• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer.rs/Vijesti

06.05.2020

13:44

MILOVA POLICIJA NASTAVLJA SA REPRESIJOM NAD SRBIMA I NA ĐURĐEVDAN! Legitimišu građane ispred crkve, iz Uprave policije odbijaju da objasne zašto!

Balkan

MILOVA POLICIJA NASTAVLJA SA REPRESIJOM NAD SRBIMA I NA ĐURĐEVDAN! Legitimišu građane ispred crkve, iz Uprave policije odbijaju da objasne zašto!

Podeli vest

Crnogorska policija legitimiše građane ispred Sabornog hrama Hristovog Vaskrsenja u Podgorici na veliki pravoslavni praznik Đurđevdan.

Podgoričke "Vijesti" navode da su im to kazali iz Mitropolije crnogorsko-primorske, ističući da im nije jasno zbog čega to policija radi.

- Kada je iza zatvorenih vrata završena jutarnja liturgija, policija je već bila ispred Hrama. Ulazak u crkve nije zabranjen i ljudi ulaze jedno po jedno, da se pomole ili zapale sveću, jer je danas praznik. Poštuju mere. Ne znamo šta policija pokušava legitimisanjem vernika, niti šta žele da postignu - rečeno je "Vijestima" iz Mitropolije.

Iz Uprave policije nisu objasnili zbog čega policija legitimiše građane ispred Hrama.

Aktivnosti policije zabeležene su i kod drugih crkava, pa je tako na Fejsbuk stranici pljevaljske crkve zabeleženo da je policija dan uoči Đurđevdana branila vernicima da uđu u hram.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

sledeća vest

Politika

Muke blokaderske: Nema para - nema ni motivacije!
Politika

Muke blokaderske: Nema para - nema ni motivacije!

U tzv. "Krovnoj radnoj grupi za strategiju" beogradskih blokadera izbile su oštre rasprave o motivaciji članova i finansijama. Razlog zbog kojeg mnogi ne dolaze na plenume i radne grupe, brzo je zaključen - nezadovoljstvo zbog neplaćenog rada.

26.02.2026

09:57

Exatlon

TV

Ko to želi smrt Dačiću?
Live TV

Ko to želi smrt Dačiću?

Miljan Damjanović, potpredsednik SRS i Marko Šćepanović, savetnik ministra Ivice Dačića gostujući u Info jutru komentarisali su zlurade komentare na račun zdravstvenog stanja ministra spoljnih poslova.

26.02.2026

10:53

JOŠ TV VESTI

Društvo

Hronika

Zabava

Umro čuveni reper (52)
Showbiz

Umro čuveni reper (52)

Jedan od osnivača kultnog hip-hop kolektiva Wu-Tang Clan, Oliver "Power" Grant, preminuo je u 52. godini.

25.02.2026

20:14

Magazin

Džet set