• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

20.11.2025

21:30

Skandal potresao region: Sveštenik Darko pokazivao deci pornografiju, a onda im radio ovo

Shutterstock

Balkan

Skandal potresao region: Sveštenik Darko pokazivao deci pornografiju, a onda im radio ovo

Zadarska nadbiskupija razrešila je sveštenika Darka Marušića (40) svih dužnosti nakon što je nepravosnažno osuđen na tri godine i deset meseci zatvora zbog niza krivičnih dela povezanih sa pedofilijom.

Marušiću se na teret stavlja upoznavanje dece s pornografijom, iskorišćavanje dece za pornografiju i pokušaj polne zloupotrebe deteta mlađeg od 15 godina.

Opštinski sud u Zadru saopštio je da mu je produžen istražni zatvor zbog opasnosti da ponovi delo.

Suđenje je održano iza zatvorenih vrata kako bi se zaštitila žrtva.

Nadbiskupija je navela da je Marušić još u septembru prošle godine uklonjen iz službe i da će posle pravosnažne presude biti pokrenut crkveni krivični postupak. Izraženo je “duboko žaljenje i saosećanje prema žrtvama”, uz poziv svima koji imaju informacije o eventualnim zlostavljanjima da se obrate nadležnim institucijama.

Slučaj je u javnost dospeo krajem prošle godine, kada je sveštenik uhapšen neposredno pre sahrane koju je trebalo da vodi. Nadbiskupija je tada hitno poslala drugog sveštenika u parohiju i trajno ga udaljila iz službe.


Komentari

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Srbija za dijalog, ali od kada su reči gore od dela?! Brnabić: Nikada nećemo podržavati etničko čišćenje
Politika

Srbija za dijalog, ali od kada su reči gore od dela?! Brnabić: Nikada nećemo podržavati etničko čišćenje

Predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić izjavila je danas da je politika koju Srbija baštini dijalog, pomirenje i saradnja i da je tome iskreno i duboko posvećena i naglasila da je ministarka državne uprave i lokalne samouprave Snežana Paunović i sama žrtva etničkog čišćenja i da je govorila iz tog ugla, kao i da njena izjava ne odražava zvaničnu politiku Srbije.

14.07.2026

19:42

Društvo

Hronika

"Sprečeno ugrožavanje života": Mladen Mijatović objavio šok snimak - ubica hara srpskim putevima (VIDEO)
Hronika

"Sprečeno ugrožavanje života": Mladen Mijatović objavio šok snimak - ubica hara srpskim putevima (VIDEO)

Potpredsednik Vlade i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da su pripadnici MUP Uprave saobraćajne policije u Direkciji policije, presretačem na auto-putu kod Malog Požarevca, zaustavili M. D. (35), državljanina Srbije, koji se vozilom marke "bmw", švajcarskih registarskih oznaka, kretao brzinom od 244 kilometra na čas, na delu puta gde je ograničenje brzine 130 kilometara na čas.

14.07.2026

17:36

Zabava

Magazin

Džet set