• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: njamfood.com

20.11.2020

22:27

AKO VAM JE OSTALO MEZEA, ISKORISTITE GA ZA UKUSNU VEČERU! Napravite jednostavno i JEFTINU slanu TORTU!

Recepti

AKO VAM JE OSTALO MEZEA, ISKORISTITE GA ZA UKUSNU VEČERU! Napravite jednostavno i JEFTINU slanu TORTU!

Podeli vest

Ako vam je ostalo mezea sa slave nemojte bacati ostatke hrane nego iskoristite da napravite ovu slanu tortu koju možete poslužiti za večeru.

Sastojci:

- 500 g hleba
- 0.5 dcl ulja
- 2 jajeta

- 2 dcl mleka
- So i biber
- 7 maslina
- 200 g raznih sireva
- 50 g kobasice
- 50 g slanine
- 50 g pršute
- 10 zrna grožđa (po želji)

Foto: Printscreen You Tube

Priprema:
Iseckajte hleb na sitne kockice i prelijte sa uljem i mlekom, pa dodajte jaja. Posolite i pobiberite po ukusu. Rukama sjednite masu da postane kašasta. Dobijenu smesu podelite na dva nejednaka dela. Prvi deo neka bude ⅓ , a drugi ⅔. Prvi deo stavite u tiganj i oblikujte ga poput palačinke, a zatim pospite sitno iseckanim maslinama, sirom, kobasicom, slaninom i pršutom. Na kraju pospite sa 10 zrna iseckanog grožđa (ne mora) i dodajte još 100 g sira. Ostatak hlebne mase ravnomerno rasporedite na vrh. Pecite 10 minuta. Pomoću tanjira ga okrenute na drugu stranu i pecite još 10 minuta. Poslužite toplo.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

"Dok fašizam besni u Hrvatskoj, vi ste zauzeti kritikovanjem Srbije": Brnabić se javno obratila EU
Politika

"Dok fašizam besni u Hrvatskoj, vi ste zauzeti kritikovanjem Srbije": Brnabić se javno obratila EU

Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić oglasila se na društvenoj mreži Iks povodom koncerta Marka Perkovića Tompsona u Hrvatskoj, uputivši oštru poruku evropskim institucijama i političkim grupama. Brnabić je na engleskom jeziku direktno skrenula pažnju na, kako je navela, višegodišnje ćutanje Evropske unije na otvorene neonacističke manifestacije u Hrvatskoj.

17.01.2026

22:49

Exatlon

TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu
Live TV

Blokaderi, tišina tamo: Brojke ne lažu

Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.

16.01.2026

09:49

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set