Horor u penisu: Seks igra se završila katastrofom - neobičan slučaj u bolnici šokirao lekare
Dvadesetjednogodišnji student završio je u bolnici nakon što mu se USB kabl zaglavio u mokraćnoj cevi.
15.06.2025
14:20
Shuterstock
Zdravlje
U jednom podkastu, ispričao je kako mu je devetomesečna borba s ozbiljnim nuspojavama potpuno promenila život, posebno nakon što je prestao da koristi lek.
Čirag je počeo da uzima preparat u junu 2023. godine, nakon što je video da ga njegovi prijatelji koriste bez problema i da većina informacija na internetu tvrdi da je takozvani postfinasteridni sindrom (PFS) - stanje sa ozbiljnim nuspojavama nakon prestanka uzimanja leka "nepostojeći".
Lek je nabavio preko telezdravstvene platforme, koju je optužio da "distribuira lek kao bombone, bez ikakve procedure".
Isprva je uzimao jednu tabletu dnevno, ali je brzo počeo da oseća uglavnom seksualne nuspojave, pa je prestao s uzimanjem i za nekoliko nedelja se osetio bolje. Međutim, nakon što je nakratko ponovo počeo da ga uzima u manjoj dozi, stanje se pogoršalo.
U januaru 2024. potpuno je prestao s lekom. Nakon tri meseca osetio je jaku peckajuću bol u predelu karlice, zatim iznenadan porast libida, a onda potpuni preokret. U julu 2024. postao je potpuno impotentan na tri nedelje, što je bio samo početak.
U narednim mesecima razvile su se i druge ozbiljne tegobe: nesanica (nije spavao 10 dana zaredom), brz gubitak mišićne mase i težine, promene na genitalijama, kao i nepodnošljiva bol u karlici koja ga je sprečavala da sedi.
Iako je posetio urologa, lekar nije uzeo PFS u obzir. Propisan mu je drugi lek i upućen je specijalisti za karlično dno. Promenom ishrane i fizioterapijom došlo je do kratkotrajnog poboljšanja, ali su se simptomi ponovo vratili.
- Osećam se kao da sam potpuno nazadovao. Kosti mi škripe, koža mi je puna osipa, ne mogu da spavam, seksualna funkcija mi se opet pogoršala - rekao je Čirag.
Foto: Shutterstock
- Svaki mesec pojavljuje se neka nova nuspojava. Ovo mi je promenilo život iz korena.
Voditelj podcasta, Mark Milić, koji je takođe patio od sličnih nuspojava nakon što je koristio finasterid, kritikovao je zdravstveni sistem rekavši:
- Trideset godina je ovaj lek na tržištu, a ljudi i dalje pate, a ništa se ne preduzima.
Nedavno je i FDA (Američka agencija za lekove) izdala upozorenje na topikalne (sprej) verzije finasterida koje prodaju telezdravstvene kompanije, navodeći brojne nuspojave: erektilna disfunkcija, anksioznost, depresija, samoubilačke misli, nesanica, bol u testisima i smanjen libido. Ovi proizvodi, upozoravaju iz FDA, nisu odobreni, niti postoje potpuni podaci o njihovoj bezbednosti, piše "Newyorkpost".
Kompanije su kritikovane i zbog nedovoljne medicinske provere pacijenata, kao i nedostatka jasnih upozorenja o potencijalnim rizicima.
Foto: Shuterstock
Od 17 muškaraca koji su za Wall Street Journal ispričali svoja iskustva, niko nije bio uveren da je bio adekvatno informisan pre nego što je počeo sa upotrebom leka.
Iz Himsa su za medije izjavili da svi njihovi klijenti prolaze kroz "sveobuhvatnu procenu" i da dobijaju sve važne informacije.
Na kraju, Čirag je poručio: "Samo želim svoj život nazad."
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Zakon o ovlašćenjima za nacionalnu odbranu, koji je potpisao predsednik SAD Donald Tramp, ne ometa buduće pokretanje strateškog dijaloga sa Srbijom, jer ne sadrži pravno obavezujući jezik kojim se takav proces zahteva i ne vrši pritisak na Srbiju, niti pravno obavezuje na priznanje Kosova, saopštila je večeras Pupin inicijativa u osvrtu na usvojeni akt i komentare koji su usledili.
19.12.2025
22:58
Sudija Apelacionog suda u Beogradu Milimir Lukić, koji je bio jedan od govornika na skupu blokaderskih sudija i tužilaca 7. decembra ispred Ustavnog suda u Beogradu, studirao je punih sedam godina u Prištini i fakultet završio sa prosečnom ocenom 6,07.
19.12.2025
21:50
Ministarstvo spoljnih poslova Republike Srbije najoštrije osuđuje odluku Komonvelta Bahama da prizna jednostrano proglašenu nezavisnost Kosova, kojom je grubo i svesno narušen međunarodnopravni poredak utemeljen na Povelji Ujedinjenih nacija, upravo u godini u kojoj se obeležava 80 godina od njenog usvajanja.
19.12.2025
19:22
Poslanik u Skupštini Srbije iz redova Srpske napredne stranke i poznati advokat Vladimir Đukanović poručio je da je bio ljut na svoju partiju!
19.12.2025
20:08
Mađarski premijer Viktor Orban zagrmeo je kako je "Srbija ključna zemlja za odbranu Evrope", što je izjava koju nikada nećete ni čuti ni videti na tajkunskoj N1.
19.12.2025
17:08
Jednostavniji automobili, posebno stariji modeli i neki japanski i evropski automobili, često se pokazuju pouzdanijim i dugovečnijim od savremenih, tehnološki složenih vozila.
19.12.2025
21:00
Jedna od vodećih hrvatskih banaka našla se u centru skandala nakon što je regulator otkrio da je bez pravnog osnova prikupljala lične podatke klijenata, što predstavlja ozbiljno narušavanje njihove privatnosti.
19.12.2025
20:30
Danas pola Srbije slavi, a pola ide na slavu, pa su se mnogi dosetili kako da zarade na današnji dan i olakašaju roditeljima koji imaju malu decu. Verovali ili ne, napravili su specijalne slavske pakete u takozvanim čuvaonicima.
19.12.2025
15:00
Ugovor za projektovanje i izgradnju saobraćajnog sistema za Liniju 1 fazu 1 beogradskog metroa, kao i Finansijski protokol između Vlade Srbije i Vlade Francuske o saradnji u oblasti finansiranja faze 1 projekta beogradskog metroa, potpisani su danas u Vladi Republike Srbije.
19.12.2025
22:00
U mestu Crkvine, na regionalnom putu Tutin – Novi Pazar, oko 19 sati dogodila se teška saobraćajna nesreća u kojoj je došlo do prevrtanja putničkog automobila.
19.12.2025
21:11
Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova u Pančevu, u saradnji sa UKP, pod nadzorom Osnovnog javnog tužilaštva, uhapsili su dve osobe koje su osumnjičene da su prodavale prerađeno svinjsko meso zaraženo parazitom "Trichinela spiralis suis", a za obojucu je večeras određen pritvor do 30 dana.
19.12.2025
20:35
Studentkinja Olga (20) preminula je, nakon što je 23. novembra pala sa visine u Studentskom gradu.
19.12.2025
21:34
Gotovo 13 kilograma kokaina zaplenjeno je u sredu, 17. decembra, na graničnom prelazu Karasovići, a uhapšen je 56-godišnji albanski državljanin koji je drogu pokušao da prokrijumčari iz Republike Hrvatske ka Albaniji, piše Večernji.
19.12.2025
19:55
Poruke sa kriptovane aplikacije Skaj ukazuju na to da je Radoje Zvicer tvrdio da zna ko je naručio ubistvo Jevrema Brkovića, koji je u napadu brutalno pretučen, a njegov pratilac Srđan Vojičić ubijen.
19.12.2025
18:54
19.12.2025
18:10 >> 20:49
Neverovatne fotografije koje je snimio amaterski astrofotograf prikazuju neobičan crveni prsten, širok 230 km, kako lebdi na nebu.
19.12.2025
23:00
Kina je otkrila svoje prvo podmorsko nalazište zlata, ispod dna Žutog mora, najveće u Aziji, kod poluostrva Đijaodong u provinciji Šandong, piše hongkonški list Saut čajna morning post.
19.12.2025
22:30
Tvrdnje da Rusija namerava da napadne Evropu su gluposti koje služe da bi Rusija izgledala kao neprijatelj, izjavio je predsednik Rusije Vladimir Putin na godišnjoj konferenciji za novinare.
19.12.2025
22:24
Američki predsednik Donald Tramp se bacio na praznično preuređenje Bele kuće, postavivši nove pločice ispod portreta bivših predsednika na takozvanoj „Predsedničkoj stazi slavnih“.
19.12.2025
22:00
Poljski predsednik Karol Navrocki rekao je u petak ukrajinskom kolegi Volodimiru Zelenskom da Ukrajinci ne cene poljsku pomoć u ratu protiv Rusije.
19.12.2025
21:30
General Jovan Milanović rekao je da snimanje serije "Moj rođak sa sela" nije nastavljeno jer je smetalo tadašnjem državnom vrhu naše zemlje i bivšoj Haškoj tužiteljki Karli del Ponte.
19.12.2025
15:01
O seriji "Tvrđava" i dalje se priča i piše iako je prošlog vikenda emitovana poslednja epizoda na Prvom programu RTS.
19.12.2025
10:02
Serija "Radio Mileva" ponovo počinje sa emitovanjem od 29. decembra na Prvom Programu RTS.
19.12.2025
11:16
Muzej afričke umetnosti u Beogradu poziva ljubitelje avanture i putopisne literature na razgovor o knjizi "U srcu Afrike - Ekspedicija Kragujevac-Kilimandžaro 1975", autora Milana Rakočevića. Događaj će se održati u ponedeljak, 22. decembra u 18 časova.
19.12.2025
13:45
Pevačica Marija Šerifović snimila je sina Maria dok peva, a na sve je odreagovala pevačica Verica Šerifović koja je sigurna da će njen unuk naslediti talenat za muziku.
19.12.2025
21:19
Makedonski voditelj i šoumen, Boki 13 otkrio je kako je njegova svađa sa pevačicom Darom Bubamarom više bila zarad kamera.
19.12.2025
19:59
Voditeljka Sanja Marinković otkrila je da obožava sebe kada se zajubi, ali da se od razvoda nije pojavio pravi.
19.12.2025
18:59
Pevačica Aleksandra Tadić Cipka danas slavi krsnu slavu Svetog Nikolu, ali bez supruga Nebojše Jarina Stojićevića koji je preminuo prošle godine.
19.12.2025
18:19
Influenserka Zorana Jovanović objavila je fotografiju na kojoj je pozirala kraj jelke koja je bila prekrivena srmom.
19.12.2025
17:39
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar