Predsednik opštine Budva Marko Carević ostaje na ovoj funkciji. Inicijativa o njegovoj smeni na sednici Skupštine opštine Budva koja je počela prvog dana vikenda, a trajala duže od ponoći, nije izglasana
- Glasati se ne može kad nema kvoruma. U sali je 16 odbornika - kazao je predsednik SO Budva Krsto Radović, 10 minuta iza ponoći.
Izražavajući žaljenje što su kolege iz opozicije napustili sednicu SO Budva, Radović je naveo da će u skladu sa zakonom, u roku najkasnije od tri meseca biti završena sednica na kojoj će se odbornici izjasniti o smeni predsednika opštine Marka Carevića.
Sednica Skupštine opštine (SO) Budva, na čijem je dnevnom redu bio predlog da se glasa za smenu predsednika Opštine Budva Marka Carevića počela je prvog dana vikenda, a završena u noći između subote i nedelje.
Radović je kazao “Radilo se dostojanstveno u granicama mogućeg”
Odbornik Dragan Krapović je podsetio na zakonske i statutarne norme.
- Predsednik SO Bar je sve uradio u skladu sa zakonom - kazao je Krapović.
Iz DPS –a su naveli da očigledno nije bilo volje da se odbornici izjasne o podnesenoj inicijativi.
- Napustićemo sednicu i o daljim koracima obavestićemo javnost - kazala je odbornica DPS-a Snežana Kuč.
Na maratonskoj sednici Skupštine opštine Budva, u drugom delu sednice, koja je nastavljena u večernjim satima, u fokusu je bio nezavisni odbornik Stevan Džaković koji je 2016. godine bio na listi DF, ali je potpisao incijativu Crnogorske o smeni predsednika opštine Budva Marka Carevića.
- Ja sam protivustavni odbornik. Politikom se bavim 12 godina. Nisam član ni jedne partije. Ovdje sam da podržim Crnogorsku koja je podnela incijativu za smenu Marka Carevića, da je podržim u njenoj kurioznosti - kazao je Džaković navodeći da je pred opštinom bio poziv na linč i zahvalio se policiji
Menadžer Opštine Budva Milo Božović (DF) kazao je da nije pretio Stevanu Džakoviću već mu rekao šta misli o njemu.
- Ovo je politička korupcija- ti si uzeo pare. Vrati mandate nama, a pare DPS-u - kazao je Božović.
Nezavisni odbornik Stevan Džaković, kazao je za skupštinskom govornicom da je “Krizu vlasti izazvala opozicija, DF i Demokrate, jer nisu sproveili otvorene izborne liste, što je bila njihova zakonska obaveza i predizborni program”.
- Džakoviću ono što ste uradili je politička korupcija - ocenio je Krapović.
Odbornica DF Nataša Mitrović kazala je Stevanu Džakoviću da mandat nije iz kuće doneo te ga pozvala da isti vrati.
- Čoveka su juče vodili, bio je drogiran, danas si se raspištoljio, pod fiksacijom si. Džakoviću, vrati mandat. Nije ti ga tata ostavio. Čeka te na govornici da poptišeš - kazala je odbornica Mitrović
Predsednik Opštine Budva, Marko Carević, je danas u obraćanju na sednici Skupštine opštine Budva povodom inicijative za njegovu smenu, kazao da mu je mizerno da odgovara na prozivke, niti želi ne daj bože da se pravda
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Predsednik Opštine Budva, Marko Carević, je danas u obraćanju na sednici Skupštine opštine Budva povodom inicijative za njegovu smenu, kazao da mu je mizerno da odgovara na prozivke, niti želi ne daj bože da se pravda
Po nalogu Posebnog odeljenja za visokotehnološki kriminal Višeg javnog tužilaštva u Beogradu pripadnici Ministadstva unutrašnjih poslova uhapsili su muškarca koji je uputio jezive pretnje smrću predsedniku Republike Aleksandru Vučiću.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se javnosti emotivnom i snažnom porukom na svom Instagram nalogu nakon veličanstvenog dočeka i razgovora sa meštanima u Banovom Polju kod Bogatića, poručivši da je narod uvek na prvom mestu.
Profesor Čedomir Antić brutalno je spustio voditelja emisije "Albatros" Nenada Zorića koji je pokušao da napravi neumesnu paralelu između Vučića i Borisa Tadića, postavivši pitanje da li će Vučić uopšte smeti da "šeta ulicom".
Saša Stevanović (55) iz Kragujevca uhapšen je danas zbog monstruoznih pretnji koje je uputio predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću, ali i glavnom uredniku Informera Draganu J. Vučićeviću.
Ugledna novinarka Ljiljana Smajlović brutalno je razobličila takozvani studentski pokret i njihove spiskove, jasno poručivši da oni nemaju nikakav "bogomdani dar", već da se iza svega krije potpuni debakl i neznanje, a kao dokaz za to navela je i skandal sa lažnom biografijom Jasmine Paunović.
Zabrinuta majka poslala je važno upozorenje svim roditeljima koji putuju u inostranstvo, nakon što je doživela neprijatno iskustvo u poznatog bugarskom letovalištu zbog neodgovornosti osoblja.
Pravo iznenađenje sačekalo je korisnika mobilnog bankarstva u Bosni i Hercegovini kada je, posle ažuriranja podataka, na svom računu ugledao neverovatan minus od 98.999.962,79 KM, odnosno oko 50,6 miliona evra.
Srpski turisti koji ovog leta putuju na odmor u Crnu Goru moraju da budu na oprezu, jer je tamošnja saobraćajna policija počela da koristi dronove za nadzor puteva.
Četvoročlana porodica iz Srbije povređena je jutros u teškoj saobraćajnoj nezgodi u Austriji, kada je u njihov automobil pri velikoj brzini udario drugi auto kojim je upravljao nadrogirani vozač iz Nemačke.
Plač i zapomaganje oca nastradalog Vladimira S. (29) koji je zverski presudio svojoj devojci Maji (31) pa zatim i sebi, prolamaju se porodičnim imanjem na kome se dogodila nesreća, u selu Gornjane kod Vora.
Na današnji dan, 26. jula 2001. godine, u okršaju sa policijom u selu Guberevac kod Sopota, ubijen je Vladan Vidović Fida (29), jedan od pripadnika nekadašnje "avalske grupe", koja je početkom dvehiljaditih godina bila poznata po organizovanim krađama automobila.
Eksplicitne scene iz domaćih hit-serija poslednjih godina redovno podižu prašinu, dele publiku i otvaraju pitanje da li je reč o umetničkoj slobodi ili lovu na gledanost.
Dr Fen Kaprio, vaskularna neurološkinja je otkrila da najveći broj pacijenata sa simptomima moždanog udara javlja za pomoć upravo u periodu od ranog jutra do podneva, najčešće između 6 i 12 časova
Ako želite da svoju baštu održavate prirodnim putem, ljuske od crnog luka mogu vam biti veoma korisne i predstavljati odličnog pomagača u nezi biljaka.
Od Gugla se traži da izmeni način poslovanja i pravila koja primenjuje na svoje dve velike platforme - Search i Play Store. Cilj tih promena je da se obezbedi pravednije funkcionisanje i veća konkurencija na tržištu.
Tehnika poznata kao "blush tailoring" donosi potpuno drugačiji pristup nanošenju rumenila. Glavna ideja je da ne postoji univerzalno pravilo koje odgovara svakom licu - izbor nijanse, intenzitet boje i mesto nanošenja treba prilagoditi tenu, obliku lica i željenom efektu.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.