• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer

11.12.2024

21:00

Ovakve vanilice nikada niste probali! Kažu da su najbolje na svetu, a malo ko zna pravi recept

Pixabay

Recepti

Ovakve vanilice nikada niste probali! Kažu da su najbolje na svetu, a malo ko zna pravi recept

Podeli vest

Vanilice sa pudingom su neobičan klasik među prazničnim kolačima, sa savršenom kombinacijom nežnog testa i bogatog kremastog punjenja.

Ovaj recept donosi drugačiju varijantu na tradicionalne vanilice, gde se u filu koristi puding, što daje dodatnu glatkoću i ukus. Sa svojim prelepim izgledom, mekanošću i savršenim balansiranim ukusom, ove vanilice će oduševiti sve ljubitelje slatkiša.

Idealne su za sve prilike, bilo da pripremate poklone za praznike ili uživate u porodičnom druženju.

Foto: Pexels

 

Sastojci:

  • 250 g margarina
  • 3 kašike šećera
  • 3 kesice pudinga od vanile
  • 200 g brašna
  • marmelada
  • šećer u prahu
  • kesica vanilin šećera

Priprema: 

Umutite margarin s tri kašike šećera. Dodajte puding, a zatim postepeno brašno i vanilin šećer. Testo rastanjite na debljinu oko pola centimetra i čašicom ili modlom vadite krugove. Ređajte ih u pleh i pecite na 200 stepeni da ostanu bledožute. Kad su pečene, po dve spajajte marmeladom i uvaljajte ih u šećer u prahu. I uživajte! Prijatno!

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Planeta

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Džet set