Znate li kako izgleda kada umesto pitome krznene ljubimice u kuću uselite samog đavola? Upravo to se desilo ljudima sa snimka na Tiktoku čije mačije aktivnosti prevazilaze granicu dobrog i pitomog.
Iako su poznate po svojoj nezavisnosti, mačke imaju jedinstvene načine da pokažu ljubav. Sedenje na vama je jedan od njih - ali šta to zapravo znači?
24.09.2025
08:00
Ako mačku predugo mazite, može postati prenadražena i ugrizom pokazati da joj je dovoljno. Prethodni znaci su napet rep, ukočeno telo i prestanak predenja.
Ponekad grickaju iz igre to je njihov prirodan način komunikacije, posebno ako vas smatraju delom svog "čopora". Međutim, takvu igru treba na vreme zaustaviti.
Veterinari navode pet najčešćih načina na koje mačke dobijaju buve, čak i ako su u zatvorenom, kao i savete kako ih se zauvek rešiti.
12.09.2025
16:00
Foto: Shuterstock
Stres, dosada, frustracija
Ugriz može biti i izraz frustracije, na primer zbog prljave posude, dosade ili manjka pažnje. Takođe, promene u okruženju mogu izazvati stres koji se manifestuje ugrizima.
Rešenje je u razumevanju i poštovanju granica ljubimca. Posvetite joj dovoljno pažnje, obezbedite igru i mirno okruženje, a ako ugrizi postanu učestali, posavetujte se s veterinarom.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Znate li kako izgleda kada umesto pitome krznene ljubimice u kuću uselite samog đavola? Upravo to se desilo ljudima sa snimka na Tiktoku čije mačije aktivnosti prevazilaze granicu dobrog i pitomog.
Ministar odbrane Rusije Andrej Belousov naredio je da se obezbedi neprekidna proizvodnja i isporuka posebno traženih vrsta naoružanja, vojne i specijalne tehnike, saopštila je pres-služba Ministarstva odbrane Ruske Federacije.
Predsednik Francuske Emanuel Makron, koji je najavio razgovore o pripremama za kontakte sa ruskim liderom Vladimirom Putinom, propustio je pogodan trenutak, ocenjuje ekspert za međunarodnu bezbednost Mark Episkopos.
Trojni pakt - Albanija, Hrvatska i takozvano Kosovo - održao je nedavno trilateralni sastanak na kome su dogovoreni dalji koraci, koji moraju doći u fokus srpskih službi, pošto je bez ikakve sumnje taj savez uperen upravo protiv Srbije.
Lider LDP-a Čedomir Jovanović razobličio je idelologa blokadera Boža Prelevića, poznatijeg kao Boža Ratkapna, koji je izgleda zaboravio svoju prošlost jer se danas predstavlja kao veliki borac za pravdu.
Dinko Gruhonjić, čovek za koga je Srebrenica genocid, a takozvano Kosovo nezavisno, i koji se lično poredio sa ustašlim zločincem Dinkom Šakićem, koji je poznat po klanju Srba, organizovao je još jedno maltretiranje građana Novog Sada.
Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je da blokaderi nisu protiv vlasti, već da su protiv države i navela da je i suđenje ministru Nikoli Selakoviću za slučaj "Generalštab", koje je počelo danas, besmisleno i besramno i da predstavlja rušenje države.
Nenad Đorđević, osnivač i prvi predsednik Jugoslovenske levice (JUL), godinama jedan od najbližih saradnika Mirjane Marković, supruge bivšeg predsednika Slobodana Miloševića, devedesetih je kao jedan od najmoćnijih i najimućnijih ljudi vedrio i oblačio u državi. A danas čini sve da nezakonito otme imovinu i firmu, verovali ili ne, sopstvenom sinu Nikoli Đorđeviću.
Sanja Kalinović je otkrila da je napravila pasulj za Plave, što je voditelj Vuk Vukašinović iskoristio da se našali kako će svi koji su jeli imati gasove.
U večerašnjoj 22. epizodi Exatlona Srbija pobedu je odneo Crveni tim, rezultatom 8:5 kojim su sačuvali jednog člana svog tima od ispadanja na kraju nedelje.
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.
Umesto da prate nastavu - đaci na časovima snimaju lajv, odnosno uživo prenose dešavanja u učionici na Tik toku! Ovakvo ponašanje odvlači im pažnju od učenja, a pored toga može da bude opasno za bezbednost, ali oni toga nisu ni svesni, upozoravaju stručnjaci.
Svetski dan borbe protiv raka obeležava se danas širom sveta, a za cilj ima podizanje svesti o značaju prevencije, ranog otkrivanja i lečenja malignih bolesti. Gradski zavod za javno zdravlje Beograd navodi da su maligne bolesti jedan od vodećih uzroka obolevanja i umiranja i u Srbiji.
Bivši vršilac dužnosti direktora Uprave policije Vesko Damjanović tvrdi da je pripadnicima "kavačkog" klana Veljku Belivuku i Marku Miljkoviću ukinuta zabrana ulaska u Crnu Goru koja je bila na snazi 2016-2017. godine jer policija navodno nije znala ništa o zločinima u Ritopeku i drugim krivičnim delima.
Kako je Informer prvi pisao, u velikoj akciji UKP danas je u poznatom beogradskom restoranu uhapšeno nekoliko osoba zbog reketiranja, a među njima i Aleksandar A. pripadnik ''vračarskog klana".
Rusija je tokom poslednjeg kombinovanog udara prvi put operativno upotrebila bespilotnu letelicu Gerbera kao nosač FPV dronova, čime je otvorila mogućnost napada na ciljeve stotinama kilometara iza prve linije fronta, navode ukrajinski izvori.
U sudaru broda grčke Obalske straže i čamca sa migrantima u Egejskom moru nedaleko od ostrva Hios sinoć je poginulo najmanje 15 ljudi, a povređeno 26, među kojima su 11 dece i dve trudnice koje su u sudaru doživele pobačaj, ali su van životne opasnosti, prenose danas grčki mediji.
Ukrajina se dogovorila sa zapadnim partnerima da bi svako rusko kršenje budućeg sporazuma o prekidu vatre izazvalo koordinirani vojni odgovor Evrope i SAD, objavio je danas Fajnenšel tajms pozivajući se na obaveštene izvore.
Anegdote o legendarnim glumcima iz filma "Ko to tamo peva" i danas se prepričavaju, a jednu od najneverovatnijih ispričao je beogradski konobar, koji tvrdi da je našeg glumca Petra Lupu žena pijanog iznosila iz kafane.
Nemački supermodel Hajdi Klum izazvala je pravu buru na društvenim mrežama kad je na Instagramu objavila snimak u kojem se pojavljuje gotovo naga, samo u belom kaputu i donjem rublju.
Mnogi američki filmovi koji su obeležili generacije nastali su prema popularnim knjigama, donoseći na veliki ekran priče koje su osvojile i čitaoce i gledaoce širom sveta.
U lokal brze hrane u centru Beograda, koji je u vlasništvu Nikole Dragojlovića Sove, prvog supruga pevačice Katarine Kaje Ostojić, bačena je bomba, a tim povodom oglasio se PR tim pevačice.
U lokal brze hrane u centru Beograda, koji je u vlasništvu Nikole Dragojlovića Sove, prvog supruga pevačice Katarine Kaje Ostojić, bačena je eksplozivna naprava.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar