Godinu i tri dana nakon što je brutalno ubistvo 7-godišnjeg dečaka u Osnovnoj školi Prečko potreslo Hrvatsku i region, napadač L.M. (20) osuđen je na Županijskom sudu u Zagrebu na 50 godina zatvora.
L.M. je bio optužen za teško ubistvo deteta, četiri pokušaja teškog ubistva i 50 krivičnih dela povrede prava deteta. Napad se dogodio 20. decembra prošle godine, kada je mladić sa namerom da ubije decu i zaposlene ušao u školu i nožem napao učiteljicu i učenike.
Blokaderski voditelj i Šolakov potrčko Željko Veljković ovih dana bez zadrške hvali kako je "advent u Hrvatskoj predivan", pokušavajući da idealizuje slike i poruke koje dolaze iz susedne države.
Predsednik Saveza nezavisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je danas da isticanje transparenta s ustaškim pozdravom "Za dom spremni" na fudbalskoj utakmici, kao i izostanak osude tog čina, pokazuje da Hrvatska nije izašla iz vrtloga mržnje prema Srbima, dodajući da oni koji taj poklič propagiraju "ispisuju sebe iz civilizacije i upisuju u varvarstvo"
Zbog tragedije, naredni dan je u celoj Hrvatskoj proglašen Danom žalosti, a ministar obrazovanja Radovan Fuks najavio je obavezno zaključavanje škola. Zbog zaštite maloletnika, izricanje presude bilo je zatvoreno za javnost.
Zimska „invazija“ zahvatiće Hrvatsku, Sloveniju i Bosnu i Hercegovinu u danima oko katoličkog Božića i pred kraj godine, donoseći pad temperature, sneg i jake udare vetra, zbog čega su najavljena meteo-upozorenja i mogući problemi u saobraćaju širom regiona.
Desetogodišnjak iz Osjeka u petak je teško povređen nakon što mu je petarda eksplodirala u ruci. Lekari su bili prinuđeni da mu amputiraju dva prsta leve ruke.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Blokaderski voditelj i Šolakov potrčko Željko Veljković ovih dana bez zadrške hvali kako je "advent u Hrvatskoj predivan", pokušavajući da idealizuje slike i poruke koje dolaze iz susedne države.
Zbog najnovijih šokantnih vesti o ministru Ivici Dačiću, lideru SPS, koji je u bolnici i u životnoj je opasnosti najnoviju epizodu ‘Eksatlona’ emitovaćemo u nešto kasnijem terminu, iza 21.30.
Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju i Miroslav Čučković, član predsedništva SNS gostujući u Info jutru komentarisali su predstojeće lokalne izbore, ali i pripremu atentata na predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Moje poslednje jutro u Iraku počelo je prilično neslavno. Umesto alarma, budi me duboko, iritantno brundanje. Zvuk odlazi, pa se vraća, uporan i sve bliži. Trljam oči, provirujem iz šatora i imam šta da vidim - pored same moje glave prolazi traktor, vredno preoravajući livadu na kojoj sam zanoćio.
Zbog izvođenja radova na izgradnji kanalizacione mreže u ulici Cvetanova ćuprija (Zvezdara) - faza 7, u periodu od 26. februara do 09. marta doći će do promena u radu linija javnog prevoza.
Danas oko 15.30 časova, u kružnom toku na Bogosloviji posle konflikta u saobraćaju, došlo je do verbalnog sukoba, a zatim i fizičkog obračuna između D. D. (40) i A. I. (34).
Ponovoljeno suđenje roditeljima dečaka ubice Koste K. koji je 3. maja 2023. godine u OŠ "Vladislav Ribnikar ubio devet vršnjaka i čuvara te škole, nastavlja se sutra, saznaje Informer.
U emisiji "Specijal o Katarini Velikoj" koja će uskoro biti emitovana na Informer TV, književnik Ranko Gojković i voditeljka Olivera Miletović razgovarali su o carici Jelisaveti Petrovnoj.
Glumac Metju Mekonahi uveren je da je borba protiv veštačke inteligencije uzaludna i poručuje da je budućnost već stigla, ali da je ključno prilagoditi se.
Kada ponestane inspiracije za posnu poslasticu kojom ćete obradovati porodicu ili goste, ovaj recept može biti odlično rešenje jer odgovara gotovo svakom ukusu.
Za one koji žele mirnu mačku koja ne pravi haos po stanu niti budi u zoru, već spokojno leži pored vlasnika, Britanska kratkodlaka mačka predstavlja idealan izbor za tih i uravnotežen dom.
Iskusni ljubitelji baštovanstva dobro znaju da su kadifica i paradajz odličan tandem u povrtnjaku. Kada se posade jedno pored drugog, mogu pomoći u smanjenju pojave štetočina i to bez upotrebe hemijskih sredstava.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić govorio je o svom odnosu sa bivšom Aneli Ahmić, sa kojom ima ćerku Noru, ističući da je odlučio da promeni pristup i prestane sa vređanjem.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar