Podgoričanin Vladislav Dajković, politički analitičar i kritičar odlazećeg režima Mila Đukanovića doživeo je pre dva dana neprijatnost u Beogradu kada je neko ceo njegov automobil izgrebao oštrim predmetom, dok su brisači polomljeni, a preko haube velikim slovima urezano „MNE“, što je, kako kaže za „Novosti“ – simbol Đukanovićeve ideologije.
- Nisam neko ko oseća strah u borbi za svoje ideale, ali, iskreno govoreći, nisam se osećao lagodno kad sam video uništeno vozilo. Nisam sklon paranoji, a još manje strahu, ali nemam dilemu da iza ove bezočne poruke stoje ostaci Đukanovićevih kriminalnih struktura, sa jednim ciljem – da me uplaše. Milova hobotnica stigla je do Terazija - kaže Dajković.
– Naravno, trobojka koju non-srop držim s ponosom na vidljivom mestu u automobilu ih je verovatno dodatno izritirala i ohrabrila u želji da mi nanesu štetu koja nije mala. Briga me za automobil, ali neka znaju da ovaj gore sve to vidi, pa ćemo kad – tad izmiriti račune.
Dajković kaže da mu je policija dala čvrsto obećanje da će dati sve od sebe da pronađu počinioce.
- U ovom trenutku postoje operativna saznanja ko bi možda mogao da stoji iza tog gnusnog čina, ali zbog cilja istrage ne bih otkrivao više detalja. Verujem našoj policiji. Nek su večne Srbija i Crna Gora, a automobila i budala će uvek biti - poručuje Dajković.
–Nikome nisam ništa nažao učinio, a ako nekom smeta što sam ponosan Srbin – to je njegov problem.
U međuvremenu su stigle pretnje sa društvenih mreža.
- Vladislave. Pogodi ko ti je ono uradio na kola. Nisi očekivao od nas da će ti se ovo desiti baš u Beogradu. Čeka te pakao - objavljena je poruka na Instagramu.
Napadači saopštavaju da je ovo samo početak.
- Sad je makar jasno o čemu se radi i da mi je život ugrožen od mafijaške bagre- kaže Dajković
Nakon mnogih istraživanja koja su mediji objavljivali i tako predviđali izbore u Crnoj Gori, šanse za pobedu do sada vladajućeg DPS-a na čelu sa liderom Milom Đukanovićem znatno su umanjene. Pa izgleda da je i crnogorski predsednik toga svestan, te je posegao za nelegitimnim metodama, iliti krađom glasova
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Nakon mnogih istraživanja koja su mediji objavljivali i tako predviđali izbore u Crnoj Gori, šanse za pobedu do sada vladajućeg DPS-a na čelu sa liderom Milom Đukanovićem znatno su umanjene. Pa izgleda da je i crnogorski predsednik toga svestan, te je posegao za nelegitimnim metodama, iliti krađom glasova
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Vlada Srbije razrešila je profesore Nebojšu Bojovića sa mesta predsednika, a Vladana Đokića sa mesta člana Upravnog odbora Instituta za arhitekturu i urbanizam Srbije.
Svi se još uvek sećaju kako je Marinika Tepić mahala slikama sa Tahitija i citirala ugašenu "Skaj" aplikaciju, da bi se ispostavilo da ne razlikuje šefa srpske države od južnoameričkog predsednika Gustava Petra.
Vrhovno telo blokadera u Beogradu (VSD) zasedalo je povodom zahteva za krovno nepoverenje i izbacivanje čuvenog Gandija, odnosno blokadera Lazara Mišića, ali je sastanak eksplodirao u rat i opštu podelu!
Predsednik Saveza Srba iz regiona, Miodrag Linta, ocenio je danas da odluka suda u Šibeniku da krajiškoj Srpkinji Nikolini Bačkonja Filipović izrekne zatvorsku kaznu od 15 dana zbog toga što je na svom fejsbuk profilu objavila fotografiju svog sedmogodišnjeg sina sa šajkačom na glavi, badnjakom u ruci i tri podignuta prsta, kao šovinističku, sramnu i neprihvatljivu.
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Procenjuje se da će za 28 nedelja primene Zakona o legalizaciji biti upisano 320.000 objekata u Republičkom geodetskom zavodu, koliko je bilo upisano u poslednjih 28 godina, rekao je direktor Agencije za prostorno planiranje i urbanizam Srbije Đorđe Milić.
Ministarstvo unutrašnjih poslova upozorava građane na internet prevare, a žrtva može biti svako ko koristi telefon, računar, društvene mreže ili elektronsko bankarstvo.
Putnici iz autobusa srpske agencije koji je jutros oko 3 sata sleteo sa puta u Bugarskoj, krenuli su danas popodne put Srbije. Autobus niških registarskih oznaka stigao je na lice mesta oko 15 časova, preuzeo putnike i oni su nastavili putovanje ka Srbiji.
Policija u Mladenovcu intenzivno traga za muškarcem koji je jutros nožem napao i izbo svoju trudnu suprugu, nakon čega je pobegao sa lica mesta u nepoznatom pravcu.
Sva ubistva i teška ubistva, uključujući pokušaje i pripremne radnje, koja su izvršena od početka 2026. godine do danas na teritoriji Beograda, uspešno su rasvetljena i rešena, potvrdio je glavni javni tužilac Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenad Stefanović.
Fudbaleri Partizana u prvom meču plej-ofa za Ligu Konferencija gostuju Hetafeu, ali je već sada jasno da će Špance u Humskoj sačekati paklena atmosfera.
Važno birati lagane i nutritivno bogate namirnice za večeru, koje podržavaju zdravu cirkulaciju i opšte zdravlje srca. Odličan izbor su semenke bundeve.
Viber je uveo novu AI funkciju zasnovanu na OpenAI tehnologiji, koja korisnicima omogućava da brzo dobiju rezime nepročitanih poruka u grupnim četovima.
Džini Lu, mops spašen iz trgovine psećim mesom u Južnoj Koreji, pobedio je na ovogodišnjem takmičenju za najružnijeg psa na svetu u petak u Santa Rosi u Kaliforniji.
Ljubomora može biti signal dubljih problema u vezi, a najopasnija postaje kada preraste u kontrolu i neosnovane optužbe. Psiholog objašnjava kada ona predstavlja problem, a kada nije loša.
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.