• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: cdm.me/IN4S

05.03.2019

10:26

(VIDEO) DVOLIČNI MILOGORCI! Srpske zastave im ANTIDRŽAVNE, a za albanske i zastave OVK u Tuzima "imaju razumevanja"!

Balkan

(VIDEO) DVOLIČNI MILOGORCI! Srpske zastave im ANTIDRŽAVNE, a za albanske i zastave OVK u Tuzima "imaju razumevanja"!

Podeli vest

Demokratska partija socijalista još jednom je pokazala svoje dvolično lice

Tako je ta stranka prilično mlako reagovala na skandalozno ističanje zastava "velike Albanije" i terorističke "OVK" nakon proglašenja rezultata lokalnih izbora u Tuzima.

Stranka Mila Đukanovića je saopštila da ima "apsolutno razumevanje za nacionalni osećaj i Albanaca i svih ostalih manjina u Crnoj Gori",  pa tek onda bojažljivo dodala da smatra "nedopustivim da se on na ovakav način ispoljava, jer se tako podriva koncept građanske države kao apsolutni temelj crnogorske državnosti".

DPS potom bezmalo moli Albance da slične radnje "više ne ponove".

"Uvereni smo da je sinoćnje ponašenje bilo samo ružan incident koji se više neće ponoviti ni u Tuzima ni u bilom kom drugom kraju Crne Gore, uz napomenu da država apsolutno ima kapacitete da na svaki način zaštiti ustavom definisani građanski koncept države", poručili su iz Demokratske partije socijalista.

S druge strane, DPS nije štedeo reči osude i pretnje, povodom vijorenja srpskih zastava na proslavi opozicione pobede u Beranama 2014. godine.

"Bez ijednog obeiležja države u kojoj su rođeni, u kojoj žive, isticanjem zastave i klicanjem imena druge države, koalicija SNP i DF nastavlja da prkosi građanskoj Crnoj Gori“, piše u tadašnjem saopštenju DPS.

DPS je tada ocenio da je ta proslava pokazala da "ne jenjava njihova strast prema antidržavnom projektu“ koji su, kako se navodi, DF i SNP zastupali u vreme referenduma o nezavinosti Crne Gore.

(VIDEO) ŠIPTARI RAZBILI MILA NADOMAK PODGORICE! Pobeda Albanskog foruma i debakl DPS na izborima u Tuzima!



Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube, Viber.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Tagovi:

Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari

Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"
Politika

Forum pravnika Srbije jasan: Dolovac neovlašćeno potpisala "sporazume o saradnji"

Forum pravnika Srbije saopštio je danas da izažava ozbiljnu zabrinutost zbog činjenice da je Vrhovni javni tužilac Zagorka Dolovac 3. decembra 2025. godine u sedištu Evrodžasta u Hagu samostalno potpisala takozvane "sporazume o saradnji“ sa tužilaštvima šest država Centralne i Južne Amerike i to bez prethodnog ovlašćenja Vlade Republike Srbije, kao jedinog organa nadležnog za pokretanje postupka i zaključivanje međunarodnih ugovora u ime Republike Srbije.

07.12.2025

18:04

TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!
Live TV

Ne propustite novu epizodu emisije "Na merama" - U subotu od 20h ulazimo u trag i nedodirljivima!

Prošle sedmice u popularnoj Informerovoj TV emisiji "Na merama" mogli ste, između ostalog, da vidite, kako biznismen iz Ratkova Branko Babić sa Draganom J. Vučićevićem dogovara kupovinu medija Junajted grupe, šta na pijaci pazari ministarka Milica Đurđević Stamenkovski, kakve turustičke aranžmane merka poslanica-blokaderka Biljana Đorđević, gde penzionerske dane provodi nekadašnji lider SPO-a Vuk Drašković…

05.12.2025

10:57

Društvo

JOŠ Društvo VESTI

Hronika

Zabava

JOŠ Zabava VESTI

Magazin

Džet set