Glavni koordinacioni tim (GKT), koji čine najviši zvaničnici Republike Srpske i srpski član Predsedništva BiH Milord Dodik, preporučio je danas da se posle 27. aprila starijima od 65 godina omogući svakodnevni izlazak u šetnju od 7 do 10 sati pre podne
22.04.2020
17:22
- Za BiH je najbolje da se raziđe sa RS i to je ovo vreme pokazalo. Evropska unija bila je mnogo čvršća zajednica, pa kada je došao virus, sve zemlje su se zatvorile i niko nikom neće da pomogne, razbile su slobodu kretanja... Kao što EU nije uspela da pokaže solidarnost, tako ni BiH nije pokazala solidarnost prema Republici Srpskoj - naglašava Dodik, dodajući da se BiH pokazala 'suvišnom'.
Da se mi lepo raziđemo
Od Sarajeva nismo imali nikakve koristi, pa bi najbolje bilo da se raziđemo
Milorad Dodik, Predsedništvo BiH
- Republika Srpska u borbi protiv epidemije koronavirusa nije mogla da računa na institucije BiH, jer su najčešće bile protiv Banjaluke, koja uprkos tome prednjači u preduzimanju mera. Od Sarajeva nismo imali nikakve koristi - ističe Dodik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Glavni koordinacioni tim (GKT), koji čine najviši zvaničnici Republike Srpske i srpski član Predsedništva BiH Milord Dodik, preporučio je danas da se posle 27. aprila starijima od 65 godina omogući svakodnevni izlazak u šetnju od 7 do 10 sati pre podne
Prema informacijama koje prenose ruski vojni izvori, navodi pojedinih Telegram kanala o tome da je Kupjansk u potpunosti izgubljen demantuju oficiri i vojnici koji se već danima nalaze u gradu i odbijaju ukrajinsko napredovanje.
Predsednik Rusije Vladimir Putin i premijer Mađarske Viktor Orban biće pozvani da prisustvuju ceremoniji izlivanja prvog betona za nuklearnu elektranu Pakš 2 u Mađarskoj, koja je planirana za početak februara, izjavio je generalni direktor Rosatoma Aleksej Lihačov.
Da se blokaderi slažu kao rogovi u vreći dokaz je izjave opozicije koja ne može da sakrije bes prema drugim zgubidanima. Bora Novaković iz NPS, Miloš Stanković iz DSS i Borjko Stefanović iz SSP otkrili su šta misle.
Dok jedni uličnim performansima pokušavaju da izazovu haos, predsednik Srbije Aleksandar Vučić vodi najvažnije diplomatske bitke za interese zemlje i njenih građana.
U savremenom poslovnom svetu sve više domaćih kompanija prepoznaje da uspeh ne treba meriti samo kroz profit, već i kroz doprinos zajednici i očuvanje životne sredine.
Trka Deda Mrazeva ulicama grada održaće se u subotu 27. decembra pod pokroviteljstvom grada Loznice. Ova rekreativna trka za celu porodicu ima humanitarni karakter.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas praznuju Svetog Prepodobnog Mučenika Evstratija Pečerskog, svetitelja koji je 14 dana opstao bez hrane, a svoje bogatstvo podelio sa siromašnima.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Aleksandre S. (19) zbog sumnje da je 29. avgusta 2025. godine pokušala da ubije svoju tek rođenu devojčicu.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je sinoć da je ponovo pronađena zaostala bomba iz Drugog svetskog rata i to ponovo u Beogradu na vodi, u blizini tržnog centra.
Američki istražitelji i dalje tragaju za srpskim državljaninom Nikolom Krndijom (57) koji su sumnjiči da je pored skupocene pljačke vina u jednom podrumu u Virdžiniji, osumnjičen je i za krađe iz luksuznih vinoteka na Floridi!
Reditelj Martin Skorseze je često angažovao svoju majku da se pojavljuje u njegovim filmovima, gde je ona igrala majčinske uloge i kuvala za glumce i ekipu.
Dok se sve češće govori o nepotizmu i privilegijama u filmskoj industriji, zaboravlja se da su mnoge najveće svetske zvezde do uspeha stigle potpuno same.
Narcisoidni partneri imaju potrebu za divljenjem, nedostatak empatije i koriste suptilne tehnike kontrole koje mogu dovesti do toga da počnete da sumnjate u svoj zdrav razum.
U Jakutsku, glavnom gradu Republike Saha u istočnom Sibiru, pre nekoliko dana zabeležena je ekstremno niska temperatura od -45°C, dok su u okolnim područjima, poput Tatinskog Ulusa, zabeležene još niže vrednosti, čak -52°C.
Samoprozvani "Bog obrva", Adam Adaktar, ispričao je kako mu je pevačica Seka Aleksić tražila 25.000 evra za snimanje kratke reklame, iako su bili prijatelji.
Voditeljka i manekenka Danijela Dimitrovska objavila je snimak na kom je pokazala ideju za kombinaciju za Novu godinu u minijaturnoj crnoj haljini i čipkastim čizmama.
Pevačica Marija Šerifović obratila se organizatorima novogodišnjih koncerata na kojim će nastupati i kroz šalu ih zamolila da joj zbog hladnoće obezbede dobro grejanje.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar