• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

21.12.2022

12:14

ČOKOLADNA TORTA KOJA SE NE PEČE! Proglašena je NAJBOLJOM na svetu, a lako se pravi (VIDEO)

Printscreen You Tube The Cooking Foodie

Recepti

ČOKOLADNA TORTA KOJA SE NE PEČE! Proglašena je NAJBOLJOM na svetu, a lako se pravi (VIDEO)

Podeli vest

Ukoliko nemate vremena da čekate da se torta ispeče, preporučujemo vam da napravite čokoladnu poslasticu koja se ne peče, a trebaće vam samo pet sastojaka. Ova torta poznata je pod nazivom argentinska, a 2020. godine je proglašena najboljom na svetu

Sastojci:

500 g čokoladnog keksa 

675 g krem sira
675 g karamelizovanog kondenzovanog mleka 
kafa ili mleko
čokolada 

Foto: Printscreen You Tube The Cooking Foodie

Čokoladna torta

Priprema:

Pomešajte kondenzovano mleko sa krem sirom i umutite u činiji. Keks umočite u pripremljenu kafu, ali može i u mleko. Ređajte u tepsiju veličine 20x20 cm.

Premažite fil, pa poređajte keks i tako dok ne dobijete 5 slojeva.Keks treba da vam bude poslednji sloj, a ostavite i malo fila za ukrašavanje.

Vaša torta treba da stoji u frižideru oko 6 sati ili najbolje preko noći.Kada je izvadite, premažite je filom i ukrasite rendanom čokoladom.

bonus video:



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Promene u pravosuđu: Tužilac koji je otkrio Konjuh prelazi u JTOK
Politika

Promene u pravosuđu: Tužilac koji je otkrio Konjuh prelazi u JTOK

Tužilac Željko Jovanović u JTOK dolazi sa biografijom u kojoj se navodi jedna od najvećih zaplena narkotika u Srbiji, istrage koja je od dve tone kanabisa u Zemunu dovela do pet tona marihuane u Konjuhu, ali i otvorila pitanje ko je zaista nosio taj predmet, a ko se u njega uključio tek na samom kraju.

06.05.2026

12:01

TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…
Live TV

Pratite "Na merama" večeras od 20h! Otkrivamo šta rade Aleksić, Lompar, Šabić…

Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako se za izbore sprema političar blokader Miroslav Aleksić, sa kime se druži pretendent na studentsku listu, profesor Milo Lompar, kakav je javni debakl doživela Đilasova uzdanica Marinika Tepić, na koji način se opušta lažni poliglota, opozicionar Đorđe Stanković, gde se šeta advokat blokader Rodoljub Šabić… i još mnogo toga!

02.05.2026

10:11

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set