ŠTA OVO ZNAČI?! KONAČNO SE OGLASIO I MILO ĐUKANOVIĆ! Uputio saučešće povodom upokojenja mitropolita Amfilohija, ali JEDNA REČENICA otvara mnoga pitanja!
Podeli vest
Predsednik Crne Gore Milo Ðukanović uputio je danas popodne povodom smrti mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija izraze saučešća Mitropoliji crnogorsko-primorskoj, sveštenstvu, monaštvu i vernicima Srpske pravoslavne crkve u Crnoj Gori
On je naveo da je sa žaljenjem primio vest o smrti mitropolita crnogorsko-primorskog Amfilohija i istakao da je on kao velikodostojnik SPC bio akter i svedok burnih procesa krajem prošlog i početkom ovog veka, kako u Crnoj Gori, tako i na prostorima bivše Jugoslavije.
Premijer Crne Gore Duško Marković uputio je izraze saučešća povodom smrti mitropolita Amfilohija sveštenstvu, monaštvu i vernicima Mitropolije crnogorsko-primorske
30.10.2020
14:24
- Ukupnu delatnost mitropolita Amfilohija u Crnoj Gori ceniće istorija. Iz dugog perioda naše saradnje, tokom kojeg smo razmenjivali mišljenja o važnim pitanjima za razvoj savremene Crne Gore, pamtiću njegov doprinos stvaranju pozitivne atmosfere uoči referenduma na kojem je naša zemlja obnovila nezavisnost mirnim i demokratskim putem - naveo je Ðukanović, saopšteno je iz njegovog kabineta.
On je saosećanja izrazio i mitropolitovim najbližima.
Više o upokojenju mitropolita Amfilohija, o danu žalosti, detaljima sahrane i brojnim telegramima saučešća pročitajte OVDE.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
komentari
Ivan
pre 4 godine
Amfilohije je bio jedan od najboljih Srba I ljudi nasega veka.
Premijer Crne Gore Duško Marković uputio je izraze saučešća povodom smrti mitropolita Amfilohija sveštenstvu, monaštvu i vernicima Mitropolije crnogorsko-primorske
U Srbiji je počeo Dan žalosti zbog tragedije koja se dogodila u Severnoj Makedoniji usled požara koji je izbio u diskoteci Puls u Kočanima kada je poginulo 59, a povređeno 155 osoba.
Čitav Balkan potresla je vest o požaru u diskoteci u Kočanima gde je stradalo 59, a povređeno više od 150 ljudi,. Ovo je već četvrta masovna tragedija sa kojom se Severna Makedonija suočila.
Dr Goran Pavlović, naučni saradnik Mediterranean Institute of Fundamental Physics (MIFP) iz Rima, uputio je otvoreno pismo podrške studentima koji žele da uče.
Opozicionar iz Zeleno-levog fronta i profesor FPN-a Đorđe Pavićević složio se sa pretnjama lidera Novog DSS-a Miloša Jovanovića i poručio da "vreme ističe".
Denis Mahmutović, antisrpski propagandista hrvatskog portala Telegraf, preko hrvatskog RTL-a, pridružio se blokaderima plenumašima, N1 i opoziciji u vređanju studenata koji su mirno protestovali u Pionirskom parku sa zahtevom da se vrate na fakultete.
U Srbiji će jutro biti hladno, mestimično sa slabim mrazem, tokom dana na severu i zapadu biće pretežno sunčano i hladno, dok će u ostalom delu zemlje biti umereno do potpuno oblačno, ujutro i pre podne još ponegde sa kišom, a na istoku Srbije i na planinama sa snegom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod (RHMZ).
Srpska pravoslavna crkva danas slavi dan sećanja na Svetog mučenika Konona Isavrijskog, svetitelja iz 2. veka koji je zbog svoje vere i istrajnosti strašno stradao.
Nakon tragedije u diskoteci u Kočanima, bivšem ministru privrede Severne Makedonije Krešniku Bektešiju određen je pritvor od 48 sati, kao i bivšem direktoru Tržišne inspekcije, nakon što je sud prihvatio zahtev tužilaštva.
Ljupčo Papazov, predsednik Opštine Kočani u ostavci, saslušan je povodom tragedije u diskoteci Puls, u kojoj je u noći između subote i nedelje poginulo 59 osoba, a više od 150 je povređeno.
Čitav Balkan potresla je vest o požaru u diskoteci u Kočanima gde je stradalo 59, a povređeno više od 150 ljudi,. Ovo je već četvrta masovna tragedija sa kojom se Severna Makedonija suočila.
Sumnjali su svi kada je Srđan Blagojević (51) zimus imenovan za šefa stručnog štaba FK Partizan, a ispostavilo se da je on uspeo da izvuče maksimum iz igrača, što potvrđuju i sjajni rezultati u drugom delu sezone.
Centar Crvene zvezde Džoel Bolomboj ima dobre vesti za navijače posle povrede na utakmici protiv Olimpije iz Milana (82:80), dobro se oporavlja i nada se da će na parketu biti za nekoliko nedelja.
Izraelski fudbalski arbitar Sapir Berman (30) postala je prva transrodna žena koja je sudila na nekoj međunarodnoj utakmici pod okriljem Evropske fudbalske unije.
Aleksandar Dragović, bivši austrijski reprezentativac i defanzivac Crvene zvezde, pred utakmicu u Beču sa fudbalskom reprezentacijoim Srbije u baražu Lige nacija (četvrtak, 20.45, RTS 1) kaže da je uveren u pobedu Austrije.
Britanski mediji prenose da je vid muzičara Eltona Džona (77) toliko oslabio da sada daje autograme tako što piše samo prvo slovo svog imena, "E", uz poljubac.
Jugoslovenski film "Slučaj Openhajmer", snimljen 1970. godine, nastao je mnogo pre holivudskog filma "Openhajmer", koji je tek decenijama kasnije osvojio svet.
Sunce u Ovnu predstavlja snažnu, vatrenu i energičnu prirodu. Sunce, planeta vitalnosti, ulazi u Ovna 20. marta i nagoveštava ulazak u sezonu ovog vatrenog znaka. Sunce u Ovnu donosi odličan period za Ovnove, Strelčeve i Lavove.
Ana Nikolić i Goran Ratković Rale su pred izlazak njenog poslednjeg albuma priznali da su u emotivnoj vezi, a njihov turbulentan odnos svakodnevno puni novinske stubce.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar