Velimir Čabarkapa (29) iz Pljevalja osuđen je na zatvorsku kaznu od dva meseca zbog satirične pesme koju je preneo na svom Fejsbuk profilu. Pošto se radilo o satiričnoj verziji crnogorske himne, optužen je i osuđen za krivično delo "povreda ugleda Crne Gore"
Čabarkapa je u maju ove godine, na svom Fejsbuk profilu, postavio „korigovane“ stihove himne Crne Gore, ukazujući tako na brojne afere i zaplene droge u koje su umešani državljani Crne Gore, ali i brodovi koji plove pod crnogorskom zastavom, objavio je In4S.
Čabarkapa je rekao da nije autor tih satiričnih stihova, već da ih je samo prekopirao na svoj Fejsbuk profil.
- Tri dana pre nego što sam uhapšen, listao sam Fejsbuk stranicu, i naišao na meni smešne i zanimljive stihove koji su objavljeni na više Fejsbuk profila od jutarnjih časova, a ja sam ih našao uveče u 22.30. Posle tri dana su me pozvali da dam izjavu, a zatim me i lišili slobode - rekao je Čabarkapa.
On je dodao da se radi o „klasičnom gaženju Ustava i nepostojanosti te tačke Zakona, po kojoj se okrivljeni može osuditi na novčanu ili zatvorsku kaznu maksimalno 2 meseca, dodajući da će na presudu uložiti žalbu u zakonskom roku“.
Njegovo hapšenje izazvalo je veliku pažnju crnogorske javnosti.
Akcija za ljudska prava najoštrije je osudila podnošenje krivične prijave, upozorivši da se time „nastavlja represija nad slobodom izražavanja u Crnoj Gori, koja je posebno izražena od početka ove godine“.
Apelovali su na državno tužilaštvo da se prestane sa krivičnim gonjenjem i zatvaranjem ljudi zbog izražavanja koje ne predstavlja ni poziv na nasilje ni govor mržnje.
Značajan deo Budvanskih policajaca pokušava da "razgrne" režimski mrak i bezakonje, i trudi se da postupa po zakonu. Tako je veliki broj budvanskih policajaca zatražio bolovanje, ne želeći da budu deo "hordi" koje bjesomučno prebijaju njihove sugrađane
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Značajan deo Budvanskih policajaca pokušava da "razgrne" režimski mrak i bezakonje, i trudi se da postupa po zakonu. Tako je veliki broj budvanskih policajaca zatražio bolovanje, ne želeći da budu deo "hordi" koje bjesomučno prebijaju njihove sugrađane
Gledalačko-obaveštajna služba Informera (GOSI) došla je do novog šok snimka sa blokaderskog plenuma u Nišu iz kog saznajemo kako funkcioniše blokaderska "demokratija" i kako su mažnjavane prljave zgubidanske pare.
U Frankfurtu je danas održan skup ProGlasa, tokom kojeg je došlo do incidenta u kojem je napadnut novinar Zoran Vicelarević. U publici je bila i Ana Drakulović, koja je nakon incidenta napustila skup.
Srbi širom Kosova i Metohije od ranih jutarnjih sati masovno su izlazili na izbore, a prizori iz srpskih sredina svedočili su o velikom odzivu građana koji žele da ostvare svoje biračko pravo i izaberu svoje istinske predstavnike u parlamentu u Prištini.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić bez dlake na jeziku komentarisao je predsednika Crne Gore Jakova Milatovića, iznoseći niz oštrih kritika na njegov račun i dovodeći u pitanje doslednost njegovih političkih stavova.
Blokaderski glumac Dragan Bjelogrlić, jedan od vođa antisrpskog Proglasa, zaputio se juče u Frankfurt. On je otišao u Nemačku gde je održana tribina Proglasa.
Organizator ProGlasovskih aktivnosti Dragan Vasiljević snimljen je pijan u Frankfurtu nakon što je u tom gradu na tribini ProGlasa napadnut novinar Zoran Vicelarević, kada je pokušao da postavi pitanje predstavnicima ProGlasa.
Voditeljka Informer TV Andrea Veskov uputila je javno izvinjenje Privrednoj pravnoj akademiji iz Novog Sada i njenom rektoru prof dr Milanu Počuči zbog pogrešno interpretiranog stava u vezi sa tom institucijom u poslednjem izdanju emisije Paralela.
Publika od sada ima priliku da svake srede od 17 časova na Prvom programu Radio Beograda prati novi politički tok-šou "U sredu sa Bojanom Bilbijom". Reč je o autorskom projektu koji se bavi najvažnijim političkim, geopolitičkim i društvenim temama koje oblikuju svakodnevni život građana Srbije, ali i globalne procese koji utiču na ceo svet.
Ivica Dačić na RTS-u otvorio je dušu o borbi za život. Iz petodnevne indukovane kome, kaže, spasili su ga jastuk iz manastira Tumane, a kasnije i Pojas Presvete Bogorodice!
Spektakularni prizori iz Amerike! Tradicionalni "SerbFest" okupio hiljade naših ljudi, a slika sa Nacionalnog mola u glavnom gradu SAD obišla je planetu.
Dok cene na moru divljaju, na Tenerifima je moguć brutalan popust! Pogledajte šta je ovaj turista dobio za manje od 5 evra tik uz obalu i sa pogledom na more.
Više od tri godine nakon masakra u Osnovnoj školi "Vladislav Ribnikar", jedno pitanje i dalje ne prestaje da zanima javnost - šta će biti sa Kostom K. kada napuni 18 godina, i da li će jednog dana napustiti ustanovu u kojoj se nalazi?
Američki glumac Džejms Hendi poznat po ulogama u filmovima Top Gan: Maverik i Džumandži, izboden je na smrt u vlastitom domu u Los Anđelesu, saopštila je policija.
Pozorište lutaka "Pinokio" sa ponosom najavljuje premijeru predstave "Luna Luna Park", u režiji Fabricija Montekija, koja će se održati u subotu 6.juna u 19:00 časova.
Slaviša Čurović bio je protiv referenduma 2006. godine i odvajanja Crne Gore, a njegov stav nije podržala produkcijska kuća, te je zadala kukavički udarac!
U sred leta paradajz je u najintenzivnijoj fazi razvoja, pa zahteva posebnu pažnju. Zbog toga se mnogi baštovani okreću prirodnim đubrivima koja mogu da obezbede neophodne hranljive materije za zdrav rast paradajza.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar