DA LI NEKO U SRBIJI IMA ČAROBNI ŠTAPIĆ?! NE, ALI SRBI IMAJU VUČIĆA! Bosanski portal nahvalio napredak naše zemlje!
Portal Avaz.ba piše o uspehu Srbije i činjenici da je naša zemlja prva po stopi rasta BDP-a
14.10.2020
22:35
Predsjedništvo BiH je vrhovni autoritet u zemlji kad je u pitanju vanjska politika i diplomatija, te odlučuje o uspostavljanju diplomatskih odnosa sa drugim državama.
Na redovnoj sjednici tog tijela, održanoj 17.09.2020. tri člana su glasala o prijedlogu odluke da se prizna nezavisnost Kosova. Prijedlog je uputio Željko Komšić, koji je zajedno sa Šefikom Džaferovićem glasao za takvu odluku, dok je Milorad Dodik glasao protiv.
Prema Poslovniku o radu Predsjedništva BiH, ovo tijelo odluke o vanjskim poslovima i diplomatiji nastoji donijeti konsenzusom. U slučaju nepostizanja konsenzusa, u Poslovniku se kaže:
U slučaju nepostizanja konsenzusa tokom prve sjednice na kojoj se odluka razmatra, predsjedavajući uvrštava ovo pitanje u dnevni red iduće sjednice kao obaveznu tačku. Ako se ponovo ne postigne konsenzus, dva člana Predsjedništva ipak usvajaju odluku, koja postaje pravosnažna 72 sata nakon završetka sjednice na kojoj je usvojena i ukoliko se ne dogodi proglašenje iz stava 3. ovog člana.
Budući da Predsjedništvo nije postiglo konsenzus o Komšićevom prijedlogu odluke da se prizna Kosovo na sjednici u septembru, predsjedavajući Predsjedništva Šefik Džaferović je morao tu tačku uvrstiti u dnevni red sljedeće sjednice, koja je održana 15.10.
O raspravama po pojedinim tačkama dnevnog reda, Poslovnik kaže:
Nakon utvrđivanja dnevnog reda, predsjedavajući predočava tačke i otvara raspravu po redoslijedu tačaka. O svakoj tački dnevnog reda raspravlja se prije donošenja odluke.
Novinska agencija Srna je 16.10. objavila dijelove transkripta sjednice Predsjedništva koji se tiču rasprave o prijedlogu odluke da BiH prizna Kosovo. Iz transkripta se vidi da je predsjedavajući Džaferović otvorio raspravu o prijedlogu odluke da se prizna Kosovo, te da je odmah nakon otvaranja rasprave, Komšić kao predlagač zatražio povlačenje prijedloga. Dodik je insistirao na glasanju o prijedlogu odluke, nakon čega je Komšić rekao da neće glasati, a predsjedavajući Džaferović je nakon kraće rasprave otvorio glasanje:
Šefik Džaferović: Dakle, ovako ja ću poštovati ovo što ste vi [Dodik] tražili i stavićemo na glasanje ali da kažem da ću ja slijediti stav predlagača [Komšić], za mene je logično da nemamo o čemu da glasamo i ja neću također glasati. Sad pitam pošto vi inisistirate ko je za odluku o priznanju Kosova? Ko je za? Nema niko za. Ko je protiv?
Milorad Dodik: Ja
Šefik Džaferović: Jedan
Milorad Dodik: da
Šefik Džaferović: Ko je suzdržan? Nema ni suzdržanih. Dakle, konstatujem da Predsjedništvo Bosne i Hercegovine nije [...] donijelo odluku [...] o priznanju Republike Kosovo.
Iz stenograma je jasno da su članovi Predsjedništva raspravljali o prijedlogu odluke da se prizna Kosovo, koja je na 16. sjednici bila usvojena većinom, ali ne i konsenzusom. Na 17. sjednici, međutim, nikakva odluka nije donešena jer su dva od tri člana predsjedništva odbila o njoj glasati. Također, nikakva odluka o ovom pitanju nije pomenuta u izvještaju sa sjednice, koji je objavljen na zvaničnoj internet prezentaciji Predsjedništva.
Transkript sjednice, kao i izjave koje su dala oba člana Predsjedništva koja nisu glasala za prijedlog odluke, dakle, jasno pokazuju da je netačna tvrdnja da su “članovi Predsjedništva BiH Šefik Džaferović i Željko Komšić, zajedno sa srpskim članom Predsjedništva Miloradom Dodikom glasali protiv priznanja samoproglašenog Kosmeta”. Dodatno, Džaferović i Komšić (koji je bio i predlagač odluke) su na prethodnoj sjednici Predsjedništva, glasali upravo suprotno od toga.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Tajkunska novinarka Žaklina Tatlović, zaposlena na antirspskoj televiziji N1, poznata je po neprimerenim komentarima na račun predsedika Srbije Aleksandra Vučića, ali i drugih visokih državnih funkcionera, kao i po nekulturnom ponašanju na konferencijama za medije, ovog puta je prevazišla samu sebe.
20.01.2026
22:12
Biznismen Branko Babić hitno je reagovao nakon što je danas objavljena vest da je sud u Kragujevcu izdao nalog za hapšenje glavnog urednika Informera Dragana J. Vučićevića.
20.01.2026
21:17
U Davosu je danas zvanično otvoren 56. sastanak Svetskog ekonomskog foruma, a događaju je prisustvovao i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.
20.01.2026
16:30 >> 17:11
Društvene mreže su se usijale nakon što je pre dva dana u emisiji Utisak nedelje na tajkunskoj Novoj S gostovao blokader Boris Kojčinović.
20.01.2026
19:49
Novi skandal u režiji blokadera - sada im smeta i izložba o Jasenovcu u holu Narodne Skupštine Republike Srbije jer strahuju kako će na to da reaguju osvedočene ustaše Tonino Picula i Davor Ivo Štir koji u svojstvu predstavnika Evropskog parlamenta (EP) dolaze u Srbiju 23. januara.
20.01.2026
22:31
Nesvakidašnja situacija odigrala se u Exatlonu kada su takmičari Crvenog i Plavog tima u isto vreme srušili poslednji totem!
20.01.2026
22:11
Nakon napete borbe u Exatlonu Srbija, večeras je pobedu odneo Crveni tim i time spasio jednog muškog člana ekipe od ovonedeljne nominacije.
20.01.2026
22:51
Takmičar Plavog tima Andrej Bedić doživeo povredu na Exatlon poligonu.
20.01.2026
22:45
Napetost između takmičara Plavog tima u Exatlonu danas je na vrhuncu, što pokazuje razgovor Nemanje Radovanovića i Marka Nikolića na poligonu.
20.01.2026
22:00
Takmičarka Exatlona Milica Balać pokazala je svoju emotivnu stranu, te je zaplakala tokom razgovora sa porodcim pred kamerama.
20.01.2026
21:45
Vjerica Radeta, potpredsednik Srpske radikalne stranke gostujući u Info jutru komentarisala je ustaške pokliče "Za dom srpemni" i podršku evroparlamentarca Tonina Picule ovakvim ustaškim iskazima.
19.01.2026
10:47
Ne propustite, samo na TV Informer!
17.01.2026
09:00
Prethodne sedmice u Informerovoj mega popularnoj emisiji "Na merama" mogli ste da vidite kako bivša ministarka Danica Grujičić pohodi blokaderske šatore, gde to tumara analitičar Aleksandar Radić, čime se sada bavi doskorašnji trener KK Partizan Željko Obradović, na koji način glumica Iva Štrljić vežba za novu ulogu…
16.01.2026
10:34
Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja Mirsad Đerlek gostujući u Info jutru govorio je o ulaganjima u zdravstvo i lečenju dece pre 2012. godine i od te godine do danas.
16.01.2026
09:49
Neverovatna polarna svetlost, poznatija kao "Aurora borealis" zabeležena je sinoć na nebu iznad Srbije!
20.01.2026
18:00
Internetom od početka januara 2026. kruži glasina da će Zemlja "izgubiti gravitaciju" na 7 sekundi 12. avgusta 2026. godine.
20.01.2026
17:30
NASA je prebacila svoju najmoćniju raketu SLS na lansirnu rampu, pripremajući put za let oko Meseca misije Artemis II.
20.01.2026
22:00
U Starom Selu kod Velike Plane, zahvaljujući brzoj reakciji vatrogasaca, sprečena je ozbiljna nezgoda.
20.01.2026
21:30
Uskoro počinje novi krug "Političkog kviza" na Informer televiziji te je pravo vreme da testirate svoje znanje i uključite se u uzbudljivu borbu za milionče!
20.01.2026
21:00
Ubica je Živku Bakiću, poznatom i kao Žića (43), ispalio devet hitaca, ciljajući mu noge i stopala kako bi ga onesposobio da pobegne. Dok je ranjen puzao kroz sneg, napadač mu je prišao i ispalio dva smrtonosna hica u glavu, a potom pokušao da telo zatrpa snegom kako bi prikrio zločin. Ipak, nešto ga je sprečilo da leš u potpunosti sakrije.
20.01.2026
21:43
Na uglu Glavne i Ulice cara Dušana u Zemunu automobil je udario u zgradu, a vozač je sa teškim povredama prevezen u Urgentni centar.
20.01.2026
19:51
Policija i dalje traga za ubicom Živka Bakića, koji je 16. januara ubijen rafalom ispred svoje kuće u Sopotu, dok je bio u dozvoljenoj šetnji sa nanogicom.
20.01.2026
19:44
Vasilije Gačević, osumnjičeni za ubistvo MMA borca i reprezentativca Srbije Stefana Savića, uhapšen je u ponedeljak u Španiji po Interpolovoj poternici, nakon dve godine skrivanja.
20.01.2026
19:10
Tridesetčetvorogodišnji državljanin Srbije teško je povređen u porodičnom incidentu koji se dogodio u stanu u Inzbruku, kada ga je, nakon verbalnog i fizičkog sukoba, njegova devojka (30), austrijska državljanka, napala kuhinjskim nožem.
20.01.2026
18:41
Glumica Branka Katić je pre braka sa američkim rediteljem Džulijanom Farinom bila u vezi sa vaterpolistom Igorom Milanovićem sa kojim je i nakon raskida ostala u prijateljkom odnosu.
20.01.2026
09:03
Televizijska novinarka Marina Rajević Savić se emotivnom objavom na Instagramu oprostila od dugogodišnjeg prijatelja Miroslava Mike Aleksića koji je preminuo u nedelju.
20.01.2026
09:17
U detinjstvu se borila za goli opstanak, postala žena predsednika a onda starost provela u dobu, život naše glumice Mire Stupice nikada nije bio ravna linija.
20.01.2026
19:49
Glumica Elizabet Harli zapalila mreže golim fotografijama u kadi punoj pene i latica cveća. Iako Ima 60 godina izgleda nerealno dobro.
20.01.2026
19:01
Zlatni globusi 2026. još jednom su potvrdili da se pažnja publike nakon crvenog tepiha brzo seli tamo gde priče zaista žive, na malim ekranima. Među ovogodišnjim dobitnicima nalaze se i ostvarenja koja su već dostupna na Netfliksu.
20.01.2026
16:57
Vaga, Škorpija i Ribe kriju preljube bolje nego iko - šarm, tajnovitost i emocije čine ih neuhvatljivim "vukovima u janjećoj koži".
20.01.2026
19:00
Veštačka inteligencija analizira podatke iz jedne noći sna i procenjuje rizik za više od 130 bolesti, uključujući demenciju, rak i Parkinsonovu bolest.
20.01.2026
18:20
Naja Marosi, Mis Grenlanda 2024, očarala svet u Bangkoku i izazvala viralne komentare na mrežama.
20.01.2026
17:40
Ruža je bila Valentinov omiljeni cvet – toliko da je za jednu večeru u svojoj vili naručio neverovatnih 600 ruža i pretvorio je u crvenu bajku.
20.01.2026
16:28
Ako vam luk teško pada na stomak, a ne želite da ga izbacite iz ishrane, postoji trik koji ga praktično "istopi" u jelu.
20.01.2026
15:40
Pevačica Nataša Bekvalac otputovala je na Tajland u društvu porodice, a sa egzotične destinacije već je podelila i fotografije.
20.01.2026
22:31
Pevačica Aleksandra Radović ispričala je kako nije znala ko je koleginica Tina Ivanović, iako je pevala prateće vokale za njen album.
20.01.2026
21:53
Pevačica Katarina Grujić i fudbaler Marko Gobeljić danas proslavljaju krsnu slavu Svetog Jovana, a pevačica je pokazala atmosferu u njihovom domu.
20.01.2026
21:03
Majka Ane Rajković, Nela Cakić, oglasila se na mrežama uz objavu kako je "svaka ćerka ogledalo svog oca". Sada je otkrila da objava nema veze sa njenom ćerkom.
20.01.2026
20:28
Muzičar Goran Bregović otkrio je da njegove ćerke, koje su odrasle u Francuskoj, obožavaju Srbiju i srpsku narodnu muziku.
20.01.2026
19:43
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar