DVA SCENARIJA KOJA ČEKAJU CRNU GORU! Da li će KLAN ĐUKANOVIĆA doživeti sunovrat ili će milogorci proglasiti SRBIJU I RUSIJU dželatima i povesti zemlju u IZOLACIJU?!
Dan za glasanje u Crnoj Gori je stigao, trenutak odluke. DPS Mila Đukanovića sa jedne strane, opozicija sa druge. Srbi izlaze na tri liste, ali čini se da ih povezuje nešto veliko, veće od vlasti, bavljenja politikom i upravljanja zemljom - svetinje za koje se narod u litijama neprestano bori. Posle ovih izbora veliko je pitanje kako će Crna Gora nastupati u spoljnopolitičkim odnosima, pre svega sa Srbijom, ali ništa manje bitno je i pitanje saradnje sa Rusijom, odakle dolazi veliki kapital i čiji turisti su do sada, pored srpskih, činili okosnicu glavne privredne grane ove zemlje
Novinar portala Balkanist i In4s Igor Damjanović za Informer.rs komentarisao je šta će se dogoditi u ukoliko pobedi DPS, a kakva sudbina čeka Crnu Goru ukoliko pobedu na izborima odnese opozicija.
Foto: Fotoilustracija
Pobeda DPS znači pobedu klana Mila Đukanovića
- Ukoliko i posle današnjih parlamentarnih izbora na vlasti ostane režim Mila Đukanovića Crna Gora će ostati zarobljena država čiji će kompletan društveno-politički i ekonomski sistem biti podređen interesima klana Mila Đukanovića.
Takođe, imajući u vidu izjavu Tanje Spičanović, zamenice gradonačelnika Bara i kandidata DPS za poslanika da su Rusija i Srbija dželati Crne Gore Milo Đukanović je jasno demonstrirao da će u slučaju njegove pobede na današnjim izborima neprijateljstvo prema Rusiji i Srbiji biti jedan od glavnih vektora spoljne poli8tike države Crne Gore. Ono što je posebno porazno je da je Spičanovićeva zamenik gradonačelnika grada koga u normalnim uslovima poseti više od 100.000 turista iz Rusije i Srbije, a desetine hiljada ruskih i srpskih građana imaju nekretnine na teritoriji barske opštine - rekao je Damjanović.
- Ukoliko pobedi opozicija očekujem da će splasnuti tenzije, da će se smanjiti sukobi i podele, stvoriti uslovi za ekonomski oporavak države i popraviti odnosi sa Srbijom. To je veoma bitno, normalizacija odnosa sa Srbijom u slučaju pobede opozicije - dodao je Damjanović.
Foto: printskrin/mitrpopolija.com
Kada je u pitanju očuvanje srpskih svetinja za koje verujući narod izgara već mesecima poznati novinar kaže da je snaga ljudi koji brane bogomolje jača od bilo koje vlasti.
- Svetinje će se sačuvati i bez pobede opozicije. Narod ima dovoljno snage, pravoslavnih vernika u Đukanovića bukvalno i nema. Pravoslavni vernici su jedinstveni. Svetinje će se sačuvati i one predstavljaju mnogo veću vrednost nego što je bezvredni Milo Đukanović i njegova bezvredna vlast - konstatuje naš sagovornik.
Posle ovoga, jasno je koliko su važni današnji izbori u Crnoj Gori. Građani te zemlje imaju priliku da izaberu kojim putem će krenuti. Koreni slavnih predaka i dalje ne daju da se pokvari odnos sa bratskom Srbijom, pravoslavna vera čvrsto povezuje i Crnogorce i Srbe i Ruse.
A koji od dva scenarija čeka našu braću znaće se večeras.
Svestan da posle nedeljnih izbora vlast možda može da sačuva samo uz pomoć Albanaca, Milo Đukanović obećao Ediju Rami i Hašimu Tačiju da će za novog predsednika vlade postaviti Šiptara
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Svestan da posle nedeljnih izbora vlast možda može da sačuva samo uz pomoć Albanaca, Milo Đukanović obećao Ediju Rami i Hašimu Tačiju da će za novog predsednika vlade postaviti Šiptara
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, gde se sastao sa predsednikom Gruzije Mihail Kavelašvili, državnim zvaničnicima i patrijarhom Gruzijske pravoslavne crkve.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Blokaderi i njima bliski tajkunski mediji poput niskotiražnog Danasa, Nove i N1, još jednom su, po ko zna koji put, pokazali da im ništa nije sveto i da im je najjači adut njihovo licemerje bez presedana.
Predsednik Stranke slobode i pravde, Dragan Đilas pozvao je danas parlamentarne stranke u Srbiji da podrže hitno usvajanje zakona kojim bi se mlađima od 16 godina zabranilo korišćenje društvenih mreža.
Predsednik Republike Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u trodnevnoj zvaničnoj poseti Gruziji, imao je priliku da glavni grad ove zemlje, Tbilisi, vidi iz malo drugačije perspektive.
Glavni urednik Informera Dragan J. Vučićević otkrio je tokom Kolegijuma šokantna saznanja o političaru Vladanu Đokiću, koji bi trebalo da je rektor Univerziteta u Beogradu, i njegovoj poseti Hilandaru.
Delove Republike Srpske pogodilo je snažno nevreme, praćeno pljuskovima sa grmljavinom i jakim udarima vetra. U nekim delovima Sarajeva, vetar je nosio stvari po ulici.
Velika mi je čast i zadovoljstvo što sam danas sa vama i nadam se da ćemo kroz razgovor uspeti da rešimo i nešto od problema koje možda niste mogli da rešite, ali ono što mi je najvažnije jeste da zajednički napravimo nove planove i da vi budete oni koji upravljaju novcem koji ste tokom decenija svog rada kroz doprinose uplaćivali u naš Fond, kazao je Relja Ognjenović, direktor Republičkog fonda PIO, danas pred više od 300 penzionera Čačka okupljenih na tribini koju su organizovali Fond PIO i Savez penzionera Srbije.
Srpska ekonomija ostala je otporna na spoljne i domaće izazove uzrokovane ratom na Bliskom istoku, koji negativno utiče na globalna tržišta, ocenio je Odbor izvršnih direktora Međunarodnog monetarnog fonda.
Na području Gadžinog Hana kod Niša u jednoj firmi poginuo je radnik pod još uvek nerazjašnjenim okolnostima, rekli su iz policije u Nišu, prenose Južne vesti.
Pred Višim sudom u Beogradu počinje postupak protiv Srđana P. optuženog za teško ubistvo i paljenje objekata u Velikom Polju kod Obrenovca, navodno zbog spora oko prodaje zemljišta.
Kod NIS-ove pumpe u Ivanjici danas je došlo do saobraćajne nezgode u kojoj se prevrnuo traktor, što je izazvalo otežano odvijanje saobraćaja na ovoj deonici puta.
Ksenija Repić, najstarija unuka poznate glumice Ljiljane Stjepanović, krenula je njenim stopama i već kao dete osvojila publiku ulogama u domaćim serijama.
Italijanska pevačica i jedna od najvećih seks-bombi osamdesetih godina, Sabrina Salerno (58), ponovo je rešila da zapali društvene mreže i dokaže da joj godine ne mogu ništa.
Ova domaća gibanica pravi se od jednostavnih sastojaka koje većina domaćinstava već ima pri ruci, a rezultat je mekano i sočno jelo sa neodoljivom zapečenom koricom.
Naslage leda u zamrzivaču predstavljaju čest problem u domaćinstvima jer zauzimaju prostor, otežavaju rad uređaja i mogu povećati potrošnju električne energije. Ipak, uz pomoć biljnih ulja taj proces možete usporiti.
Dok je godinama privlačila pažnju provokativnim fotografijama i sadržajem za odrasle, influenserka i model Nejlin Ešli danas tvrdi da je odlučila da potpuno promeni svoj život.
Ako vam internet u pojedinim delovima stana ili kuće radi sporo zbog slabijeg Wi-Fi signala, postoji jednostavno rešenje koje možete isprobati bez dodatnih troškova.
Katarina Grujić je vitkom linijom i preplanlim tenom izazvala pravu pometnju, pa je otkrila da se tek vratila sa porodičnog odmora, kao i da je odmorila dušu!
Pevačica Tea Bilanović progovorila je večeras, na promociji Vivo benda, o navodnoj aferi sa bivšim mužem Marije Mikić, Jovanom Pantićem, i sve demantovala.
Ćerka Suzane Mančić, Teodora Kunić juče je imala građansko venčanje sa svojim partnerom, generalom Miroslavom Talijanom, odakle su objavljene brojne fotografije.
Pevačica Aleksandra Caka Ivanov progovorila je o odnosu i saradnji sa Goranom Ratkovićem Raletom, pa otkrila kako Ana Nikolić ne pravi problem kada je posao u pitanju.
Pevalica Jelena Vučković otkrila je kako se nakon kraha ljubavi i privatnih problema povukla sa estrade, ali da se nada probudila u vezi sa novim partnerom.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.