Plaža Sidžes, nedaleko od Barselone proglašena je najsrećnijom na svetu - na fotografijama sa ove plaže ljudi su uglavnom nasmejani
Plaža Sidžes se nalazi u slikovitom španskom gradiću Sidžes koji se može pohvaliti sa 300 sunčanih dana godišnje.
Ova plaža ima zlatni pesak, šetalište puno barova i restorana te se nalazi na kratkoj udaljenosti od jednog od najživahnijih španskih gradova, Barselone.
Foto: Shuterstock
Sidžes
Prema analizi kompanije CV Villas, koja je pomoću AWS softvera za prepoznavanje lica analizirala hiljade Instagram fotografija sa više od 100 plaža, one sa najviše osmeha našle su se na listi „najsrećnijih“ plaža na svetu.
Plaža Sidžes je ubedljivo na prvom mestu.
Foto: Shuterstock
Sidžes
Ova slikovita destinacija lako se može kombinovati s posetom Barseloni, koja je udaljena 50 minuta automobilom ili 36 minuta javnim prevozom.
Jedna od najpoznatijih znamenitosti je crkva svetog Bartolomeja i svete Tekle, koja dominira obalnim pejzažem i često je nazivaju draguljem Sidžesa. Poznata je i kao jedan od najlepših vidikovaca u gradu. Meštani je često zovu „La Punta“.
Foto: Shuterstock
Sidžes
Sidžes je takođe poznat po svojoj bogatoj kulturnoj sceni - grad je domaćin brojnih festivala tokom godine, a poznat je i po malvaziji, koja se povezuje s vinarijom "Hospital Sant Joan Baptista", koja organizuje ture i degustacije za posetioce.
Foto: Shuterstock
Sidžes
Inače, na listi najsrećnijih plaža sveta u top 10 našle su se i plaže Praia da Falésia (Portugal), Port de Soller Beach (Španija), Rhossili Bay (Vels), Caswell Bay (Vels), Plage des Sablettes (Francuska), Praia Dona Ana (Portugal), Praia do Vale de Centeanes (Portugal), plaža Elafonisi (Grčka) i plaža Ai Helis (Grčka).
Skrivena odredišta koja nude autentično iskustvo i izvanrednu gostoljubivost sve više privlače turiste. Prema turističkim podacima, izdvojeni su gradovi koji će biti najposećeniji zbog svoje usluge i atmosfere.
Jezero Konstans, koje se nalazi u nacionalnom parku Nelson Lejks na Novom Zelandu, 2015. godine steklo je status najbistrijeg izvora slatke vode i od tada ga posećuje sve veći broj turista, naročito planinara, s obzirom na to da je okruženo brojnim planinama.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Skrivena odredišta koja nude autentično iskustvo i izvanrednu gostoljubivost sve više privlače turiste. Prema turističkim podacima, izdvojeni su gradovi koji će biti najposećeniji zbog svoje usluge i atmosfere.
Hrvati i njihovi mediji ne odustaju od napada na predsednika Srbije Aleksandra Vučića, pa se tako hvataju i za teme koje nemaju apsolutno nikakve veze s njima.
Nije mogao da ustane, ali je prislonio usne na Pojas, za mene je to bio najsvetiji poljubac na svetu. Ovako svoju ispovest započinje majka koja je dovela svog nepokretnog sina da se pokloni svetinji.
U Tivtu se danas održava samit lidera Evropske unije i Zapadnog Balkana pod sloganom "Zajednički prosperitet i stabilnost EU i Zapadnog Balkana", čija će glavna tema biti proširenje EU, a Srbiju će na skupu predstavljati predsednik Aleksandar Vučić.
Blokaderi već nedeljama, ako ne i mesecima, guraju narativ da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u potpunosti izolovan od Evropske unije i njenih zvaničnika, međutim, večerašnje fotografije iz Tivta ih u potpunosti demantuju.
Blokader Vukašin Milićević, nekadašnji sveštenik Srpske pravoslavne crkve, a danas funkcioner Demokratske stranke, šokirao izjavama o vernicima koji su danima u redovima čekali da se poklone Časnom pojasu Presvete Bogorodice u Hramu Svetog Save.
Poslednjih dana u Crnoj Gori stvoren je gotovo jedinstven medijski narativ prema kojem je Srbija navodno vodila neku vrstu hibridnog rata protiv Crne Gore, mešala se u unutrašnje procese i predstavljala pretnju stabilnosti države.
Potpredsednica Srpske radikalne stranke Vjerica Radeta gostujući u Info jutru komentarisala je bezbednosnu pretnju predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću u Crnog Gori.
U Srbiji će pre podne biti pretežno sunčano, dok će posle podne postepeno naoblačenje sa severozapada, uveče i tokom noći na severu i zapadu usloviti kratkotrajnu kišu ili pljusak sa grmljavinom. Temperature od 11 do 30 stepeni.
Generalni sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš osudio je danas ubistvo starijeg vodnika Milovana Jovanovića, pripadnika Vojske Srbije angažovanog u mirovnoj misiji Ujedinjenih nacija u Libanu (UNIFIL).
Gotovo svaki slučaj u kojem je dete počinilo teško ubistvo iza sebe je ostavio isti uznemirujući trag. Pre nego što su njihova imena dospela na naslovne strane, postojali su znaci koje su porodica, okolina ili stručnjaci kasnije prepoznali kao ozbiljno upozorenje.
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Novom Sadu uhapsili su Z. D. (27) iz Žablja, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio više krivičnih dela teška krađa.
U teškoj saobraćajnoj nezgodi koja se dogodila u Ruzveltovoj ulici u Beogradu, u sudaru motocikla sa automobilom tokom protekle noći teško je povređen tinejdžer (16) a lakše je povređen 46-godišnji muškarac, saopšteno je iz službe Hitne pomoći.
Istarska policija podnela je krivičnu prijavu protiv dvojice nemačkih državljana starosti 19 i 20 godina zbog sumnje da su počinili krivična dela nasilničke vožnje u saobraćaju i nasilja prema službenom licu.
Pripadnik "škaljarskog klana" Ilija Ivanović (26) juče je izručen iz Španije u Crnu Goru, a povezuju sa ubistvima Andrije Gazivode, koji je bio blizak "kavačkom klanu", i Petra Muhadinovića na Cetinju 2020.
U Sankt Peterburgu se nastavlja Međunarodni ekonomski forum, a ključni događaj čitavog foruma je današnja plenarna sednica na kojoj će se obratiti predsednik Rusije Vladimir Putin.
Sjedinjene Američke Države uvele su sankcije protiv kubanskog predsednika Migela Dijaz-Kanela, kao i protiv nekoliko povezanih osoba i entiteta, objavljeno je na sajtu Ministarstva finansija SAD.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
Roditelji rijaliti učesnika Asmina Durdžića, Mustafa i Melvida, progovorili su o potencijalnoj snaji Maji Marinković i otkrili kako ništa loše o njoj nisu mislili, već da nisu imali pravu sliku o starleti.
Harmonikaš Aca Sofronijević objavio je dirljiv trenutak iz Hrama Svetog Save, gde je sa suprugom i ćerkicom došao da se pokloni pojasu Presvete Bogorodice.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar