Hrvatski ministar odbrane Mario Banožić rekao je da je meta napada u Zagrebu na Markovom trgu od pre nekoliko dana bio i premijer te zemlje Andrej Plenković
Banožić je naglasio da su rezultati dosadašnji istrage pokazali da je atak 22-godišnjeg Danijela B, koji je otvorio vatru na policiju, zapravo čin organizovanog dela.
Ministar Banožić je objasnio da se “zna ko je prvi čovek u toj zgradi” koja je napadnuta.
- Taj događaj nije rezultat rada Vlade već socijalne slike u državi. Ovo što se dogodilo je rezultat nečega i sigurno nije rezultat pojedinog člana Vlade ili celokupnog rada Vlade ili premijera kako to žele da prezentuju oni koji se sakrivaju iza različitih stranki ili nekakvih pokreta. Ovo je rezultat socijalne slike koju imamo u državi, jedne osetljivosti - rekao je Banožić, a prenosi “Večernji list”.
On je dodao da bi Markov trg trebalo da ostane otvoren za građane posle napada, ali ipak trebalo bi da se uvede određena procedura.
- U većini sredina gde su na trgovima službene ustanove, to se organizuje na poseban način. Trebalo bi da bude više reda i to pogotovo kada je reč o tome ko se kreće ispred samog ulaza Vlade - kazao je Banožić.
Atentator sa Markovog trga u Zagrebu Danijel Bezuka, koji je pucao, a potom se ubio, imao je ideologa Damira Markuša koji je član Domovinskog pokreta, a između ostalog poznat je i po tome što je pozivao na ubistvo potpredsednika vlade Borisa Miloševića i premijera Andreja Plenkovića
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Atentator sa Markovog trga u Zagrebu Danijel Bezuka, koji je pucao, a potom se ubio, imao je ideologa Damira Markuša koji je član Domovinskog pokreta, a između ostalog poznat je i po tome što je pozivao na ubistvo potpredsednika vlade Borisa Miloševića i premijera Andreja Plenkovića
Pojavio se još jedan šokantan snimak incidenta sa blokaderskog skupa u Valjevu, na kojem se jasno vidi kako blokaderka Dijana Hrka drži motku u ruci, preti, udara, a zatim juri aktivistkinju Srpske napredne stranke (SNS) Nedu Perić.
Zamenik predsednika Srpske radikalne stranke (SRS) Aleksandar Šešelj raskrinkao je opasne namere prozapadne opozicije i blokadera u Novom Sadu, upozorivši na Informer televiziji da je ideja vojvođanskog separatizma i te kako živa među onima koji prave haos na ulicama!
Dok tajkunski mediji proriču propast, blokaderi se naoružali motikama i nacističkim pozdravima! Prošla godina, a matrica nasilja i medijskih obmana ostaje ista!
U prethodnoj epizodi emisije "Na merama" pokazali smo vam kakvu to kampanju vodi političar u pokušaju Miki Aleksić, šta ovih dana radi profesor blokader Milo Lompar, koje propise krši samozvani ekolog Aleksandar Jovanović Čuta, čime se bavi potrčko Dragana Đilasa, Borko Stefanović…
Čovek iz beogradskih Blokova, koji je godine proveo na ulici bez krova nad glavom, doživeo je neverovatan životni preokret kada mu je stigla koverta nemačkog advokata, u kojoj je pisalo da je od bivše žene, koja je u međuvremenu preminula, nasledio čak pola miliona evra i nekretnine.
Potencijalno toksične plavozelene alge proširile su se na Baltičko more i jezera na severnoj obali Nemačke, zbog čega su zdravstvene vlasti izdale upozorenje plivačima da izbegavaju vidljive koncentracije u vodi.
Veliki požar koji je danas izbio u vikend naselju kod Bovanskog jezera zahvatio je više objekata i šumski pojas iznad naselja, a u gašenje je uključen i helikopter.
"Suzuki džimni" je automobil čija cena s godinama raste zbog popularnosti. Cena novog modela iznosila je oko 23.000 evra, dok se za polovnjak izdvaja i do oko 40.000 evra!
Od stravičnog dvostrukog ubistva i samoubistva u Čačku prošlo je osam meseci, a ovaj slučaj i dalje budi jezu i otvara pitanje misterije kuće u kojoj se sve dogodilo. Tog 6. decembra 2025. godine pronađena su tri tela, a ubrzo se ispostavilo da je sin ubio oca i majku tako što im je prerezao vrat nožem, a potom sebe ubo u grudi i isekao vene, što je dovelo do toga da iskrvari nasmrt.
Novinar Mladen Mijatović objavio je dramatičan snimak hapšenja 47-godišnjeg vlasnika i odgovornog lica jedne beogradske firme zbog sumnje da je prevarom oštetio kompaniju iz Jordana za više od 403,7 miliona dinara.
Muškarci često pridaju veliki značaj veličini penisa, ali istraživanja pokazuju da stvarne ženske preferencije nisu toliko ekstremne kako bi se moglo zaključiti na osnovu sadržaja za odrasle.
Kandida ume da bude uporna i da se vraća čak i nakon terapije. Ako vam se simptomi često ponavljaju, razlog možda nije samo infekcija, već i neke svakodnevne navike ili zdravstveni faktori.
Dok pojedine rase pasa bez problema mogu da žive u stanu uz redovne šetnje, postoje i one kojima su za zadovoljan život potrebni mnogo više prostora, kretanja i aktivnosti.
Ako želite desert koji izgleda kao da ste se oko njega posebno potrudili, a pritom ne želite da uključujete rernu, ova verzija Kapri torte je odličan izbor.
TikTokerka Babs, poznata kao "internet baka", skupila je skoro 240.000 lajkova trikom za uklanjanje neprijatnih mirisa iz mašine za veš pomoću limuna i paste za zube.
Bivši rijaliti učesnik Lazar Čolić Zola otkrio je sve detalje susreta sa Miljanom Kulić u Crnoj Gori, kao i da ona ulazi u novu sezonu rijalitija "Elita 10".
Komentari
Ostavite komentar
Pravila komentarisanja:
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.