Đukanović ostaje opasan sve dok uspeva da kontroliše veći deo policije. Važno je ostati hladan i kretati se postepeno, pre svega formiranjem nove vlade, isključivanjem DPS-a i uveravanjem manjina da ne postoji opasnost od „velike Srbije“, zatim ukidanjem Zakona o slobodi veroispovesti...
Ovo je mišljenje italijanskog pisca i autora knjige „Odbrana pravoslavlja u Crnoj Gori“ Stefana Vernolea povodom rezultata parlamentarnih izbora u Crnoj Gori.
„Verujem da se opozicione partije mogu izjasniti kao zadovoljne. To je prvi put da otac-gospodar države Milo Đukanović na ovako politički jasan način gubi izbore, a samo glasanje ocrtava scenarije koji su donedavno bili apsolutno neočekivani“, kaže Vernole za Sputnjik.
Naš sagovornik ukazuje da sve mere usmerene na brisanje srpskog identiteta i kulture u Crnoj Gori moraju da budu otkazane kao simbolična nadoknada za progone pretrpljene poslednjih decenija.
„Važno je ne nasedati na provokacije i izbegavati davanje Đukanoviću izgovora za upotrebu nasilja u ovom periodu. Uzor i sada mora da bude model mirnih verskih litija koje smo gledali poslednjih meseci u Crnoj Gori. Proces promene iz doba u kojem dominiraju korupcija i prevara sada je započet i većina ljudi žudi za tim. Neophodno je odmah otvoriti i kanal dijaloga sa vladama Beograda i Moskve. Crna Gora je potencijalni dragulj zbog svojih prirodnih resursa i geografskog položaja i to ne zaslužuje da bude rasprodato ostavljanjem u rukama prethodne vladajuće klase“, zaključuje Vernole.
"Jasno je svima da skup u Podgorici koji je održan u nedelju uveče nije bio patriotski već partijski, s obzirom na poruke upućene Pokretu URA", izjavio je generalni sekretar URA Mileta Radovanić
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
"Jasno je svima da skup u Podgorici koji je održan u nedelju uveče nije bio patriotski već partijski, s obzirom na poruke upućene Pokretu URA", izjavio je generalni sekretar URA Mileta Radovanić
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Tokom redovnih aktivnosti u školi, u zaključanom metalnom ormanu u kabinetu za hemiju, potpuno neočekivano pronađena su dva funkcionalna pištolja i čak 70 komada pripadajuće municije!
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Umesto da se zaustave i zapitaju gde vode njihovi pozivi na linč, ekstremisti sa društvenih mreža nastavljaju sa brutalnim zastrašivanjem policajaca i njihovih porodica!
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić obratio se narodu moćnom i direktnom porukom putem svog zvaničnog Instagram profila, ponovivši da su mir, politička stabilnost i razgovor jedini ispravan put za napredak naše države!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
U ponedeljak 17. avgusta, posle podne i uveče na severu i zapadu, a u utorak i u ostalim krajevima, stižu kratkotrajna kiša, pljuskovi i pad temperature.
Potencijalno toksične plavozelene alge proširile su se na Baltičko more i jezera na severnoj obali Nemačke, zbog čega su zdravstvene vlasti izdale upozorenje plivačima da izbegavaju vidljive koncentracije u vodi.
Veliki požar koji je danas izbio u vikend naselju kod Bovanskog jezera zahvatio je više objekata i šumski pojas iznad naselja, a u gašenje je uključen i helikopter.
"Suzuki džimni" je automobil čija cena s godinama raste zbog popularnosti. Cena novog modela iznosila je oko 23.000 evra, dok se za polovnjak izdvaja i do oko 40.000 evra!
Crnogorska policija uhapsila je A. B. (42) iz Nikšića, višestrukog povratnika u izvršenju krivičnih dela protiv života i tela i protiv polne slobode, zbog sumnje da je počinio krivično delo ubistvo u pokušaju na štetu sugrađanina.
Muškarac iz Lazarevca, inicijala G. L. (63), teško je povređen kada ga je prilikom radova na kući najpre udarila struja, nakon čega je pao sa visine od tri metra.
Muškarci često pridaju veliki značaj veličini penisa, ali istraživanja pokazuju da stvarne ženske preferencije nisu toliko ekstremne kako bi se moglo zaključiti na osnovu sadržaja za odrasle.
Kandida ume da bude uporna i da se vraća čak i nakon terapije. Ako vam se simptomi često ponavljaju, razlog možda nije samo infekcija, već i neke svakodnevne navike ili zdravstveni faktori.
Dok pojedine rase pasa bez problema mogu da žive u stanu uz redovne šetnje, postoje i one kojima su za zadovoljan život potrebni mnogo više prostora, kretanja i aktivnosti.
Ako želite desert koji izgleda kao da ste se oko njega posebno potrudili, a pritom ne želite da uključujete rernu, ova verzija Kapri torte je odličan izbor.
TikTokerka Babs, poznata kao "internet baka", skupila je skoro 240.000 lajkova trikom za uklanjanje neprijatnih mirisa iz mašine za veš pomoću limuna i paste za zube.
Bivši rijaliti učesnik Lazar Čolić Zola otkrio je sve detalje susreta sa Miljanom Kulić u Crnoj Gori, kao i da ona ulazi u novu sezonu rijalitija "Elita 10".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.