• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video
author image
Informer.rs

Novinar

31.01.2023

11:10

PILETINA U KURKUMA SOSU! Ručak za čitavu porodicu

Shutterstock

Recepti

PILETINA U KURKUMA SOSU! Ručak za čitavu porodicu

Podeli vest

Ako ste ljubitelj mesa, onda vam preporučujemo da napravite piletinu u kurkuma sosu i imaćete neodoljiv ručak.

Sastojci:

400 g pilećeg belog mesa
200 ml jogurta
kašičica senfa
kašičica kurkume

pola kašičice korijandera
peršun
so, biber

Foto: Shutterstock

Piletina

Priprema:

Piletinu isecite na veće komade i ispržite na tiganju sa vrlo malo ulja.

Kad porumeni sa svih strana, ulijte jogurt, umešajte senf, posolite i pobiberite po ukusu i dodajte kurkumu i korijander.

Promešajte da se sve sjedini, smanjite temperaturu i dinstajte još malo da dobijete kremast sos sa mesom. Pred kraj dinstanja pospite iseckanim peršunom. Služite uz pirinač ili kuvani krompir.

bonus video:



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!
Politika

Lažljivi blokaderi, zar vas nije nimalo sramota?! Ovo su simptomi nakon korišćenja zvučnog topa - pametnom dovoljno!

Jedna od velikih laži blokadera je tvrdnja da je tokom protesta 15. marta 2025. godine na okupljene pušten zvuk iz "zvučnog topa", a te očigledne laži je prihvatio čak i Evropski parlament koji je zvučni top uključio u rezoluciju protiv Srbije. Takvo oružje je verovatno korišćeno u Venecueli kada je kidnapovan tamošnji predsednik Nikolas Maduro, a ovo su simptomi nakon njegove upotrebe.

14.01.2026

17:42

Exatlon

TV

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Planeta

JOŠ Planeta VESTI

Zabava

Džet set