• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Bakina kuhinja

24.05.2022

10:00

PRELIVENE ĆUFTE SPREMLJENE NA OVAJ NAČIN ODMAH ĆE NESTATI SA STOLA! Obrok koji svi vole (VIDEO)

bakina kuhinja

Recepti

PRELIVENE ĆUFTE SPREMLJENE NA OVAJ NAČIN ODMAH ĆE NESTATI SA STOLA! Obrok koji svi vole (VIDEO)

Podeli vest

Ako nemate ideju šta da spremate, mi vam preporučujemo prelivene ćufte

Potrebno je:

500 gr testenine

250-300 gr mlevenog mesa
1 jaje
biber ...so
1 glavica crnog luka
4 čema belog luka
malo crvene paprike
2 kašike prezli
ulje

Foto: bakina kuhinja

Ćufte


 
Preliv
 
1 kašika brašna
4 čena belog luka
biber suvi začin
200 ml mleka
 peršunov list
malo prezli
 
Priprema: 

Skuvati testeninu, ocediti, pa dodati dve kašike maslinovog ulja. Meso izmešati sa nabrojanim sastojcima, formirati male ćuftice, pa uvaljati u prezle i pržiti u ulju. 
 
 U malo ulja ispržiti brašno i izdrobljen beli luk pa pržiti da zarumeni. 
 
Dodati mleko i malo vode. Kad prokuva, skloniti  sa šporeta. Sipati  testeninu, pa preliti sa bešamel sosom. 
 
Odozgo poređati ćuftice pa i njih malo preliti sosom. 

BONUS VIDEO:



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!
Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!

Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.

14.01.2026

17:42

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Hapšenje Avganistanaca u Subotici: Pokušali da krijumčare migrante
Hronika

Hapšenje Avganistanaca u Subotici: Pokušali da krijumčare migrante

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Subotici, u saradnji sa pripadnicima Regionalnog centra granične policiјe, uhapsili su Z. B. (25), A. A. (27) i K. H. (25), državljane Avganistana, zbog postoјanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i kriјumčarenje ljudi.

14.01.2026

18:32

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set