Posne kuglice uvek su idealan izbor ako vam je zafalio recept za brzo predjelo. Od jedne smese možete napraviti 3 različite vrste, a gosti će biti oduševljeni.
Malo krompira, kukuruzno brašno i još nekoliko sastojaka, biće dovoljno za ove sjajne kuglice.
10.10.2023
06:20
Čest izbor su slane kuglice od povrća, naročito kada je reč o posnom jelovniku kakav se planira za obeležavanje Svetog Nikole, a postoji mnogo opcija, poput loptica od kuvanog krompira.
Danas vam predstavljamo recept za brze kuglice iz rerne koje smo pronašli u indijskoj kuhinji, a od ovih sastojaka ćete dobiti mnogo slanih bombica od graška.
Ukusne kuglice od spanaća i sira su odličan predlog za meze
29.03.2022
23:23
400 g graška
1 čen belog luka
1 šargarepa, srednje veličine
1 šaka sitno seckanog peršuna
150 g semenki suncokreta
30 g semenki bundeve
2-4 kašičice ulja
1/2 kašičice mlevene paprike (više po želji)
50 g susama
1/2 kašičice kurkume
ulje po potrebi
Foto: Shutterstock
Priprema:
Skuvajte i dobro procedite grašak. Uključite rernu na 180 stepeni i obložite pleh za pečenje pek-papirom. Ubacite u blender sve sastojke osim susama, kurkume i kokosovog ulja, pa blendajte dok se sve lepo ne usitni i ne izmeša tako da dobijete testo.
Uzmite jednu supenu kašiku testa, pa oblikujte u lopticu, pa je uvaljajte u susam i ređajte po plehu i ponavljajte dok ne potrošite materijal. Potom pospite kuglice kurkumom i na kraju po svemu poprskajte malo ulja.
Pecite oko 20 minuta, pa izvadite, okrenite loptice, poprskajte ponovo kokosovim uljem, pojačajte rernu na 200 stepeni, pa pecite još malo. Ovako pripremljene kuglice u frižideru mogu da stoje pet dana, a mogu i da se zamrznu.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Posne kuglice uvek su idealan izbor ako vam je zafalio recept za brzo predjelo. Od jedne smese možete napraviti 3 različite vrste, a gosti će biti oduševljeni.
Bura zbog smene Igora Božića, sada već bivšeg direktora tajkunske televizije N1, nikako se ne stišava, a osim što su ostali zaposleni zapali u stanje histerije nakon te odluke novih vlasnika Junajted medije, mreže ne prestaju da bruje gde bi udarne pesnice i ovog medija i Nove S mogle da završe ako ih zadesi Božićeva sudbina.
Posada misije Artemis II tokom leta oko Meseca uočila je neobične boje na njegovoj površini, uključujući smeđe tonove i izolovana zelenkasta područja, prenosi Foks njuz.
Doktor Branimir Nestorović, predsednik stranke "MI, Snaga naroda", koji je prvi obelodanio kandidaturu za predsednika među opozicionim političarima, pokrenuo je žestok udar na Vladana Đokića.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević danas je tokom prvog Kolegijuma naše televizije komentarisao situaciju u tajkunskim medijima, gde je nastala prava histerija među zaposlenima zbog dolaska novih vlasnika i direktora Junajted medije, a potom je izneo ponudu za dugogodišnju voditeljku N1 Natašu Miljlović.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Nemačkoj tokom Vaskrsa, mir i odmor građana strogo su zaštićeni, pa i naizgled bezazlene stvari, poput pravljenja buke, mogu se kazniti i do 50.000 evra.
Svetska zdravstvena organizacija (SZO) je u jučerašnjem izveštaju istakla da približno 20 odsto slučajeva tuberkuloze u Evropi ostaje nedijagnostikovano ili neprijavljeno, dok je i u Srbiji zabeležen rast.
Ministar odbrane Bratislav Gašić najavio je da bi ponovno uvođenje obaveznog vojnog roka u Srbiji moglo da počne krajem ove ili početkom naredne godine, uz trajanje služenja od 75 dana.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
B.P. (16) izbo je danas u porodičnoj prodavnici dedu Milana P. (77) koji je teško ranjen i njegovu partnerku Mirelu M. (51) koja je preminula na reanimaciji u Domu zdravlja u Obrenovcu. Maloletni krvnik se vratio na mesto zločina, gde je savladan od strane policije.
Sjedinjene Države su trenutno usred žestokih pregovora o Iranu, dok se ultimatum Teheranu približava datumu isteka, izjavio je američki predsednik Donald Tramp, a prenose mediji.
Predstavnica Demokratske partije SAD Jasamin Ansari najavila je da će sledeće nedelje pokrenuti postupak opoziva ministra odbrane Pita Hegseta zbog načina na koji je vođena operacija u Iranu.
Kriza u odnosima između Sjedinjenih Američkih Država i njihovih saveznika u okviru NATO postaje sve vidljivija, dok evroatlantska solidarnost, prema ocenama pojedinih zvaničnika, počinje da slabi.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar