Magični Prag je idealna destinacija za doček Nove godine! Za 200 evra uživajte u jednom od najlepših evropskih gradova (FOTO)
Ako volite zimu, svetlost i božićnu magiju, Prag je savršeno mesto za doček Nove godine.
16.11.2024
13:40
Shutterstock
Putovanja
Jedna od najboljih destinacija za doček Nove godine je Milano. Prelep grad koji je italijanski centar mode mami turiste, a praznična atmosfera je poseban doživljaj.
Doček Nove godine u Milanu je prilika da se uživa svim čulima – od vatrometa na glavnim trgovima Piazza Castello i Piazza del Duomo do posebnih prazničnih manifestacija kao što su koncerti, ulične zabave i kulturni programi.
Ispred raskošne katedrale Duomo di Milana, na istoimenom trgu, tokom zimskih praznika se organizuju brojne manifestacije, pa su tako novogodišnji praznici idealno vreme za posetu Milanu.
Foto: Shutterstock
U skladu sa umetničkim zdanjima i delima kojima je ovaj grad bogat, proslava praznika, a posebno doček Nove godine u Milanu izgleda veoma raskošno. Deo novogodišnje tradicije u Milanu je da na glavnom trgu Duomo nastupaju svetski priznati italijanski umetnici, pa zato iskoristite zimske praznike kako biste uživali u operi ili predstavi u novogodišnjoj noći.
Na trgu Skala, nalazi se i istoimena čuvena operska kuća “La Scala”. Operska sezona u Milanskoj skali počinje 7. decembra, na dan Svetog Ambrozija, zaštitnika Milana, pa ako ukoliko želite da uživate u jednoj od najpoznatijih opera na svetu, posetite Milano zimi. Ipak, računajte na to da ćete za kartu morati da izdvojite najmanje 250 evra.
Foto: Shutterstock
Ukoliko, ovaj luksuz ne možete sebi da priuštite, možete posetiti muzej opere, koji se nalazi u unutrašnjosti zgrade. Cena ulaznice je 7 evra, a za grupe đaka, studenata i penzionera, kao i druge povlašćene kategorije ulaznica je 5 evra. Takođe, možete iznajmiti i audio vodiča za dodatnih 7 evra.
Popularna šoping destinacija nalazi se pored katedrale Duomo i predstavlja prolaz koji povezuje trg Duomo i trg Skala. Galerija Vitorio de Emanuel predstavlja jedan od najatraktivnijih tržnih centara u Evropi, u kom se nalaze radnje prestižnih modnih brendova.
Foto: Shutterstock
Ipak, ukoliko ne planirate luksuznu kupovinu, ovu galeriju vredi posetiti zbog predivnog enterijera i neobične arhitekture. Ima oblik krsta, čiji duži krak se prostire dužinom od 105 metara. U njenoj unutrašnjosti se nalazi stakleni krov i kupola visoka 39 metara, a podovi u galeriji prekriveni su mozaicima koji prikazuju grbove Milana, Rima, Torina i Firence.
Nekadašnje sedište milanskih vojvoda u svom sastavu ima čak šest različitih muzeja, pa ukoliko šetate centrom Milana, posetite ovaj zamak koji se nalazi u blizini trga Duomo, u pešačkoj zoni. U različitim delovima zamka nalaze se brojna umetnička dela, među kojima je i poslednja skulptura čuvenog Mikelanđela.
Ulaz u zamak je besplatan, dok je regularna cena za ulazak u muzej je 5 evra, a za povlašćene grupe iznosi 3 evra.
Manastir i crkva Svete Marije Milostive (Santa Maria delle Grazie) nalaze se pod zaštitom UNESCO-a i predstavljaju znamenitosti koje treba posetiti u Milanu. Između ostalog, u manastiru se nalazi čuvena freska Leonarda da Vinčija “Tajna večera”, pa zbog toga ova crkva predstavlja najpoznatiju turističku atrakciju grada Milana.
Ulaz u crkvu je besplatan, dok je ulaznicu za prostoriju u manastiru, u kom je izložena Leonardova freska potrebno rezervisati i nekoliko meseci unapred.
Cena aranžmana se kreće od 170 evra za 5 dana. Možete da putujete autobusom ili avinom.
Ukoliko ste od onih ljudi koji žele da Novu godinu dočekaju u toplijim predelima, ove 3 egzotične destinacije su pravi izbor za vas.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Srbomrzac Marko Perković Tompson, kontroverzni pevač poznat po otvorenom koketiranju sa ustaškom ideologijom i pesmama koje godinama izazivaju sablazan u regionu, ponovo je pokazao da provokacija i ekstremizam ostaju njegov glavni zaštitni znak.
07.02.2026
11:18
Predsednica Skupštine Srbije Ana Brnabić razmontirala je blokadera i okorelog opozicionara Srđana MIlivojevića koji se trenutno nalazi u Briselu.
07.02.2026
12:02
Dok blokadere ismeva narod, tome se raduje čovek koji ih je, do juče, najviše podržavao, a danas im uspostavlja dijagnozu.
07.02.2026
10:25
Blokaderski ideolog - Žarko Korać popljuvao je blokadere na tajkunskoj televiziji - nazvavši ih narcistima koji čine zastrašujuće stvari.
07.02.2026
09:26
Ministar kulture Nikola Selaković izjavio je danas da kategorički ne priznaje krivicu u slučaju "Generalštab" jer, kako je istakao, ne postoji nikakvo krivično delo i dodao da se taj postupak vodi sa ciljem da se udari direktno na predsednika Aleksandra Vučića.
07.02.2026
11:54
Plavi tim zapevao je poznati hit Baje Malog Knindže nakon pobede u Exatlonu!
07.02.2026
07:26
Član Plavog tima Jovan Ikić još jednom je pokazao fer-plej prema Jovanu Raduloviću Jodžiru tako što mu je rekao da je najspremniji u celom Exatlonu, iako ima blizu 40 godina.
06.02.2026
23:45
Plavi tim je pobedio u borbi za eliminaciju nakon čega su se za život borili takmičari oba tima, a Exatlon je napustio Jovan Radulović Jodžir.
06.02.2026
23:20
Influenser Jovan Radulović Jodžir napustio je takmičenje Exatlon, a potom je saznao da ga je jutjuber i influenser Luka Silni izazvao na meč.
06.02.2026
23:09
Miljenik publike i ostalih takmičara Jovan Radulović Jodžir održao je emotivan govor prilikom oproštaja od Exatlona i zakleo se da nikada nije video toliko dobrih ljudi.
06.02.2026
23:01
Prošle sedmice u Informerovoj spektakularnoj emisiji “Na merama” otkrili smo vam kako izgleda kad se okoreli opozicionar Miki Aleksić prepusti gastronomskim užicima, na koji način popularno TV lice Žika Šarenica “krcka” penziju, gde provodi vreme perjanica Đilasove stranke Branko Miljuš, šta kupuje pevač Dragan Kojić Keba…
06.02.2026
09:53
Gledajte Informer TV, sve najvažnije vesti saznaćete prvi!
05.02.2026
13:57
Gosti Info jutra govorili su motivima za bacanje bombe na kuću pop zvezde Zdravka Čolića.
04.02.2026
10:33
Član predsedništva SNS Miroslav Čučković gostujući u Info jutru komentarisao je učešće rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića na narednim izborima i to ispred tzv. Studentske liste.
02.02.2026
11:31
U Srbiji će danas biti pretežno oblačno, mestimično sa slabom kišom, na visokim planinama uz provejavanje slabog snega. Temperatura će se kretati od 1 do 14 stepeni.
07.02.2026
06:45
Institut za transfuziju krvi Srbije pozvao je punoletne sugrađane da i naredne nedelje daju krv.
07.02.2026
10:00
Skijanje, skoro kao i sve, postaje zabavnije kako napredujemo. To je veoma dinamičan i uzbudljiv sport, međutim, bez malo pripreme, lako možemo provesti više vremena na leđima nego na skijama.
07.02.2026
09:00
Na kragujevačkom "Šumadija" sajmu u petak je počeo sa radom 10. jubilarni Sajam venčanja.
07.02.2026
08:00
Zvanični srednji kurs dinara za evro menja se u ponedeljak, 9. februara i tada će iznositi 117,3716 dinara.
07.02.2026
07:00
U ranim jutarnjim časovima u Mitrovačkoj ulici u Novom Pazaru, u naselju Lug došlo je do pucnjave u kojoj je teško ranjen muškarac.
07.02.2026
10:12
Policajci u Beogradu uhapsili su tinejdžera (17) iz Novog Sada osumnjičenog da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja, držanje, nošenje i promet oružja i eksplozivnih materija.
07.02.2026
10:24
U teškoj saobraćajnoj nesreći na putu Sarajevo - Pale poginula je članica Planinarskog kluba "Goražde-Maglić".
07.02.2026
11:35
Lider Demokratske narodne partije Milan Knežević iskoristio je priliku da se u svom stilu „obrati“ Milošu Medenici, koji je u bekstvu.
07.02.2026
07:33
Slika saobraćajne nesreće na magistralnom putu Pale-Sarajevo lede krv u žilama!
07.02.2026
10:03
Ukrajinski vojnik "sahranjen" na osnovu DNK testa vratio se kući nakon razmene zarobljenika, saopštile su ruske snage bezbednosti za RIA Novosti.
07.02.2026
11:33
Iran bi mogao da napadne američke baze u regionu ako Sjedinjene Američke Države napadnu njegovu teritoriju, izjavio je iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči.
07.02.2026
12:13
Do 2.000 kineskih ribarskih brodova okupilo se u blizini kinesko-japanske srednje linije u Istočnom kineskom moru, formirajući "plutajući zid" dužine veće od 400 kilometara, pokazala je analiza geoprostornih podataka.
07.02.2026
10:32
Ruske snage pogodile su ukrajinske trafostanice i nadzemne vodove od 750 kilovata i 330 kilovata, koji čine osnovu elektroenergetske infrastrukture zemlje, saopštio je potpredsednik vlade i ministar energetike Ukrajine Denis Šmigalj na Telegramu.
07.02.2026
09:09
U emotivnom prisećanju na preminulog glumca Marinka Madžgalja njegov kolega Andrija Milošević opisao ga je odanim prijateljem i dobrim čovekom.
07.02.2026
12:01
Telo DJ Jang Slejda, sina slavnog repera Lila Džona, pronađeno je u jezeru u oblasti gde je bio prijavljen kao nestao.
07.02.2026
11:21
Oskarovka Hale Beri zvanično se verila i sprema se za četvrti brak, a vest je potvrdila lično, pokazujući impresivan dijamantski prsten.
07.02.2026
10:45
Gordanu Marić gotovo dve decenije niko nije zvao pred kamere te je dlučila da svoje znanje prenese drugima i postala jedna od najvažnijih pedagoginja koja je oblikovala nove generacije glumaca.
07.02.2026
09:29
Smrt glumice Gordane Marić, koju publika zauvek pamti kao Gocu, prvu devojku Baneta Bumbara u kultnoj seriji "Grlom u jagode", vratila je iz sećanja njene potresne reči o kolegi i prijatelju Branku Cvejiću koje je izgovorila nakon njegove smrti.
07.02.2026
08:47
Milica Todorović oženjenog partnera N.M. sa kojim je dobila dete upoznala je kada ih je zajednički prijatelj povezao kako bi pevačica od njega kupila automobil.
07.02.2026
09:42
Pevač Srećko Krečar otkrio je da mu je vera pomogla da se reši loših navika, ali i šokirao priznanjem da je njegov blizak prijatelj u sekti.
07.02.2026
11:39
Sinoć se u Belu kuću uselila nova takmičarka, voditeljka Ivana Nenadović, u javnosti poznatija kao Ivana Stajl.
07.02.2026
10:59
Pevačica Dušica Grabović pala je tokom snimanja spota kada se oklizala dok je plesala uz pesmu "Život slavim".
07.02.2026
10:22
Pevačica Vanja Mijatović prokomentarisala je situaciju u kojoj se našla njena koleginica Milica Todorović nakon što je otkriveno da je njen partner oženjen.
07.02.2026
08:22
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar