Haljine Oskara koje i danas privlače pažnju: Ove dame su ponele kreacije koje su ostavile pečat na crvenom tepihu (FOTO)
Nekoliko glumica i danas su ostale su upamćene po spektakularnim kreacijama koje su nosile na dodelama Oskara.
09.03.2026
13:40
Shutterstock
Moda i lepota
Poslednjih godina nekoliko zvezda našlo se na listama najgorih autfita na dodeli Oskara, a njihovi stajlinzi izazvali su brojne kritike modnih stručnjaka i publike.
Foto: profimedia
Ariana Grande, zvezda filma "Wicked", pojavila se na crvenom tepihu u žvaka-ružičastoj haljini sa ogromnim, slojevitim šlepom koji je podsećao na oblake.
Iako je izgled bio dramatičan, mnogi korisnici društvenih mreža nisu bili oduševljeni, jedan je haljinu uporedio sa "jorganom", dok je drugi napisao da pevačica i dalje izgleda lepo uprkos tako ružnoj haljini.
Foto: profimedia
Kompozitorka Laura Karpman, nominovana 2025. za muziku u filmu "American Fiction", privukla je pažnju blještavim autfitom prekrivenim šljokicama od glave do pete.
Uz to je nosila i torbicu koja je bila jednako svetlucava, pa su neki komentatori na internetu napisali da izgleda kao da je "disko kugla eksplodirala na njoj".
Foto: profimedia
Glumica Erika Aleksander pojavila se u elegantnoj beloj haljini, ali ju je kombinovala sa ogromnom tutu suknjom u duginim bojama koja je podsećala na slojevitu tortu.
Uz crne rukavice i torbicu, celokupan izgled je izazvao podeljene reakcije, a mnogi su smatrali da bi haljina izgledala mnogo bolje bez tog upadljivog dodatka.
Iako su sve ove zvezde privukle veliku pažnju na crvenom tepihu, njihovi modni izbori pokazali su da ni najveće holivudske zvezde nisu imune na modne promašaje na najglamuroznijoj filmskoj večeri.
Foto: profimedia
Na listi modnih izdanja koja su izazvala najviše komentara našla se i glumica Vupi Goldberg.
Ona se na crvenom tepihu pojavila u upadljivoj plavoj haljini velikog volumena koja je, prema mišljenju modnih kritičara, izgledala kao da pripada muzejskoj postavci ili kostimu iz naučnofantastične serije.
Iako je haljina bila impresivna, mnogi su smatrali da je previše dramatična čak i za glamuroznu noć poput Oskara.
Posebno su kritikovani široka suknja i naglašeni deo oko vrata, koji su potpuno dominirali izgledom i skrenuli pažnju sa same glumice.
Foto: profimedia
Slične reakcije izazvao je i autfit glumice Ondžanu Elis Tejlor. Ona je na crveni tepih stigla u dvorednom odelu sa dugim plaštom i ogromnim puf rukavima, koji su bili toliko naglašeni da su gotovo u potpunosti preuzeli fokus.
Iako je ideja modernog zaokreta klasične elegantne kombinacije bila zanimljiva, mnogi su ocenili da su rukavi bili preveliki i da su "progutali" glumicu umesto da istaknu njen stil, a patike su jako loš izbor.
Sa nešto suptilnijim krojem, ovaj modni izbor mogao je izgledati mnogo uspešnije.
Foto: profimedia
Na listi modnih izdanja koja su izazvala podeljene reakcije našla se i glumica Melisa Makarti. Ona se na crvenom tepihu svečane ceremonije dodele nagrada Oskar, pojavila u crveno-ružičastoj haljini koja je mnoge podsetila na kombinaciju inspirisanu Danom zaljubljenih.
Iako je izgled bio upečatljiv i teško ga je bilo ne primetiti, modni kritičari nisu bili oduševljeni krojem i detaljima.
Posebno su kritikovani asimetrično nabiranje u predelu struka, kao i puf rukavi od satena koji su se tek delimično nazirali, jer su celokupnom dizajnu davali pomalo neusklađen izgled.
Uprkos živim bojama i zanimljivoj ideji, mnogi su smatrali da ovaj autfit nije uspeo da ispuni očekivanja za glamuroznu noć poput Oskara.
Foto: profimedia
Još jedno izdanje koje je izazvalo podeljene reakcije na crvenom tepihu bila je glumica Rejčel Senot. Ona se pojavila u roze, "strapless" haljini prekrivenoj velikim šljokicama, koja je, prema modnim kritičarima, delovala zastarelo i pomalo neusklađeno.
Dodatni problem činile su crne čizme do kolena (za broj veće), koje nisu stvarale sklad sa haljinom, pa je celokupan izgled delovao nespretno.
Modni stručnjaci su napomenuli da bi manji šljokici i sofisticiraniji dodaci mogli podići autfit i učiniti ga mnogo elegantnijim.
Senot je bila zapažena i u filmu "Saturday Night", ali na crvenom tepihu Oskara 2025. njen izbor garderobe nije naišao na oduševljenje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Odbrana generala Ratka Mladića iz komiteta UN do sada nije dobila nikakav odgovor na pismo koje je uputila u vezi sa odbijanjem Haga da on bude pušten na lečenje u Srbiju, a ovo pitanje će biti otvoreno na sednici Saveta bezbednosti UN-a o radu Mehanizma 12. juna, rekao je generalov sin Darko Mladić.
03.06.2026
14:12
Povodom nedavnih izjava suspendovane profesorke sociologije Marije Vasić, javnosti se oštro obratio direktor Gimnazije „Jovan Jovanović Zmaj“, Radivoje Stojković
03.06.2026
13:40
Sveta Ilić iz sela Binač u Kosovskom Pomoravlju pretrpeo je brutalan napad od strane lokalnog Albanca dok je pokušavao da zaštiti svog sina, saopštila je Kancelarija za Kosovo i Metohiju.
03.06.2026
12:15
Narodna poslanica Biljana Pantić Pilja oglasila se na svom Instagram nalogu optužujući profesorku Mariju Vasić i aktiviste za pokušaj podele društva, napade na Crkvu i političke zloupotrebe.
03.06.2026
14:15
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić sastao se sa predsednicom Senata Republike Uzbekistan Tanzilom Narbajevom.
03.06.2026
13:06
Informer TV slavi 3. rođendan! Uz balone i emocije na slavljeničkom Kolegijumu, TV lica su se prisetila početaka i zahvalila moćnom timu iza kamera.
31.05.2026
15:39
Pre tačno tri godine počela je sa radom Informer TV - televizija koja je za kratko vreme postala najuticajnija i najgledanija u Srbiji.
31.05.2026
08:43
Ne propustite!
30.05.2026
08:54
Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" jer vas u subotu od 20 časova očekuje pravi spektakl.
29.05.2026
11:52
Ako ove godine planirate put Hrvatske budite spremni da za komplet ležaljki i suncobrana "puknete" čak 100 evra.
03.06.2026
13:00
Dojave o bombama, koje su stigle putem mejlova u više osnovnih i srednjih škola, bile su lažne, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP).
03.06.2026
13:05
Ministarka za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milica Đurđević Stamenkovski posetila je porodicu Slaviše Đorđevića, koji je pre 27 godina, na današnji dan, poginuo u Peći braneći otadžbinu tokom oružanih sukoba na Кosovu i Metohiji.
03.06.2026
14:25
Jubilarni, 65. Dragačevski sabor trubača održaće se ove godine od 7. do 9. avgusta.
03.06.2026
14:19
Nakon više od 15 godina, na Dečjoj hirurgiji Univerzitetskog kliničkog centra Niš otvorena je treća operaciona sala, čime su značajno unapređeni uslovi za lečenje najmlađih pacijenata.
03.06.2026
13:57
U velikoj akciji policije uhapšeno je šest osoba koje se sumnjiče za više krivičnih dela, među kojima je i prodaja droge, a za jednim članom raspisana je međunarodna poternica.
03.06.2026
13:17
Jutros u Beogradu je došlo do svirepog ubistva, kada je Uroš G. (26) sekirom presudio očuhu svog oca, Svetozaru P. (92). Policija je završila uviđaj a telo nesrećnog muškarca poslato je na obdukciju.
03.06.2026
12:53
Nišlija I.Ž., vozač jednog prevozničkog preduzeća koji je 9. decembra prošle godine u selu Vrelo kod Niša izazvao saobraćajnu nesreću u kojoj je poginula Elizabeta Gojković (53) juče je na saslušanju pred Osnovnim javnim tužilaštvom negirao krivicu.
03.06.2026
14:13
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Kragujevcu, efikasnom akcijom, uhapsili su L. B. (23) iz Kragujevca, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela teško ubistvo u pokušaju i teška telesna povreda.
03.06.2026
12:33
U beogradskom naselju Boleč danas je došlo do stravične saobraćajne nezgode u kojoj je povređeno više osoba.
03.06.2026
11:35
Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp izjavio je danas da je Iran pristao na to da nema nuklearno oružje.
03.06.2026
13:56
Mađarska bi mogla da pruži diplomatsku pomoć za rešavanje situacije u Ukrajini i da postane mesto za pregovore, izjavio je mađarski premijer Peter Mađar.
03.06.2026
12:42
Izviđački avion NATO kruži u blizini ruske eksklave Kalinjingrada, rekao je izvor iz kontrole vazdušnog saobraćaja EU za državnu novinsku agenciju TASS.
03.06.2026
12:41
Helikopter Kraljevske mornarice srušio se na polje u Devonu, saopštila јe policiјa.
03.06.2026
12:05
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Poznata meksička influenserka Paola Markes preminula je u 30. godini, a njeno telo pronađeno je u njenom stanu u meksičkom gradu San Luis Potosi.
02.06.2026
12:25
Glumac Oven Ris Dejvis, domaćoj publici najpoznatiji po ulozi agenta Vilsona u seriji "Tvin Piks: Povratak", iznenada je preminuo u 44. godini.
02.06.2026
09:33
Kolektivna izložba "Dani Nikole Tesle", biće otvorena u Galeriji Nikola Radošević, u ponedeljak 1. juna u 19 časova.
01.06.2026
12:33
Ćerka peavčice Dženifer Lopez na proslavi mature pojavila se pod muškim imenom i predstavila kao Oskar Muniz.
31.05.2026
12:08
Nedeljama su trajala vređanja i prepirke između bivših parntera Sofije Janićijević i Borislava Terzića Terze zbog njene afere sa sedamdesetogodišnjim Danetom.
03.06.2026
14:20
Nekadašnja rijaliti učesnica i voditeljka Milica Kemez oglasila se nakon brojnih uvreda koje je njen bivši muž Bora Santana izneo na njen račun.
03.06.2026
13:40
"Južni vetar festival", muzički događaj o kojem se već mesecima govori širom regiona, održaće se 27. juna na stadionu Tašmajdan u Beogradu i okupiće neka od najvećih imena narodne muzike.
03.06.2026
13:29
Aktuelni zadrugari Maja Marinković i Asmin Durdžić redovno imaju vrele akcije pred kamerama rijaliti programa "Elita", a on joj je sada zamerio što je bila glasna.
03.06.2026
13:26
Dok Saša Lukić demantuje našu ekskluzivu, ali i izbacuje storije sa devojkom kao nikad do sad, odgovor Nataše Bekvalac je klasičan primer kriznog PR-a!
03.06.2026
12:51
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar