Još jedno naučno istraživanje pokazalo je koliki je zaista efekat maski u sprečavanju širenja patogena iz naših usta i nosa dok pričamo, kašljemo i kijamo
29.07.2020
12:57
U poslednja 24 časa, Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske prijavljena su tri smrtna slučaja kod kojih je potvrđeno prisustvo novog virusa korona.
Epidemiološkinja u Institutu za javno zdravstvo Republike Srpske Jelena Ðaković Dević izjavila je da je do sada u Republici Srpskoj testirano 48.589 osoba i da je novi koronavirus potvrđen kod njih 4.488, a da se od kovid-19 oporavilo 2.180 osoba, javlja Fena.
U FBiH je preminuo federalni ministar za boračka pitanja Salko Bukvarević. Bio je hospitalizovan na klinici za plućne bolesti Podhrastovi Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu. Više o tome čitajte OVDE.
Od poslednjeg preseka stanja u Albaniji, potvrđeno je 117 novih slučajeva kovid-19, a broj preminulih porastao je za četiri. Od početka epidemije, u toj zemlji je novim korona virusom zaraženo ukupno 4.997 osoba, do sada je testirano 34.477 pacijenata, a od posledica kovid-19 ukupno je preminulo 148 osoba. Broj izlečenih u Albaniji od početka epidemije dostigao je 2.789.
Prema poslednjem preseku stanja u Severnoj Makedoniji, objavljenom juče, u prethodna 24 časa registrovana su 102 nova slučaja kovid-19, dok se oporavilo 99 osoba. Od izbijanja epidemije, ukupan broj zaraženih u toj zemlji je dostigao 10.315, ozdravile su 5.663 osobe, a preminuo 471 pacijent. Trenutni broj aktivnih slučajeva u Severnoj Makedoniji je 4.181.
U Crnoj Gori, laboratorije Instituta za javno zdravlje završile su PCR analizu još 598 uzoraka, među kojima je 56 bilo pozitivno na kovid-19. Juče nije bilo prijavljenih smrtnih ishoda, dok ukupan broj potvrđenih smrtnih slučajeva od početka juna meseca iznosi 36, a od početka godine 45. Od infekcije se oporavilo 30 pacijenata, pa ukupan broj oporavljenih od 14. juna iznosi 524, piše podgorička "Pobjeda".
U Hrvatskoj je zabeležen 41 novi slučaj kovid-19, čime je ukupan broj slučajeva u toj zemji dostigao 749. Na bolničkom lečenju su 133 osobe, a njih devet je priključeno na respirator. Od izbijanja epidemije, u Hrvatskoj je preminulo ukupno 140 osoba, a 4.034 osobe su se oporavile.
U Hrvatskoj je do sada testirano ukupno 114.090 osoba, od kojih 1.256 u 24 časa pre poslednjeg preseka stanja.
U Sloveniji je otkriveno 14 novih slučajeva kovid-19 pošto su testirana još 874 uzorka. U toj zemlji do sada je novim korona virusom zaražena ukupno 2.101 osoba, ukupan broj preminulih je 117, a broj testiranih od izbijanja epidemije iznosi 128.814.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Još jedno naučno istraživanje pokazalo je koliki je zaista efekat maski u sprečavanju širenja patogena iz naših usta i nosa dok pričamo, kašljemo i kijamo
Ruska nafta ponovo je među najtraženijim energentima na svetskom tržištu, i to bez popusta koji je Moskva ranije nudila kupcima, navodi britanski portal Unherd, ukazujući da su sukobi na Bliskom istoku promenili globalne energetske tokove.
Teška saobraćajna nesreća u kojoj je život izgubio Dragan Lazić (32) iz Brestača, rođeni brat pevača Darka Lazića, dogodila se 11. marta oko 17 časova na putu u blizini Vladimiraca kod Šapca.
"Dan kada je Vučić narodu pucao u leđa", naslov je koji povezuje tajkunsko trojstvo Nova S, Radar, N1 i pripoveda o "korišćenju zvučnog topa" 15. marta na protestima u Beogradu.
Predsednik Odbora za pravosuđe i narodni poslanik SNS Uglješa Mrdić predložiće izmenu propisa kako nesposobni tužioci u Javnom tužilaštvu za organizovani kriminal (JTOK) ne bi primali i do tri puta veće plate od svojih kolega.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Veljko Odalović, predsednik komisije Vlade Srbije za nestala lica gostujući u Info jutru komentarisao je nezavidnu poziciju premijera lažne države Aljbina Kurtija.
U novoj emisiji „Dobro veče Srbadijo" urednik i voditelj Igor Ćurčić ugostio je ministarku za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja Milicu Đurđević Stamenkovski, zatim Maju Kovačevič majku jedanaestoro dece i Emiliju Ivanišević koja je na svet donela 7 dečaka, za sada.
Gavrilo Kovačević, predsednik opštine Zemun, Goran Karadžić, direktor JP Stara planina i Saša Milovanović, direktor Srpskog telegrafa gostujući u Info jutru govorili su o predstojećim lokalnim izborima.
Međunarodni kriminal povezan sa trgovinom drogom sve ozbiljnije ugrožava stabilnost Belgije, a istražitelji upozoravaju da je takozvani "balkanski kartel" poslednjih godina značajno ojačao svoju mrežu u toj zemlji.
Mustafa Denis (30) iz Čeneja biće 17. marta izveden pred Viši sud u Novom Sadu, gde će se naći na optuženičkoj klupi zbog sumnje da je u noći između 2. i 3. februara 2024. godine oštrim predmetom usmrtio svog komšiju (78).
Viši sud u Novom Sadu je izrekao meru bezbednosti obaveznog lečenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi Mihajlu Kotarliću (22), optuženom da je u februaru prošle godine na svirep način ubio svoju majku.
Mnogi ljudi bacaju beli luk čim se pojave mali zeleni izdanci, misleći da je pokvaren ili otrovan. Istina je sasvim suprotna proklijali luk je potpuno jestiv i čak zdraviji od svežeg.
Nakon teške nesreće koja je zadesila porodicu pevača Darka Lazića, čiji je brat poginuo u saobraćajnoj nesreći, oglasio se predsednik šabačkog moto kluba "Batana", Nenad Gavrilović, poznatiji kao Gavra.
Brat Darka Lazića stradao je juče u saobraćajnoj nesreći, a ispred porodične kuće u Brestaču skupljaju se prijatelji koji dolaze da izjave saučešće neutešnoj majci Branki Lazić, kao i ostatku porodice koja je zavijena u crno.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar