

Ljubimci

Psi koji najviše ujedaju: 5 rasa sa teškim temperamentom - budite jako oprezni

Iako su psi naši najverniji prijatelji, neke rase zahtevaju više pažnje i discipline.

Njihovo ponašanje ne zavisi samo od genetike, već i od načina na koji ih vlasnik vaspitava.

Haski

Foto: Shuterstock

 

Sibirski haski pun je energije i snage, ali i tvrdoglavosti ako mu se ne obezbedi dovoljno aktivnosti i treninga, može postati neposlušan i reaktivan.

Čivava

Foto: Shutterstock

 

Čivava, iako mala, često pokazuje veliko samopouzdanje i teritorijalnost. Zbog toga zna da ugrize ako se oseti ugroženo.

Rotvajler

Foto: Shuterstock

 

Rotvajler je moćan i odan pas, ali bez pravilne socijalizacije može reagovati agresivno. Potrebna mu je odlučna, ali smirena ruka.

Koker španijel 

Foto: Shuterstock

 

Koker španijel u mladosti često gricka iz igre, pa je važno usmeriti to ponašanje da ne preraste u lošu naviku.

Pitbul

Foto: Shuterstock

 

Pitbul, snažan i odan, zahteva iskusnog i odgovornog vlasnika. Uz pravilan pristup, može biti divan i veran porodični pas.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Bata i seka
Kolumne

DOSTA ZLOČINA! Dragan J. Vučićević: Bata i seka

Tekst 'Trgovac uticajem' objavljen u štampanom izdanju tajkunsko-blokaderskog pamfleta 'Nova' autorke Jelene Bulajić - rođene sestre onog/one Žana/Žane Bulajić sa N1 - tekst u kome se poziva da predsednik Srbije Aleksandar Vučić bude osuđen na 120 godina robije (?!) jer obilazi Srbiju, razgovara sa narodom i rešava ljudima probleme (o, strašnog li zločina!?!) - taj je tekst najstrašnija metastaza plenumaškog ludila i ekstremnog antisrpskog ekstremizma.

15.08.2026

13:45

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Potvrđene najcrnje slutnje! U požaru kod Omiša nastradala Dragana za kojom su svi tragali
Region

Potvrđene najcrnje slutnje! U požaru kod Omiša nastradala Dragana za kojom su svi tragali

Ministarstvo turizma i sporta i Hrvatska turistička zajednica potvrdili su da je u katastrofalnom požaru na omiškom području poginula državljanka Bosne i Hercegovine i izrazili su saučešće njenoj porodici. Reč je o Dragani Antešević (34) iz Kotor Varoši, koja je na omiškom području radila kao sezonska radnica i nestala 13. avgusta u Stanićima tokom bega od požara.

15.08.2026

14:34

Sport

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Džet set