• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

09.08.2022

14:23

KOLAČ OD MALINA KOJI SE PEČE ZA 15 MINUTA! Sočna poslastica od jednostavnih sastojaka (VIDEO)

Printscreen You Tube Olьga Matveй

Recepti

KOLAČ OD MALINA KOJI SE PEČE ZA 15 MINUTA! Sočna poslastica od jednostavnih sastojaka (VIDEO)

Podeli vest

Iskoristite sezonu malina da napravite sočan tart od ovog voća koji se peče za samo 15 minuta

Sastojci:

Za koru:

2 jajeta
50 g šećera
80 g brašna
prstohvat soli

Za preliv:

300 g malina
4 kašike šećera
1 kašika gustina
1 kašika vode

Foto: Printscreen You Tube Olьga Matveй

Tart od malina

Priprema:

Umutite jaja tako da postanu penasta. Šećer i so dodajte, pa sve to dobro izmiksajte.  Na kraju dodajte brašno i još jednom sve sjedinite. Dobijeno testo izlijte u podmazan, okrugli pleh dimenzija 28 cm. 

U zagrejanoj rerni na 180 stepeni pecite 15 minuta. Pripremite preliv tako što ćete maline staviti u šerpu, pa ih pospite šećerom i gustinom, dodajte vodu, pa da mešajte na umerenoj vatri.

Kada smesa provri, kuvajte još nekoliko minuta, da maline puste sav sok. Da biste dobili finu smesu izmešajte štapnim mikserom.

Kada je kora pečena, ostavite je da se hladi, pa je prelijte toplim sosom od malina. Sačekajte da se ohladi, pa isecite i služite vašu poslasticu.

bonus video:

 

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Srbija odgovorila Zagrebu! Ustaški dernek je sramota Evrope, skupovi nisu mesto za širenje mržnje
Politika

Srbija odgovorila Zagrebu! Ustaški dernek je sramota Evrope, skupovi nisu mesto za širenje mržnje

Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije izražava ozbiljnu zabrinutost povodom novih i sve učestalijih pojava isticanja simbola i poruka povezanih sa ideologijom iz perioda Drugog svetskog rata koja je prouzrokovala masovna stradanja srpskog, romskog i jevrejskog naroda, kao i anti-srpskih grafita koji su u poslednje vreme zabeleženi u Republici Hrvatskoj, uključujući i grad Zagreb.

02.02.2026

22:58

Exatlon

TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!
Live TV

Šta to čine Branko Miljuš, Ćuta i Miki Aleksić? Gledajte večeras od 20h!

Četrnaesta epizoda Informerove hit emisije "Na merama" otkriće vam gde poslanik blokader Branko Miljuš “bistri” politiku, čime se bavi samozvani revolucionar Aleksandar Jovanović Ćuta, kakve su gastronomske navike političara u pokušaju Miroslava Aleksića, kako penzionerske dane provodi poznato TV lice Žika Šarenica, te na koji način jedan od glavnih pretendenata za studentsku listu Milo Lompar glumata čoveka iz naroda.

31.01.2026

12:15

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set