Revija "Niti" otvorila 53. Perwoll Fashion Week! Čist glamur i sjaj na Beogradskoj nedelji mode (FOTO)
Podeli vest
Revijom "Niti", modnog kreatora Igora Todorovića večeras je u beogradskom Hangaru otvoren 53. Perwoll Fashion Week, koji traje do 17. aprila pod sloganom "MaštAI".
Na ovogodišnjoj manifestaciji učestvovaće, kako je najavljeno, više od 100 dizajnera iz Srbije i regiona. Revije će predstaviti kreatori Boško Jakovljević, Irena Grahovac, Aleksandra Lalić, Vesna Kracanović, Dejana Momčilović, Peđa Nerić, Marko Feher.
Na otvaranju 53. Perwoll Fashion Week-a, osnivač i direktor manifestacije Nenad Radujević, pozvao je publiku da ustane i jednim minutom aplauza oda poslednji pozdrav i priznanje Slađani Milošević, princezi domaće rok scene.
Elizabet Emanuel će dizajnirati novu haljinu koja će imati "čaroliju" originala, ali uz novi izgled.
09.04.2024
15:20
Minutom aplauza, umesto ćutanja, odata je počast nedavno preminuloj umetnici Aleksandri Slađani Milošević, a Radujević je podsetio da je ona bila prva dobitnica nagrade Fashion Week-a za doprinos mode muzici.
- Bila je buntovnica, aktivistkinja, glasnogovornik naših duša - kazao je Radujević.
Foto: Tanjug/Nemanja Jovanović
Kreatorkakreatorke Ana Trošić Trajković je istakla da Fashion Week iz godine u godinu ne prestaje da napreduje i prati trendove.
- Održiva moda predstavlja budućnost mode, pa će svako izdanje imati bar jedan dan koji će biti posvećen ekologiji u modi - rekla je Trošić Trajković.
Ivanović, koja obeležava 10 godina rada, smatra da je Perwoll Fashion Week "vrhunac domaće i regionalne mode".
Revija "Niti", koja je, kako je istakao Radujević, dobro prihvaćena i na Milanskoj nedelji mode, donosi "novi život starih zanata", te je i zvučno adekvatno propraćena etno muzikom. Usledila je revija mladih kreatora, pobednika "Perwoll Fashion Week" konkursa.
Kao uvertira manifestacije, u sredu je u galeriji "Sanjaj" otvorena izložba "Neograničena veza - Unlimited Ties" autorke Nataše Šarić.
Poznata modna kuća Luj Viton uskoro stiže u Srbiju. Pored toga što će ovaj modni brend biti deo našeg grada, ljubitelji skupocenih komada neće morati da odlaze u inostranstvo kako bi se počastili najnovijim modelima iz kolekcije.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Na otvaranju 53. Perwoll Fashion Week-a, osnivač i direktor manifestacije Nenad Radujević, pozvao je publiku da ustane i jednim minutom aplauza oda poslednji pozdrav i priznanje Slađani Milošević, princezi domaće rok scene.
Dragan J. Vučićević, glavni urednik Informera, uključio se u program Informer televizije i otkrio najnovije informacije o zdravstvenom stanju Ivice Dačića, ministra unutrašnjih poslova, koji je hospitalizovan u sredu.
Željko Maletić, muž Danije Maletić - nekadašnje pomoćnice direktora Uprave za sprečavanje pranje novca, koja je milione zgrnula od poslova sa državom a onda naprasno postala žrtva režima i zvezda tajkunskih medija - umešan je u korupciju, otkriva Informer.
Potpredsednik Vlade Srbije, ministar policije Ivica Dačić (60) i dalje je u životnoj opasnosti, saznaje Informer od izvora iz Kliničkog centra Srbije (KCS).
Novinska agencija Kazahstana "Kazinform" objavila je vest da predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u dvodnevnoj poseti toj zemlji na poziv šefa države Kasima-Žomarta Tokajeva, uz ocenu da se višedecenijska saradnja dve države vremenom podigla na nivo pragmatičnog partnerstva sa stabilnim političkim poverenjem i rastućom ekonomskom dinamikom.
Ministar za evropske integracije Nemanja Starović komentarisao je na društvenoj mreži Iks izjavu bivšeg diplomate Nebojše Vujovića u blokaderskom mediju Danas, gde je rekao da je "cilj Đurićevog poziva u Vašington je tajni sporazum o priznavanju Kosova".
Nevena Petrović otkrila je da je tokom današnjeg duela u glavi čula glas bivšeg saigrača Alekse Erskog, kao i da veruje da će pobediti svoju suparnicu Milicu Ohman na večerašnjem Exatlon poligonu.
Dejan Jelača, srpski glumac koji živi i radi u Americi gostujući u Info jutru otkrio je kakav je život preko okeana i kako Amerikanci gledaju na poteze svog predsednika Donalda Trampa.
Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Koliko je Svetska izložba Expo 2027 u Beogradu važna, potvrdili su i hrvatski mediji, ističući da ovaj događaj predstavlja ključnu razvojnu priliku za ceo Zapadni Balkan, ali i saradnju.
Nakon važnih sastanaka u SAD, ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović jedva je čekala da se vrati kući i u naručju ponovo zagrli svoju šestomesečnu ćerkicu.
Na društvenoj mreži TikTok pojavila se opasna igra Izazov "Paracetamol", u kojem se mladi takmiče ko će uneti veće količine ovog leka!? Ovaj opasni trend širi se najviše među školskom decom, koja žele da završe kod lekara i tako izbegnu odlazak u školu.
Roditelji dece koju je 3. maja 2023. u Osnovnoj školi ''Vladislav Ribnikar'' ubio maloletni učenik te škole, danas su na povoljenom suđenju njegovim roditeljima, Vladimiru i Miljani Kecmanović, govorili o danima uoči masakra i posledicama zločina koji je zauvek promenio njihove živote.
Kosta K, dečak koji je u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar" ubio devetoro vršnjaka i radnika obezbeđenja, 25. marta trebalo bi da svedoči u sudskom postupku koji se vodi protiv njegovih roditelja.
Sjedinjene Američke Države ušle su u novu rundu pregovora o iranskom nuklearnom programu sa izuzetno tvrdim stavovima, dok su Vašington i Teheran i dalje daleko od dogovora koji bi sprečio mogući vojni sukob.
Poljska ne želi da bude "naivčina" u odnosima sa Sjedinjenim Američkim Državama, poručio je ministar spoljnih poslova te zemlje Radoslav Sikorski obraćajući se u parlamentu.
Rusija i Belorusija nastaviće da čine sve što je neophodno kako bi osigurale vojnu bezbednost Savezne države, poručio je ruski predsednik Vladimir Putin na sednici Vrhovnog državnog saveta Savezne države Rusije i Belorusije u Kremlju.
Manekenka Klaudija Šifer skuplja insekte, a glumac Džoni Dep voli da se igra sa barbikama. Ovo su samo neki od ekscentričnih hobija holivudskih zvezda.
Sestra ministra spoljnih poslova Ivice Dačića je glumica Emica Dačić, koja je igrala sekretaricu Branislava Lečića u jednoj od najgledanijih domaćih serija "Porodično blago".
Warner Bros. Pictures od 5. marta u srpske bioskope donosi "Nevestu", mračnu reinterpretaciju mita o Frankenštajnu sa Kristijanom Bejlom i Džesi Bakli u glavnim ulogama.
Tamara Krcunović je zabeležila još jednu maestralnu ulogu, kada je modnim sladokuscima na premijeri filma "Biće novih leta" priredila mali stilski čas.
Večeras od 21 čas na Prvom programu RTS-a možete gledati drugo polufinale festivala PZE 2026. Novih 12 takmičara boriće se za glasove publike i stručnog žirija kako bi osigurali jedno od preostalih sedam mesta u velikom finalu i dobili šansu da predstavljaju Srbiju na Evroviziji u Beču.
Pevačica Goca Tržan oglasila se nakon što su se na internetu pojavili tekstovi u kojima se njen lik i ime zloupotrebljavaju za promociju preparata za mršavljenje, sa kojima, kako ističe, nema apsolutno nikakve veze.
Pevač Nikola Rokvić i njegova supruga Bojana Barović, danas imaju razloga za slavlje - njihov sin Simeon puni sedam godina, te su se oglasili tim povodom.
Pevač Darko Lazić je sa suprugom Katarinom i jednogodišnjom ćerkom Srnom otputovao na Maldive, gde se sinoć odvijala prava drama, kada je devojčica zaključala kuću u kojoj borave.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar