ĐUKANOVIĆEV KABINET O PISANJU NACIONALA: Neistine i recikliranje laži stare 8 godina!
Podeli vest
Kabinet Mila Ðukanovića odbacio je danas kao neistinito pisanje hrvatskog nedeljnika Nacional o umešanosti crnogorskog predsednika u ubistvo Iva Pukanovića, uz poruku da je reč o, kako kažu, reciklaži laži koja je još pre osam godina lansirana
I tada je, podsećaju, odmah demantovana od svih aktera te konstrukcije, pa i od samog Sretena Jocića, koji je u Srbiji u međuvremenu pravosnažno oslobođen optužbi za ubistvo vlasnika Nacionala.
Hrvatski nedeljnik Nacional u najnovijem broju na naslovnoj strani tvrdi da poseduje snimak telefonskog razgovora u kojem Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam, navodno govori o ulozi Mila Ðukanovića u ubistvu Ive Pukanića
27.10.2020
12:13
"Pritisci tadašnjeg policijskog rukovodstva Srbije, u vreme vlasti Borisa Tadića, da Jocić, lažno optuži Ðukanovića, kako bi se na taj način diskreditovala Crna Gora i njeno rukovodstvo, nisu dali željeni učinak. Tada su raskrinkani kao jedan od brojnih metoda u pokušaju kriminalizacije Mila Ðukanovića, koji razni obaveštajno - medijskih centri, sprovode duže od 20 godina", navodi se u saopštenju Ðukanovićevog kabineta dostavljenom Tanjugu.
Podećaju da je jedan od takvih pokušaja bila i tzv. "Duvanska afera", koja je i sudski verifikovana kao podmetačina, dok su svi akteri u tom procesu, pred italijanskim sudovima, pravosnažno oslobođeni svih optužbi.
"Činjenica je da Nacional, koji je bio glavno oruđe, u lažnoj ''duvanskoj kampanji'', u susret godišnjici ubistva osnivača ovog lista, reciklira senzacionalistički obrađenu laž iz 2012. godine, smatramo očajničkim pokušajem dizanja tiraža i nuđenja svojih usluga onim centrima koji Crnu Goru i dalje doživljavaju kao svoju metu", navodi se u saopštenju.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Hrvatski nedeljnik Nacional u najnovijem broju na naslovnoj strani tvrdi da poseduje snimak telefonskog razgovora u kojem Sreten Jocić, poznatiji kao Joca Amsterdam, navodno govori o ulozi Mila Ðukanovića u ubistvu Ive Pukanića
Sukob na Bliskom istoku i zatvaranje Ormuskog moreuza izazvali su nagli rast plaćanja nafte u juanima, zbog čega se petrojuan sve češće pominje kao moguća alternativa petrodolaru, navode mediji.
Evropske zemlje su u prvim mesecima 2026. godine povećale kupovinu ruskog tečnog prirodnog gasa, uprkos stalnim porukama iz Brisela o smanjenju energetske zavisnosti od Moskve.
Medijski radnici, zborovi građana, studenti i pojedini politički akteri okupili su se, u malom broju, na drugom skupu podrške zaposlenima na N1, a koji su organizovala novinarska udruženja.
Blokaderi u Srbiji bi trebalo da se ugledaju na Italijane koji čak i kada su politički protivnici podržavaju jedni druge, što pokazuje slučaj kada je italijansku premijerku Đorđu Meloni tokom sednice odbranila njena opoziciona rivalka Eli Šlejn.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam šta je ovog puta radio poslanik blokader Dobrica Veselinović, zašto je najnoviji nadimak tajkuna političara Dragana Đilasa "Gagi Benč", kuda se kreće košarkaški trener Željko Obradović, o čemu priča političarka blokaderka Biljana Stojković, poznatija kao "Dabrica"...
Od danas do 10. februara 2027. godine biti izmenjen režim saobraćaja u Bulevaru despota Stefana, na deonici od Pančevačkog mosta do Cvijićeve ulice zbog pripremnih radova na izgradnji linijskog infrastrukturnog objekta - dela tunelske veze od Karađorđeve ulice do Dunavske padine, kao i radova na zaštiti i izmeštanju instalacija.
Sutra, 15. marta počinju pripremni radovi na fazi 1 izgradnje dela tunela od ulice Karađorđeva do Dunavske padine, te će zbog toga i četiri linije gradskog prevoza ići izmenjenom trasom.
Potražnja za stručnjacima za veštačku inteligenciju u 2025. porasla je za više od 80 odsto u odnosu na 2024, a najtraženija zanimanja su inženjer veštačke inteligencije, softverski programer sa AI znanjima i inženjer mašinskog učenja, uz početnu platu od oko 4.500 evra mesečno.
Srbin za kojeg crnogorski mediji pišu da je navodni škaljarac Krsto Vujić, izrešetan je juče u Barseloni dok je bio sa suprugom i detetom. Najmanje dva napadača ispalila su više od pet hitaca u njega iz neposredne blizine.
Beogradska policija, po nalogu Prvog osnovnog javnog tužilaštva, uhapsila je juče par koji je u subotu brutalno pretukao i ranio 35-godišnjeg muškarca ispred TC "Rajićeva".
Prva dama, Melanija Tramp, u Beloj kući dočekala je holandsku kraljicu Maksimu Čeruti i kralja Vilijama Aleksandra, a pažnju su privukli i modni detalji povezani sa Kejt i Megan.
Iako su neki trikovi koje pronalazimo na TikToku zaista korisni, neke ne treba isprobavati. Među takvima su i popularni saveti za produžavanje trajanja maskare koja se već osušila, jer mogu biti nepouzdani ili čak štetni.
Nova velika studija pokazuje da konzumiranje ultra-prerađene hrane, poput gaziranih pića, sladoleda i instant rezanaca, može da poveća rizik od raka pluća za čak 41 odsto.
Mačke su izrazito osetljiva stvorenja čiji duh lako može biti slomljen vašom nepažnjom. Često se događa da mačke razviju anksiozan oblik ponašanja, i da ih depresija i strah od ljudi teraju ka destrukciji.
Pevač Saša Matić ispričao je kako je prilikom pisanja pesme "Sve bi ja i ti" Marina Tucaković radila tekst iz dva puta, jer mu se prva verzija nije svidela.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar