Obavijena misterijom, Golubačka tvrđava i danas čuva brojne tajne i ljubomorno skriva ime svog prvog graditelja, a istraživanja ukazuju da je podignuta možda čak i u 13. veku, u vreme kralja Dragutina.
Mrtvo more, More smrti i Lotovo more nazivi su za slano jezero između Jordana i Izraela koje se ponosi salinitetom od čak 33 odsto.
21.04.2024
20:00
Posetioci koji dolaze na jednodnevni izlet od danas će morati da kupe ulaznicu od pet evra, što će na ključnim lokacijama kontrolisati inspektori.
Prošle je godine 3,2 miliiona turista prespavalo barem jednu noć u starom gradskom jezgru, ali desetine hiljada ljudi slivali se na uske gradske ulice tokom dana, često s kruzera, kako bi razgledali znamenitosti, uključujući Markov trg.
Kada planiramo putovanja, retko ko od nas pomisli na to kako lokacija koju biramo miriše. Ipak, ako želite to da uzmete u obzir, objavljena je lista deset najmirisnijih gradova Evrope.
Jedna od najneobičnijih pijaca na svetu nalazi se u La Pazu, glavnom gradu Bolivije. Zovu je veštičijom pijacom i uprkos tome ona nije skrivena u nekom zabačenom delu grada.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Obavijena misterijom, Golubačka tvrđava i danas čuva brojne tajne i ljubomorno skriva ime svog prvog graditelja, a istraživanja ukazuju da je podignuta možda čak i u 13. veku, u vreme kralja Dragutina.
Međunarodne rezerve Rusije dostigle su istorijski maksimum od 826,8 milijardi dolara zaključno sa 30. januarom, saopštila je Centralna banka Rusije, navodeći da je reč o najvišem nivou zabeleženom do sada.
Direktor Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković izjavio je danas da se država na čelu sa predsednikom Aleksandrom Vučićem danonoćno bori za naš narod na KiM i dodao da najveću cenu Srbi na KiM plaćaju zbog pogubne politike bivše vlasti.
Došlo je do novog sukoba između Sanje Kalinović, Anabele Zonai i Milice Ohman tokom kojeg su se međusobno optuživale za prisluškivanje, spletkarenje i foliranje.
Ekstremno zahtevni Exatlon poligoni daju posebnu čar ovom takmičenju, a gledaoci su već uveliko zapamtili teške prepreke na svakom od njih i stekli svoje favorite.
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
Građani Srbije upozoreni su na novu SMS prevaru u kojoj se od njih traži da "glasaju" za osobu po imenu Marija, a ukoliko to urade, upadaju u veliki problem.
Na pijacama širom Srbije ovih dana pažnju kupaca privlači paradajz koji je, prema njihovim rečima, ukusniji nego tokom leta, a prodaje se po ceni od oko 200 dinara za kilogram, što ga čini jeftinijim čak i od kiselog kupusa.
Patrijarh srpski Porfirije pozvao je sveštenstvo i vernike da se 8. februara pridruže akciji dobrovoljnog davanja krvi koju organizuju Crveni krst Srbije i Institut za transfuziju krvi.
U selu Biohane, kod Tutina muškarac R. D. (61) pronađen je mrtav na lokalnom groblju, a prema prvim nezvaničnim informacijama sumnja se na samobistvo, saznaje Informer.
Tokom posete američkog potpredsednika Džej Di Vensa Italiji došlo je do diplomatskog blama, nakon što je njegov tim na spisak za privatni ručak sa premijerkom Đorđom Meloni uvrstio i njenog bivšeg partnera, iako ona nema supružnika.
Beogradska policija uhapsila je S. H. (40) i ukrajinsku državljanku S. T. (23) zbog sumnje da su iz galerije ULUS ukrali sliku Zdravka Vučinića "Uspenje"
Smršao čitavih 90 kilograma, obrijao glavu i pustio sedu bradu, pa mnogi iz prve nisu shvatili da se radi o Džoni Hilu, holivudskom glumcu kog publika poznaje kao debeljuškastog komičara.
Ljiljana Lašić, legendarna Tina iz serije "Pozorište u kući", napustila je arhitekturu zbog braka, a kasnije i samu slavu kada ju je popularnost počela gušiti.
Bivša supruga poznatog repera Nenada Aleksića Ša, Vanja Ignjatović, iznenadila je javnost kada se udala u strogoj tajnosti, što je sada otkrila putem društvenih mreža.
Živorad Nikolić, poznatiji kao Žika Šarenica, otkrio je kako danas izgleda njegova svakodnevica, govorio o porodici, ali i o svemu onome sa čim se susretao tokom dugogodišnjeg voditeljskog posla.
Pravi haos izbio je u studiju "Zvezda Granda" kada je došlo do rasprave između članova žirija, i to zbog glasova i prolaska kandidata, a nezadovoljstvo iskazala je pevačica Snežana Đurišić.
Pevačica Ivana Šašić oglasila se na mrežama i zabrinula svoje pratioce, kada je otkrila ozbiljan bezbednosni problem u zgradi u kojoj živi, koji kako tvrdi, ugrožava sve stanare.
Učesnica rijalitija "Elita 9" Anita Stanojlović poverila se svom partneru Luki Vujoviću i ispričala mu da joj je reper Vuk Mob, kako tvrdi, slao poruke i uporno joj se udvarao.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar