SVE ĆEMO VAM PRSTE SLOMITI, A NE SAMO TRI! Nakon silovanja dece, u Hrvatskoj osvanula nova JEZIVA PRETEĆA PORUKA SRBIMA!
Podeli vest
Srpsko narodno vijeće objavilo je novu preteću poruku Srbima u Hrvatskoj.
"U Vukovaru hrvatskome gradu, gradu mnogi četnici su ostavili bradu. Sve ćemo vam prste slomit, a ne samo tri. Ubi Srbina", piše na zidu zgrade u zagrebačkom naselju Borovje.
Tokom jučerašnjeg dana bili smo svedoci odlično sinhronizovanog i iznad svega pravovremenog spasavanja jednog od lidera Demokratskog fronta (DF) Andrije Mandića, kojem je tokom posete Trebinju pozlilo usled problema sa žučnom kesom
Kako prenosi portal "Indeks", policija je pokrenula istragu.
Ranije danas na društvenim mrežama pojavila se fotografija nekoliko Dinamovih navijača sa natpisom kojim se preti silovanjem Srpkinja i srpske dece.
Na slici se vidi grupa mladića kako u Kustošijanskoj ulici crtala navijački grafit, koji je zapravo verzija poznatog transparenta skupine Bad Blue Boys, a uspešno crtanje proslavila je uz baklje i transparent "Je**t ćemo srpske žene i djecu".
Uz jeziv transparent i zastave HOS-a, istakli su i obeležja Crvene zvezde i Partizana koja su, pretpostavlja se, oduzeta u navijačkim okršajima. Transparent je zgrozio celokupnu hrvatsku javnost, navodi Indeks.
Zbog transparenta je privedeno osam osoba, sopšteno je iz policije.
Sramnu poruku Srbima u Zagrebu prokomentarisao je za RTL Milorad Pupovac.
- Mogu samo da kažem kako mi se čini da pod pritiskom šovinizma, mržnje i nasilnosti nekih grupa, nekih političkih aktera koji su je obnovili u kampanji za ove izbore, i mi Srbi u Hrvatskoj, i Hrvatska sve teže dišemo. Poput onog Afroamerikanca zbog kojeg je ustala cela Amerika i pridružio joj se dobar deo sveta, pa i mi iz Zagreba pre nekoliko dana - kazao je vidno potreseni Pupovac.
Prema njegovim rečima "da bismo obranili demokratiju u Hrvatskoj i sačuvali obraz kao članica EU, da ne bismo doveli u pitanje članstvo u NATO, moraćemo da ustanemo protiv ovakvih poruka".
- Nije na policiji da kaže odakle ovo dolazi, ko je naučio te mlade ljude tome, ko ih je nagovorio da to rade? To je stvar svih nas. Da u govorima i rečima i porukama onih koji su danas u kampanji ili koji su stalno u kampanji, prepoznamo mržnju, nasilnost, destruktivnost i opasnost, ne za žene srpske nacionalnosti samo, ni za decu srpske nacionalnosti samo, jer kad njih ne bude dovoljno ili ne budu pri ruci, biće to bilo koja druga žena, bilo čije dete. Vaše, moje, potpuno nepoznatih ljudi - poručio je Pupovac.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Znate kako se grafiti i skandali UVEK prave samo kad je to Srbima potrebno?
Kome nije jasno šta se dešava radi se o tome da je Hrvatska ko predsedavajuća pokrenula i u petak je dovela do toga da EU i Kosovo potpišu sporazum o pristupu Kosova svim EU integracijama(interpol i policija i sudstvo...) o čemu skoro svi srpski mediji ćute E ZATO se ona ekipa javila sa transparantima da se skrene pažnja pa sada grafiti a i izbori su pa kreće narodni folklor i uživanica...
Kako se navodi u saopštenju hrvatskog Ministarstva, Prištini se ovim sporazumom otvaraju nove mogućnosti u međunarodnoj policijskoj saradnji, poput pristupa Eropolovom komunikaciionom kanalu, a, kako se napominje , sporazum omogućava i proaktivniji način saradnje sa svim članicama EU....
Проблем је код Хрвата психолошко здравље колектива, то је исти синдром као код амера вјетсмски синдром. Потребни су им добар тим психијатара да их лечи и остаће им дуго док се не помире са тим.
Pa i vama srbima je potreban psihijatar, patite od manije velicine i bahatosti, mislite sve na svetu se okrece oklo vas, to je manija.... zato sto tako mislite izgubili ste u Hrvatskoj, Kosovu i Bosni ( da nije bilo Nata koji je naredbom zaustavio trupe Hrvatskog Vijeca i Federacije pred Banjalukom, na Manjaci, ona bi danas bila grad u Federaciji a ne u RS)...
Oni bar "vode istragu" zbog ovakvih stvari a kada naši skandiraju "Ustase, ustase" , kada se javno na televiziji govori da hrvati su ustase i imaju ustasku ideologiju (Dačić, Šešelj i kojekakvi experti sa koca i konopca) niko ni prst da mrdne a kamoli da "vodi istragu", zato bolje da ne komentarišemo ovakve ispade jer uvek ispadnemo gori od njih
Problem kod Hrvata je sindrom bjede i lopovskih političara. Rasturili su, prodali i opljačkali sve što su mogli, pa im je podgrijavanje ustaštva i nacionalizma , pogotovo pred izbore, jedino rješenje da zadrže vlast.
Srba u Hrvatskoj ima na nivou statstičke greške, pa je sav taj užasni cirkus potpuna besmislica. Mađarska ima "interesantne" primjedbe u posljednje vrijeme, ali to ovim hrvatskim "domoljubcima" ne smeta. U stvari je pitanje da li bi smjeli napisati išta protiv Mađara u Hrvatskoj. Ovakve poruke kao za Srbe, sigurno ne. Šta reći osim prave "junačine".
Tokom jučerašnjeg dana bili smo svedoci odlično sinhronizovanog i iznad svega pravovremenog spasavanja jednog od lidera Demokratskog fronta (DF) Andrije Mandića, kojem je tokom posete Trebinju pozlilo usled problema sa žučnom kesom
Narod Srbije pobesneo je zbog najnovijih saznanja o slučaju smrti studentkinje Milice Živković (25), koja je izgubila život 26. marta padom s prozora Filozofskof fakulteta u Beogradu, postavljajući pitanje zašto je blokader iz Bora Marko Andrejević zvani Muta kobne noći pobegao s mesta tragedije.
Iran je obustavio pregovore sa Sjedinjenim Američkim Državama zbog nastavka izraelskih napada i neće poslati diplomatsku delegaciju u Pakistan dok ne dođe do prekida vatre u Libanu.
Jedan od najžešćih blokadera sa Matematičkog fakulteta u Beogradu, Boris Stanković, čiji je otac bio pripadnik zločinačke "Armije BiH" odgovorne za monstruozna ubistva Srba u zoj zemlji, izabran je juče za šefa blokaderskog izbornog štaba, saznaje Informer.
Beogradska redakcija tajkunske N1 nastavlja sa kuknjavom i pokušajima da kadrovske promene unutar te medijske kuće, koje sprovodi nova uprava, predstavi kao "teror režima" i "gušenje slobode mišljenja".
Političko Sarajevo ogrezlo je u radikalnu srbofobiju o čemu svedoči i gostovanje Nebojše Vukanovića, predsednika "Stranke za pravdu i red" na Radio-televiziji Bosne i Hercegovine (BHRT).
U prethodnoj epizodi Informerove emisije "Na merama" otkrili smo vam o čemu su pričali blokaderi Gagi Jovanović i Jelena Kleut, čime se u slobodno vreme bavi još jedan blokader - glumac Dragan Bjelogrlić, kuda je išao političar Vladan Đokić, da li se pevač Beki Bekić snašao u ulozi dede, kako je samozvanom revolucionaru Jovu Bakiću propao "pokušaj" dinstanja na protestu…
Predsednik Srpske radikalne stranke profesor doktor Vojislav Šešelj gostujući u Info jutru objasnio je novi ugao gledanja na smrt studentkinje na Filozofskom fakultetu.
"Srpski dnevnik" postavlja standarde kada je reč o informativnim emisijama i ponovo je najgledaniji na svim kablovskim televizijama bez nacionalne frekvencije.
Srpska pravoslavna crkva i njeni vernici danas obeležavaju Veliki petak, najtužniji hrišćanski praznik, kada se sećamo Hristovog stradanja, suđenja pred Pontijem Pilatom, osude na smrt i razapinjanja na Golgoti.
Ekipa Informera jutros je posetila Andriju Kneževića, koji je iskreno i kroz suze radosnice reagovao na nedavnu posetu predsednika Aleksandra Vučića, i otkrili smo šta dečak radi na Veliki petak.
Mnogi vernici koji nisu postili ceo Vaskršnji post, sutra, na Veliki petak, suzdržavaće se od mrsne hrane, pa se postavlja pitanje da li to ima smisla. Prečasni protonamesnik inž. Hadži Željko Jovanović kaže da to nije greh, već prvi korak ka sledećem postu.
Kako raste iščekivanje za Ekspo 2027 u Beogradu, Srbija se pozicionira kao globalno žarište inovacija, kulture i međunarodne saradnje, piše nedeljnik iz Juznoafricke republike "Mail & Guardian".
U pucnjavi koja se dogodila, 10. aprila prošle godine, u mestu Štendra kod Milića, Nedžib Budić ubio je svog komšiju Bektu Mujičića, koji je u tom trenutku bio na svojoj njivi.
Sir je za mnoge neizostavan deo svakodnevne ishrane, a kardiolog dr Tarikšah Sjed je otkrio da prerađeni sirevi kao što su čedar i parmezan najviše štete zdravlju srca.
Pet je najčešćih načina na koje hakeri dolaze do vaših lozinki i preuzimaju kontrolu nad nalozima. Uz ove konkretne savete bolje zaštitite svoje podatke i povećajte bezbednost na internetu.
Simptomi raka jajnika su toliko nejasni da se otprilike 80 odsto slučajeva dijagnostikuje tek nakon što bolest dostigne treći ili četvrti stadijum. Ipak, bol u stomaku je jedan od njegovih pet najvažnijih simptoma.
Pevač Radiša Trajković Đani isprozivao je poznate koji su nedavno bili zaglavljeni na Maldivima, a sada je Dado Polumenta, koji je bio među njima, odgovorio kolegi.
Pevačica Milica Todorović oglasila se na Veliki petak i objavila duhovnu poruku iako se ne oglašava već dva meseca o skandalu u kojem se našla nakon porođaja.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar