• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs

24.08.2024

10:00

Šok prizor na poznatoj plaži! Turistima zabranjen pristup, svi dolaze da fotografišu (FOTO)

Shuterstock

Ljubimci

Šok prizor na poznatoj plaži! Turistima zabranjen pristup, svi dolaze da fotografišu (FOTO)

Podeli vest

Stotine morskih lavova nastanili su kalifornijsku plažu San Karlos u Montereju, zbog čega su lokalni zvaničnici zatvorili to područje za ljude.

Postavljena je traka s upozorenjem, ali ljudi se i dalje okupljaju, fotografirajući morske lavove dok se odmaraju i igraju na pesku i u vodi, 

Morski lavovi često mogu da se vide na nekim plažama duž obale Kalifornije, a lokalci kažu da nikada nisu videli toliko veliki broj morskih lavova na jednoj plaži.

Foto: profimedia

 

Marinski biolog iz Nacionalnog morskog rezervata Monterej Bej, Lisa Utal, rekla je da nije jasno zašto su morski lavovi odabrali baš tu plažu, ali da ih možda privlači raznolikost u snabdevanju hranom. Gotovo svi na plaži su mužjaci, rekla je.

- Neverovatno su pokretni. Obično jure za hranom, a Nacionalni morski rezervat Monterej Bej je tako bogat. Očekuje se da će ostati na ovoj plaži tri do četiri nedelje - rekla je ona.

Foto: profimedia

 

Volonterka rezervata Mardž Brigadir kaže da su morski lavovi zaštićeni zakonom i da je ljudima zabranjeno da im se približavaju ili da ih teraju, prenosi Rojters.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set