Kejt Midlton šokirala svet: Jedan detalj na princezi pokrenuo lavinu reakcija (FOTO)
Kejt Midlton zna kako da zablista i privuče pažnju, a prilikom najnovijeg pojavljivanja svima je privukao pažnju jedan detLJ.
27.03.2026
18:20
Shutterstock
Moda i lepota
Prilikom izbora mesta razdeljka, oblik lica igra ključnu ulogu, bilo da razmišljate o razdeljku na sredini ili sa strane.
- Obe opcije su bezvremenske i uvek u modi - rekao je frizer Brandon Curtis za Hair.com.
Međutim, on naglašava da svaka opcija stvara drugačiji vizuelni efekat: razdeljak na sredini ističe simetriju i vizuelno izdužuje lice, dok razdeljak na stranu omekšava crte i daje nežniji izgled.“
Razdeljak na sredini postao je izuzetno popularan u poslednjih nekoliko godina, ali to ne znači da pristaje svima. Budući da vizualno izdužuje lice, najbolje odgovara osobama sa širim crtama.
🔷Okruglim licima, koja su jednako široka koliko i duga
🔷Licima u obliku dijamanta, sa uskim čelom i bradom te izraženim jagodicama
🔷Licima u obliku srca, sa širim čelom i užim donjim delom.
Simetrija razdeljka na sredini pomaže da se ovi oblici lica vizuelno izbalansiraju i daje im elegantniji izgled. Takođe, odličan je izbor za ovalna lica, koja su poznata po svojoj svestranosti kada je reč o frizurama.
Foto: Shutterstock
Na kraju, izbor razdeljka na sredini zavisi i od efekta koji želite da postignete. Kako ističe slavna frizerka Lejsi Redvej, ako želite da naglasite oštrije crte lica, razdeljak na sredini je idealan izbor.
Iako razdeljak na sredini odlično pristaje okruglim licima, osobe sa izraženijim i oštrijim crtama često bolje izgledaju sa razdeljkom na stranu. Posebno je pogodan za četvrtasta lica, koja imaju izraženu čeljust i ravnije linije od čela do jagodica. Razdeljak na stranu unosi potrebnu mekoću i pokret, čime ublažava stroge linije lica.
Međutim, četvrtasta lica nisu jedina koja mogu da iskoriste ovaj stil. Licima sa izraženim jagodicama, poput dijamantnih ili srcolikih, takođe odlično pristaje razdeljak sa strane.
Frizerka Mika Fovler za Byrdie objašnjava da razdeljak na stranu naglašava strukturu kostiju i jagodice. Ona preporučuje plići razdeljak za četvrtasta lica, dok dublji i dramatičniji razdeljak bolje odgovara srcolikim i dijamantnim oblicima lica. Kao i kod prethodnog stila, ovalna lica mogu nositi obe opcije bez problema.
Ova pravila, naravno, nisu stroga. Ako niste sigurni, eksperimentišite dok ne pronađete razdeljak uz koji se osećate najbolje. Povremena promena razdeljka takođe je odlična ideja - ne samo da osvežava izgled, već i pomaže u očuvanju zdravlja kose, smanjujući oštećenja i opadanje.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Dokaz da je među blokaderima sve popucalo i da više ne znaju gde udaraju jeste objava jednog od vođe blokada, Nemanje Miloševića, na društvenoj mreži Iks.
05.06.2026
19:00
Predsednica Skupštine Ana Brnabić odgovorila je Borku Stefanoviću koji je prozivao predsednika Aleksandra Vučića nakon posete Tivtu, vidno ozlojeđen zbog respekta koji je Vučiću tamo ukazan među najmoćnijim ljudima Evrope.
05.06.2026
20:13
Isplivao je dokaz onoga što je govorio predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Tivtu, da su Crnoj Gori u pomoć, tokom požara u Luštici, pritekli Obrenovčani, koje su sad pojedine strukture u Crnoj Gori pokušale da iskoriste za svoj spin i besramne laži.
05.06.2026
18:55
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se iz Tivta, gde je govorio o pitanju Kosova i Metohije, odnosima Srbije sa Crnom Gorom i Hrvatskom, protestima tzv. "studenata u blokadi", evropskim integracijama Srbije, regionalnoj saradnji, kao i razgovorima koje je imao sa evropskim zvaničnicima na samitu.
05.06.2026
17:00 >> 18:15
Na redovnoj sednici Skupštine opštine Trstenik danas se dogodio skandal i nasilja, kada je odbornik Narodnog pokreta Srbija (NPS) Miroslava Aleksića, Bojan Petrović, fizički nasrnuo na Anu Rajčić, načelnicu Opštinske uprave!
05.06.2026
20:03
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
05.06.2026
16:31
U današnjoj emisiji "Da se ne lažemo" autor i voditelj emisije Novica Popović ugostiće Vladiku topličkog Petra.
05.06.2026
14:01
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo koga to traži novinar blokader Mladen Savatović, čime se zanima političar u pokušaju Đorđe Stanković, gde se skriva najbolji drugar rektora politikanta Vladana Đokića, Nebojša Bojović, kako se opušta propali aktivista Petar Đurić…
05.06.2026
12:55
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
04.06.2026
11:05
U Hramu Svetog Save u Beogradu završeno je ukrašavanje postolja na koje će večeras, oko 18 časova, biti položen Pojas Presvete Bogorodice. U međuvremenu su se redovi vernika znatno smanjili, pa se na poklonjenje svetinji trenutno čeka oko pet sati.
05.06.2026
17:40
Nijedan oglas u kome se pozivaju radnici za sezonske poslove nije privukao toliku pažnju kao ovaj, objavljen na Fejbuk stranici najvećeg sela u Sremu.
05.06.2026
19:00
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić oglasio se danas iz Tivta, gde je između ostalog govorio i o auto-putu do Kraljeva za koji je rekao da će biti otvoren pre Vidovdana!
05.06.2026
18:03
Velika neprijatnost dogodila se na svadbi nadomak Jagodine, kada je tast pred svim gostima zatražio mikrofon i ponizio zeta. Kako gosti govore, sve je najteže podnela mlada!
05.06.2026
17:30
Loznica će od 11. do 16. juna obeležiti Dan grada i jubilej - 160 godina od dobijanja statusa varoši.
05.06.2026
16:33
Policija u Boljevcu uhapsila je M. P. (55) iz Loznice, zbog sumnje da je iz jednog preduzeća ukrao veću količinu novca i zlato.
05.06.2026
21:09
Navodnom pripadniku tzv. "vračarskog klana" i suprugu starlete Tamare Đurić Nikoli Kačareviću ponovo je odobreno puštanje iz pritvora, ali uz pozamašno jemstvo!
05.06.2026
16:10
U Makarskoj je u utorak došlo do incidenta prilikom policijskog postupanja zbog droge, pri čemu je jedna žena uhapšena, nakon što je pružila otpor i napala policajce.
05.06.2026
19:58
Šest osoba, među kojima i dvoje dece, povređeno je danas u saobraćajnoj nesreći na putu Niš - Malča, na deonici paralelnoj sa auto-putem Niš - Pirot.
05.06.2026
17:04
Viši sud u Beogradu je završio izvođenje dokaza u postupku protiv Vladimira i Miljane Kecmanović, roditelja dečaka-ubice koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro svojih vršnjaka i radnika obezbeđenja, a u sredu bi trebalo da počne iznošenje završnih reči pred donošenje druge presude.
05.06.2026
17:11
Premijer Slovačke Robert Fico izjavio je da želi da razgovara sa predsednicom Evropske komisije Ursulom fon der Lajen o pitanju nadoknade za vojnu opremu doniranu Ukrajini, saznaje TASR.
05.06.2026
19:30
Ruska državna svemirska korporacija Roskosmos saopštila je danas da su njeni stručnjaci otkrili dva curenja vazduha na modulu "Zvezda" na Međunarodnoj svemirskoj stanici (ISS), ali da nema neposredne opasnosti za posadu.
05.06.2026
19:00
Globalni trgovinski sistem više nije zapadnocentričan. Skoro polovina rasta globalnog BDP-a u poslednjih pet godina dolazi iz zemalja BRIKS-a, dok je udeo G7 bio svega 18 odsto, saopštio je ruski predsednik Vladimir Putin.
05.06.2026
18:20
Francuski predsednik Emanuel Makron, koji učestvuje na samitu Evropska unija - Zapadni Balkan u crnogorskom primorskom gadu Tivtu, današnji dan je započeo džogingom.
05.06.2026
17:50
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
05.06.2026
15:36
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
04.06.2026
11:51
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
03.06.2026
10:41
Zvezda serije „Tvin Piks" Ovejn Ris Dejvis preminuo je iznenada.
02.06.2026
19:45
Poznata meksička influenserka Paola Markes preminula je u 30. godini, a njeno telo pronađeno je u njenom stanu u meksičkom gradu San Luis Potosi.
02.06.2026
12:25
Pevač Dragan Kojić Keba prekinuo je intervju nakon pitanja o bivšoj ljubavnici, tekstopiscu Ljiljani Jevremović.
05.06.2026
19:23
Ćerka Zdravka Čolića Una Čolić iskoristila je priliku, kao i većina vernika u Srbiji, da celiva Pojas Presvete Bogorodice koji je izložen u Hramu svetog Save.
05.06.2026
18:49
Reper Stefan Cvijović, poznatiji kao Cvija, oženio se manekenkom Lanom Klarić.
05.06.2026
18:22
Reper i muzičar Stefan Cvijović Cvija oženio se u tajnosti dugogodišnjom izabranicom Lanom.
05.06.2026
18:06
Voditelj rijaliti programa ''Elita'' Milan Milošević, otvorio je dušu o zdravstvenim problemima sa kojima se bori još od detinjstva.
05.06.2026
17:36
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar