Kineska medicina četvrti i peti torakalni pršljen povezuje sa srčanom aktivnošću, a agresija i bes najjače utiču na rad najvažnijeg mišića. Imajte na umu - bol u predelu srca lako se zamenjuje bolom zbog akutnog gastritisa i obrnuto
Klasična medicina se fokusira na lečenje poremećaja pojedinih organa, dok se alternativni specijalisti odlučuju za lečenje celog tela. Savremena nauka savetuje da kombinujete oba sistema i da rezultat sigurno neće izostati, jer se mnogi bolovi zapravo prenose i mogu zbuniti i pacijente i lekare.
Kičma je oslonac celog organizma i za nju je vezana koštana srž. Nervni kanali se granaju od kičme do drugih organa, zajedno sa impulsima koji se prenose u oba smera. Ako postoji nešto što ometa rad organa, te informacije će se prirodno prenositi nervnim kanalima i bol će se manifestovati u kičmi.
I obrnuto - problemi sa kičmom utiču na rad čitavih sistema u telu koji su sa njom povezani. Kada bolest počne u telu, morate da saznate koji će deo kičme biti pogođen.
Da bismo vam to olakšali, predstavljamo vezu svakog organa sa pršljenima!
Foto: Shutterstock
Problemi sa kičmom utiču na rad čitavih sistema u telu
Područje vrata - od 1. do 6. pršljena
Povezan je sa stanjem sluha, vida, govornih organa i moždane aktivnosti. Napetost mišića vratne kičme izaziva sabijanje „korena“ pršljenova i može prouzrokovati glavobolju, zamagljen vid i druge simptome.
Vežbe koje opuštaju mišiće vratne kičme izlečiće mnoge poremećaje u radu ovih organa.
7. pršljen - štitna žlezda
Pored toga, 7. vratni pršljen i 1. do 3. torakalni pršljen povezani su sa srčanom aktivnošću.
Bol u predelu korena vrata može ukazivati na patološka stanja srca, aritmije, anginu pektoris itd.
Od 1. do 4. torakalnog pršljena
Pate od gornjih ekstremiteta, ramena, mlečnih žlezda, bronhija.
Od 4. do 8. torakalnog pršljena
Odgovoran za funkcije digestivnog sistema. Imajte na umu - bol u predelu srca lako se zamenjuje bolom zbog akutnog gastritisa i obrnuto.
Zbog toga je veoma važno da se ne lečite i obratite se lekaru.
Kupus je povrće koje obiluje vitaminima i mineralima, a kada se od njega napravi sok dobija se vrlo lekovit sok koji može da ublaži mnoge tegobe, ali i ojača organizam
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kupus je povrće koje obiluje vitaminima i mineralima, a kada se od njega napravi sok dobija se vrlo lekovit sok koji može da ublaži mnoge tegobe, ali i ojača organizam
Predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću je danas na aerodromu u Batajnici prikazano moćno oružje kojim raspolaže Vojska Srbije, a među kojim je i strašna kineska raketa CM-400.
Novinarski duo s blokadersko-tajkunske televizije Nova S, Marko Novičić i Nastasija Stošić, ovog jutra ostao je frapiran zbog onoga što je doživeo tokom obilaska jedne kraljevačke pijace, i to sve u programu uživo.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da podrška njegovoj politici koju pokazuju poslednja istraživanja javnog mnjenja dolazi otuda što, dok jedni blokiraju puteve, drugi ih grade.
Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije danas, 28. juna, organizuju prikaz novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu "Pukovnik-pilot Milenko Pavlović" u Batajnici, gde prisustvuje i predsednik Aleksandar Vučić.
Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ) izdao je hitno upozorenje za teritoriju Srbije na veoma visoke temperature, koje će trajati do 2. jula, dok je u Somboru i Kikindi jutros u 10 časova izmerena temperatura od čak 33 stepena.
U selu Senje kod Ćuprije nalazi se manastir Ravanica, zadužbina kneza Lazara i jedno od najvažnijih srpskih svetilišta, gde se i danas veruje da se dešavaju čuda i isceljenja, posebno na Vidovdan.
Narodno verovanje za Vidovdan kaže da bi danas trebalo obratiti posebnu pažnju na vremenske prilike, jer se veruje da one mogu nagovestiti kakva će biti godina pred nama.
Teška saobraćajna nesreća dogodila se u subotu, oko osam časova ujutru, kada je vozač turističkog autobusa lozničkih registarskih oznaka, I. N. (47), izgubio kontrolu nad vozilom.
Tokom popodnevnih sati na lokalnom putu od Čačka ka selu Gornja Gorevnica došlo je do teške saobraćajne nezgode u kojoj su učestvovali motocikl i putničko vozilo.
Vrlo teška noć je iza stanovnika Guče, posebno onih meštana koji žive u Ulici Prvomajskoj. Meštani opisuju kako je sve izgledalo nakon što je došlo do curenja amonijaka u jednoj hladnjači, a Milenko Paunović svedoči o tome kako je spasavao sina i njegovu porodicu.
Istarska policija dovršila je kriminalističko istraživanje nad državljaninom Srbije (29), koji se sumnjiči za krivično delo iskorišćavanje dece za pornografiju. Muškarac je zatečen kako u jednom turističkom objektu na području Istre mobilnim telefonom krišom snima nagu decu, nakon čega je uhapšen.
Pet osoba je povređeno kada je automobil uleteo među pešake u londonskom Iling Brodveju, a policija je ubrzo posle incidenta uhapsila 34-godišnjeg britanskog državljanina rođenog u Somaliji zbog sumnje na pokušaj ubistva i opasnu vožnju.
Iranski raketni i dronovski udari na američku pomorsku bazu u Bahreinu napravili su štetu veću od 400 miliona dolara, a Vašington sada razmatra da deo svojih objekata u Zalivu pomeri dalje od dometa iranskih raketa i bespilotnih letelica.
Pariz se suočava sa najtežim posledicama ekstremnog toplotnog talasa: bolnice su preopterećene, pogrebne službe pune ili na ivici kapaciteta, a prema izveštaju Fransinfoa, u petak je zabeleženo najmanje 109 smrti povezanih sa vrućinom.
Poslanik Evropskog parlamenta iz Luksemburga Fernan Kartajzer izjavio je da stanje ruske ekonomije ne potvrđuje negativne prognoze koje su na Zapadu izricane posle uvođenja sankcija Moskvi.
Slavni glumac i reditelj Radoš Bajić odlučio je da svoj godišnji odmor provede u Srbiji, tačnije u svom voljenom zavičaju, selu Medveđa kraj Trstenika.
Poznata voditeljka Sanja Marinković rešila je da do kraja raskrinka sramnu prošlost kontroverzne rijaliti zvezde, pa je pred milionima izvukla spisak njenih intimnih odnosa!
Pevač Dragan Kojić Keba je sinoć na festivalu bio glavna tema generacije Zed, jer se snimao sa klinkama, upoznao GZUZ-a, ali i nastupao sa popularnim klincima!
Sigurni smo da znate svaku reč pesme "Vidovdan", a kompozitor i tekstopisac Milutin Popović Zahar otkrio je kako je davne 1989. godine ona zapravo nastala.
Na Ušću u Beogradu sinoć se održalo treće veče Music Week-a na kom je nastupala zanosna Teodora Popovska, koja je izazvala pažnju javnosti snimanjem sa Draganom Kojićem Kebom!
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.