Uz klasično ulje, sirće i so, možete dodati još nekoliko jednostavnih sastojaka iz špajza i frižidera i tako napraviti ukusan preliv za zelenu salatu koji će značajno poboljšati njen ukus
28.04.2021
14:55
500 ml slatke pavlake
400 g kisele pavlake
130-150 g šećera u prahu
400 g mlevenog keksa
100 g kokosa
400 g smrznutih malina ili smrznutog voća (šumsko voće, jagode ili kupine)
Foto: printscreen You tube/Uradi Sama- Ideje za kreativce
U kalup prečnika sipajte dobijenu smesu i lepo rasporedite.
Priprema:
U jednoj posudi umutite slatku pavlaku, a u drugoj kiselu pavlaku i šećer u prahu. Sjedinite te dve smese, pa dodajte kokos, promešajte i dodajte keks. Kada sve sjedinite dodajte voće.
U kalup prečnika 24 cm sipajte dobijenu smesu i lepo rasporedite. Prekrijte providnom folijom i ostavite u frižider na sat vremena ili u zamrzivač na kraće ako žurite. Umutite šlag prema uputstvu sa kesice i dekorišite tortu, pa posipite sa još malo kokosa.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Uz klasično ulje, sirće i so, možete dodati još nekoliko jednostavnih sastojaka iz špajza i frižidera i tako napraviti ukusan preliv za zelenu salatu koji će značajno poboljšati njen ukus
Portparol iranskog Korpusa islamske revolucionarne garde, general Ali Mohamed Naini, ubijen je u napadima koje su pokrenule SAD i Izrael, javljaju iranski državni mediji.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da u narednim nedeljama neće biti ograničenja kupovine goriva na pumpama, naglašavajući da država prati situaciju i reaguje u skladu sa interesima građana.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
U prethodnoj epizodi Informerove emisije “Na merama” otkrili smo vam kako “dokoniše” poslanik blokader Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve “male signale” razmenjuju muzička zvezda Nataša Bekvalac i političar Draško Stanivuković, gde provodi vreme nekadašnji premijer Zoran Živković, kakav je bio provod na slavlju kod pevača Ere Ojdanića, šta je na meniju funkcionera SPS-a Dušana Bajatovića, kuda su posle lekarskog pregleda otišli pevačica Ana Nikolić i njen emotivni partner, kompozitor Goran Ratković Rale…
Marko Daničić, osumnjičeni za učešće u ubistvu MMA borca Stefana Savića, danas je iz pritvora u kom je od 16. februara, doveden na saslušanje u Više javno tužilaštvo u Beogradu.
Policija u Novom Sadu uhapsila je S.M. (28) iz ovog grada, zbog postojanja osnova sumnje da je učinio krivično delo ubistvo u pokušaju, kao i njegovog sugrađanina B. S. (46), zbog sumnje da je učinio krivično delo pomoć učiniocu nakon izvršenog krivičnog dela.
Glavni vojni portparol Irana, general Abolfazl Šekarči, upozorio je da "parkovi, rekreativne oblasti i turističke destinacije" širom sveta više neće biti bezbedni za neprijatelje Teherana.
Film "Peaky Blinders: The Immortal Man" stigao je danas na Netfliks, a kreator serije Stiven Najt otkrio je koje tri epizode serije je najbolje pogledati da biste bolje razumeli ovo ostvarenje.
Voditeljka Ana Radulović nakon 11 godina braka razvela se od pevača Mirčeta Radulovića, a nakon svega ostali su u prijateljskim odnosima, kako kaže, zahvaljujući njoj.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar