• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: iće&piće

17.10.2022

22:30

MAFINI sa ČOKOLADOM i INSTANT KAFOM! Poslastica koja se ne propušta!

Freepik.com

Recepti

MAFINI sa ČOKOLADOM i INSTANT KAFOM! Poslastica koja se ne propušta!

Ovaj recept nije nimalo zahtevan. Dovoljna je jedna varjača i viljuška (ili žica za mućenje) i sastojci koje najverovatnije već imate u svojoj kuhinji... Uživajte!

Sastojci: 

280 g brašna
80 g kakao praha
dve i po kašičice praška za pecivo
pola kašičice sode bikarbone
malo soli
250 g šećera
dva jajeta

300 ml mleka
55 g otopljenog maslaca
60 ml ulja
dve kašičice instant kafe
ekstrakt vanile
šolja iseckane čokolade

Foto: Freepik.com

Mafini sa čokoladom i instant kafom

Priprema: 

Pomešati brašno, kakao, prašak za pecivo, sodu bikarbonu, so, kafu i šećer. U drugoj činiji umutiti jaja, mleko, ulje i vanilu. Pomešati obe smese, dodati sitno seckanu čokoladu, pa izliti u podmazane kalupe za mafine. Peći u rerni na 180 stepeni oko 20-25 minuta, ohladiti i poslužiti.

Prijatno!


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Srbija gazi ka Evropi! Starović najavio: Cilj je da do kraja 2027. budemo spremni za pristupanje šengenskom prostoru
Politika

Srbija gazi ka Evropi! Starović najavio: Cilj je da do kraja 2027. budemo spremni za pristupanje šengenskom prostoru

Ministar za evropske integracije Nemanja Starović izjavio je danas da je cilj da do kraja 2027. godine Srbija bude spremna za pristupanje šengenskom prostoru i naveo da je za otvaranje Klastera 3, najvažnije priznanje to što je Evropska komisija početkom jula dala šestu uzastopnu preporuku, naglasivši da ta institucija ima adekvatne mehanizme da na meritoran način proceni ispunjenost obaveza.

10.08.2026

23:00

"Džabe gala večeri, mora da se ide među narod!" Vučić iz sela kod Kokinog Broda očitao lekciju svima: Moramo još više da slušamo građane (VIDEO)
Politika

"Džabe gala večeri, mora da se ide među narod!" Vučić iz sela kod Kokinog Broda očitao lekciju svima: Moramo još više da slušamo građane (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić još jednom je pokazao šta znači stvarna briga o građanima i odgovornost prema svojoj zemlji! U kasnim večernjim satima, iz prelepog sela smeštenog između Zlatibora i Priboja, nadomak Kokinog Broda, predsednik se obratio naciji i poslao snažnu, emotivnu i direktnu poruku svima u Srbiji.

10.08.2026

22:06

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Džet set