Mitropolit Amfilohije izjavio je danas da vlast svojim postupcima izaziva i priprema građanski rat!
On je ocenio da vlast hapšenjem Joanikija i sveštenstva priprema građanski rat, poručivši da je vreme da se "prekine sa bratoubistvima" u Crnoj Gori.
On je rekao da je došao ispred suda u Nikšiću da zatraži oproštaj od vladike Joanikija jer je, kako je rekao, on trebao da bude na njegovom mestu.
„Molim vladiku da mi oprosti što je mojom krivicom postao episkop eparhije budimljansko-nikšićke i mojom krivicom se uključio da brani svetinje“, poručio je mitropolit, obraćajući se građanima ispred suda u Nikšiću.
Kako je rekao, on je „tu glavni krivac i ako neko treba da se sudi, onda nema drugoga osim mitropolita, koji je glavni grivac za sve ono što se dešava u crkvi u Crnoj Gori od 90 tih godina“.
Okupljeni verni narod čeka ishod saslučanja vladike Joanikija i 8 sveštenika pred sudijom za prekršaje. Oni su u utorak privedeni u Centar za bezbednost i kome je određeno zadržavanje od 72 sata.
Situacija u Crnoj Gori se ne smiruje. Vladika Joanikije koji je u utorak zajedno sa još osam sveštenika priveden u Centar za bezbednost i kome je određeno zadržavanje od 72 sata danas treba da bude saslušan kod sudije za prekršaje u Nikšiću. Nekoliko stotina ljudi, kao i brojno monaštvo okupili su se ispred zgrade Osnovnog suda u tom gradu, a stigao je i mitropolit Amfilohije
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Situacija u Crnoj Gori se ne smiruje. Vladika Joanikije koji je u utorak zajedno sa još osam sveštenika priveden u Centar za bezbednost i kome je određeno zadržavanje od 72 sata danas treba da bude saslušan kod sudije za prekršaje u Nikšiću. Nekoliko stotina ljudi, kao i brojno monaštvo okupili su se ispred zgrade Osnovnog suda u tom gradu, a stigao je i mitropolit Amfilohije
Ukupni ekonomski gubici zemalja Evropske unije zbog odustajanja od kupovine ruskih energenata mogli bi da dostignu oko 3 biliona evra, saopštila je Stalna misija Rusije pri EU.
Fizičari su u laboratoriji simulirali ponašanje crne rupe i zabeležili proces koji podseća na njeno postepeno „isparavanje“, što bi moglo da približi nauku rešavanju jedne od najtežih kosmičkih misterija — kako crne rupe gube energiju i da li zaista mogu da nestanu.
Vladeta Janković, okoreli opozicionar i Đilasov propali kandidat za gradonačelnika, nastavio je da u svojim gostovanjima na tajkusnkim medijima, vređa predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Blokaderski ustaša Tonino Picula, inače osvedočeni antisrbin koji se nalazi na funkciji izvestioca Evropskog parlamenta za Srbiju, ismejan je, verovali ili ne, na tajkunskoj televiziji Nova S.
Antisrpski esktremisti iz regiona, dežurni odrodi iz Srbije, blokaderski ideolozi i kvazi-lideri opozicije, podržani od svojih medijskih trovačnica i ovog 11. jula podgrevaju laž o genocidu u Srebrenici.
Izjava voditelja blokaderske televizije Nova S izazvala je pažnju javnosti, nakon što je u programu govorio o promeni političke i društvene atmosfere u odnosu na isti period prošle godine.
Na društvenim mrežama osvanuo je oglas vlasnika automobila koji za teško oštećeno i potpuno izlupano vozilo traži čak 18.000 evra, što je izazvalo burne reakcije i nevericu korisnika!
Međunarodna agencija za kreditni rejting “Fitch” potvrdila je danas kreditni rejting Republike Srbije na nivou BB+, uz zadržavanje pozitivnih izgleda za njegovo dalje povećanje.
Analizom javno dustupnih podataka Ministarstva unutrašnjih poslova, Agencije za bezbednost saobraćaja i saobraćajne policije, možemo zaključiti da najbahatiji vozači žive u Beogradu!
Ispovest muškarca kog su u polusvesnom stanju odveli pod Ostrog gde mu je sveštenik saopštio da je zaposenut crnom magijom zapalila je društvene mreže.
Putnica Sabrina D. opisala je kako je izgledao horor na letu FR 1879 ka Solunu, a kao detalj koji joj se posebno urezao u sećanje izdvojila je reakciju pilota, koji je zaplakao nakon što je uspešno prizemljio avion i saznao da je putnik iz Srbije spasen.
Više javno tužilaštvo u Beogradu podiglo je optužnicu protiv Saše Vukovića zbog sumnje da je 12. maja 2026. godine brutalno ubio Aleksandra Nešovića Baju u restoranu "27", a u optužnici je detaljno opisano na koji način je Boske namamio Nešovića u navedeni restoran.
Profesor Saobraćajnog fakulteta Milan Vujanić objašnjava da mladi potcenjuju opasnost za volanom, a posledice su tragične. Neiskustvo, neprilagođena brzina, alkohol i psihoaktivne supstance najčešći su faktori koji dovode do teških saobraćajnih nesreća u kojima stradaju mladi. Poslednja u nizu nesreća desila se sinoć u Batajnici kada su stradala dva mladića prilikom prevrtanja kvada.
Vozač kamiona B. L. iz Novog Pazara preminuo je u Bugarskoj, a prema nezvaničnim informacijama do kojih smo došli, nije reč o ubistvu, kako su prethodno objavili pojedini mediji.
Na današnji dan navršava se tačno 100 godina od rođenja Pavla Vuisića, jednog od najvećih glumaca koje su srpska i jugoslovenska kinematografija ikada imale.
Salma Hajek je čak 17 puta ošamarila Benisija del Tora na snimanju filma "Divljaci", a glumac je priznao da mu zbog njene surovosti nimalo nije bilo svejedno.
Maline su jedno od omiljenih letnjih voća, ali su zbog svoje nežne strukture veoma osetljive. Najbolji način za pranje malina je nežan pristup koji će ukloniti nečistoće, a istovremeno sačuvati njihov izgled i kvalitet.
Demi Mur još jednom je dokazala da elegancija nema rok trajanja. Tokom Nedelje mode u Parizu, slavna glumica privukla je poglede smelom modnom kombinacijom.
Postoji velika zabluda da samo masti i šećer utiču na zdravlje srca, a kardiolog dr Sanjaj Bhojraj je otkrio druge razloge, a jedna od njih je kuhinjski pribor.
Da bi povrće sačuvalo svoju prirodnu boju, hrskavu strukturu i što veću količinu hranljivih materija, najbolje je pripremati ga kratkim kuvanjem ili kuvanjem na pari.
Pevač Peđa Jovanović za Informer otkriva kako je od čoveka koji je izgubio kompas postao muzička zvezda, koja puni Arenu i kako mu je upravo porodični mir doneo najveći uspeh u karijeri.
Makedonac Dane Angelovski o čijoj aferi sa učesnicom "Elite" Sofijom Janićijević mesecima bruji javnost otkazao je najavljeno gostovanje na Red televiziji.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.