MRAČNA ZAVERA MILA I VATIKANA?! Đukanović otima tri RELIKVIJE S CETINJA da bi ih predao papi?
Podeli vest
Episkop budimljansko - nikšićki Joanikije, odbio je 2007. godine ponudu američkog ambasadora u Vatikanu Tomasa Patrika Milejdija, da se tri velike svetinje koje se nalaze u Cetinjskom manastiru nađu pod zajedničkim pokroviteljstvom SPC i Katoličke crkve, što baca dodatno svetlo na sramni Zakon o slobodi veroispovesti kojim se legitimiše otimanje svetinja SPC u Crnoj Gori
Nakon usvajanja diskriminatorskog Zakona o slobodi veroispovesti, i narastujućeg bunta vernog naroda u Crnoj Gori, aktuelizovala se i priča o relikvijama koje se nalaze u posedu Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori. Sve su jače glasine, da se ovaj Zakon, odnosi zapravo na njih, odnosno sumnja se da je režim spreman da ih proda.
Svedočenje bivšeg predsednika Crne Gore baca novo svetlo na kontroverzni zakon o otimanju imovine Srpske pravoslavne crkve, kao i o namerama Mila Đukanovića
11.01.2020
09:42
Naime, 2007, Episkop budimljansko – nikšićki Joanikije, odbio je ponudu američkog ambasadora u Vatikanu Tomasa Patrika Milejdija, da se tri velike svetinje koje se nalaze u Cetinjskom manastiru (ruka Sv. Jovana Krstitelja, čestica Časnog krsta i ikona Presvete Bogorodice Filermose) nađu pod zajedničkim pokroviteljstvom SPC i Katoličke crkve, prenosi portal IN4S.
Foto: www.spc.rs
Ikona Bogorodice Filermose
Susret Milejdija sa vladikama SPC opisan je u knjizi istoričara Aleksandra Rakovića ”Srbi i religijski intervencionizam“, u kojoj se između ostalog kaže, da je američki ambasador Milejdi, predložio političku saradnju između pravoslavnih i rimokatolika u Bosni, odnosno Srba i Hrvata, radi kako je kazao sprečavanja nadglasavanja Hrišćana.
Milejdi se sastao sa vladikama SPC, arheipiskopom ohridskim Jovanom, tadašnjim vladikom zahumsko-hercegovačkim Grigorijem, episkopom lipljanskim Teodosijem, australijsko-novozelandskim Irinejem i vladikom budimljansko-nikšićkim Joanikijem.
Foto: printskrin Youtube/IN4S
Taj susret je bio 14. maja 2007, na kojem je vladika Joanikije odbio pomenuti predlog. Da takav predlog nije bio usamnjen, pre par dana je podsetio ruski novinar Baranov, koji je objavio razgovor sa Momirom Bulatovićem, kojem je traženo isto, ali od Malteškog redaa.
Novinar ruske televizije Evgenij Baranov objavio je na svom Fejsbuk profilu dio intervjua sa bivšim predsjednikom Crne Gore Momirom Bulatovićem, rađen 2010. godine. U svom izlaganju Bulatović govori o trenutku svog shvatanja relikvija koje se čuvaju u manastirima Crne Gore, o njihovim duhovnim vrednostima za naš narod, ali i o tome kolike su sume novca „u igri“ kada su one u pitanju.
Bulatović je tada kazao, da mu je u posetu došla visoka delegacija Malteškog reda i ponudila 150 miliona dolara za tri relikvije koje se nalaze u posedu SPC. Kako sam priznaje, to je bio veliki novac, posebno za zemlju pod sankcijama, ali je otišao kod mitropolita Amfilohija da razgovaraju. Tada, kaže Bulatović, shvatio je svoju grešku što je tako i pomislio, ali i njihovu vrednost u svakom pogledu.
Sve o situaciji u Crnoj Gori posle usvajanja sramnog Zakona o slobodi veroispovesti čitajteOVDE.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Dejan
pre 3 godine
Crnogorci su se vec odavno odrekli svog porekla i Boga. Sto se tice dozivotnog vladara Mila, tu je situacija jasna kao dan. Uradice sve sto zapad trazi od njega, inace se otvara fioka sa optuznicom za malverzacije, sverc duvana.. i ko zna cega jos..
Svedočenje bivšeg predsednika Crne Gore baca novo svetlo na kontroverzni zakon o otimanju imovine Srpske pravoslavne crkve, kao i o namerama Mila Đukanovića
Premijer Poljske Mateuš Moravjecki izjavo je da želi da kaže predsedniku Ukrajine Volodimiru Zelenskom da nikada više ne vređa Poljake kao što je to učinio nedavno tokom svog govora u Ujedinjenim nacijama.
Mladić S. N. (19) koji je juče izjutra pronađen sa prostrelnom ranom u glavi u Sremskoj Kamenici, preminuo je večeras u Kliničkom centru Vojvodine u Novom Sadu. OD nesrećnog momka na društvenim mrežama se opraštaju njegovi prijatelji i pripadnici Firme, navijačke grupe FK Vojvodine.
Kineski bokser Džilei Džang odbranio je privremeni pojas WBO svetskog prvaka teške kategorije, pošto je nokautom u trećoj rundi u revanšu pobedio Britanca Džoa Džojsa.
Pred sam kraj meseca očekuje nas pun Mesec u Ovnu (29. septembar), koji donosi kraj jednog životnog ciklusa, ali i oslobođenje od nagomilanih frustracija koje su se nakupile u prethodnom periodu. Pun Mesec u Ovnu snažno će uticati na Ovnove, Jarčeve, Vage i Rakove. U nedelji koja je pred nama ne treba donositi prelomne odluke, jer lako mogu da se ispostave kao pogrešne.
Izdržite bar sedam dana da ne pijete gazirana pića i već ćete osetiti promene nabolje, a za nekoliko meseci organizam će vam potpuno biti osvežen, poručuju stručnjaci.
Fejsbuk je omogućio korisnicima da otvaraju dodatne profile, kojima mogu da odvoje svoje poslovne i privatne kontakte, ili da vode dvostruki digitalni život. Naravno, sve uz poštovanje postojećih pravila.
Više od četiri decenije unazad, desilo se nešto posebno. Na svetlo dana je izašao album na kojem su bile pesme kao što su "Čačak, Čačak", "Duge noge" i koji je za Lepu Brenu i "Slatki greh" producirao Milutin Popović Zahar.
O svetu u kom su džinovske životinje gospodarile Zemljom mogli smo da saznamo iz knjiga ili filmova, ali da u stvarnosti vidimo njihov skelet, samo zahvaljujući vrednim arheološkim nalazištima. U gradu na severu Banata uspeli su da vreme vrate unazad, a izumrloj praistorijskoj životinji udahnu novi život...
Zamislite kad u svom dvorištu iz bunara uzmete ledenu izvorsku pa još mineralnu vodu! Ima li lepšeg? Tako je kod Alekse Leke Milosavljevića u selu Mrmoš kod Kruševca. Morali smo to da proverimo!
Na Trgu omladine u Kragujevcu, na raskršću ulica Branka Radičevića i Vuka Karadžića, preko puta Prve kragujevačke gimnazije, otkriven je spomenik legendarnoj grupi Smak.
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.