• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: bakinakuhinja/informer.rs

07.06.2021

15:48 >> 15:49

Samo po BAKINOM receptu! Sjajna PUNJENA POGAČA, teško joj je ODOLETI! /VIDEO/

Printscreen You Tube/bakina kuhinja

Recepti

Samo po BAKINOM receptu! Sjajna PUNJENA POGAČA, teško joj je ODOLETI! /VIDEO/

Podeli vest

Idealna pogača za doručak ili večeru koju možete poslužiti sa jogurtom, paradajzom, mladim lukom... Uživajte!

Potrebno je za testo:

300 ml mleka
30 ml ulja
15 g kvasca

kašičica šećera
550-600 g brašna 
malo soli

Foto: Shutterstock

Za nadev:

300 g sira feta
100 g šunke
3 kašike rendanog kačkavalja
jaje
malo peršunovog lista

Foto: Shutterstock

Za premazivanje:

žumance, susam

Priprema:

Od navedenih sastojaka zamesiti testo i ostaviti da odmara 15 minuta. Sir izdrobiti viljuškom dodati pavlaku, jaje, šunku i peršunov list, pa promešati. Testo razvući okruglo, pa prebaciti u pleh. Staviti na sredinu tanjir manji, pa krajeve iseći na trake. Sir ređati u krug na početak traka, a trake presavijati ka unutrašnjosti kao što je prikazano u videu. U sredinu istresti ostatak nadeva i poravnati. Pokriti da naraste, pa premazti žumancetom i posuti semenkama. Peći na 190 stepeni oko 40 minuta. 

Prijatno!

POGLEDAJTE VIDEO:



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Alternativno tumačenje Trampovog zakona: Ima li mesta za strateški dijalog SAD i Srbije?!
Politika

Alternativno tumačenje Trampovog zakona: Ima li mesta za strateški dijalog SAD i Srbije?!

Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.

19.12.2025

22:58

Društvo

Veliki dan za Beograd: Potpisani ugovori za prvu liniju metroa
Društvo

Veliki dan za Beograd: Potpisani ugovori za prvu liniju metroa

Ugovor za projektovanje i izgradnju saobraćajnog sistema za Liniju 1 fazu 1 beogradskog metroa, kao i Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja faze 1 projekta beogradskog metroa, potpisani su danas u Vladi Republike Srbije.

19.12.2025

22:00

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set