• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: Informer/Kurir

31.10.2020

18:48

AMFILOHIJE PREDOSEĆAO KRAJ! Potresna ispovest Atanasija Jevtića: Tražio je da ga ispovedim, bio je spreman!

Balkan

AMFILOHIJE PREDOSEĆAO KRAJ! Potresna ispovest Atanasija Jevtića: Tražio je da ga ispovedim, bio je spreman!

Podeli vest

U liturgijskoj besedi nakon čitanja Jevanđelja besedio je umirovljeni Vladika Atanasije Jevtić, koji je kazao da je Mitropolit Amfilohije, koji mu je brat od detinjstva, sa kojim je živeo, služio i monahovao, svedok vaskrsenja

- Pre nekoliko dana, dolazeći sa Kosova, posetio sam Mitropolita u bolnici, on je zatražio da ga ispovedim, a ja sam zatražio da on mene ispovedi, i tako smo se međusobno jedan drugom ispovedili, oprostili.

Foto: A.G.

Očigledno da je on predosećao i zato je hteo da se ispovedi. On je bio spreman za put, ali braćo i sestre i draga deco, sav put njegov je bio put Hrista. Rođen je na Hristov dan rođenja, zato je poneo njegovo ime Risto i nosio ga je, a sveti oci tako i kažu da je cilj hrišćanskog života da prođemo sve stadijume Hristovoga života i on je to učinio.

Kako je kazao Preosvećeni vladika Atanasije Mitropolit je bio svedok vaskrsenja Hristovoga i to je njegov život:

Pokazuje se da je on već bio spreman za to, predosećao je očigledno i ima još drugih dokaza, ali ovo što je meni rekao da se ispovijedim jer idem Bogu na Sud i tako je uradio.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
sledeća vest

Politika

Boža Đelić - Povratak žutih derikoža
Politika

Boža Đelić - Povratak žutih derikoža

Aktivno učešće Božidara Đelića, poznatijeg kao „Boža derikoža“, bivšeg ministra finansija iz vremena DOS-a i žutog preduzeća Demokratske stranke, u aktuelnim pokušajima rušenja države može da začudi samo naivne i zaboravne.

27.04.2026

16:47

Društvo

Menja se izgled srpskog pasoša: Ovo su svi detalji
Društvo

Menja se izgled srpskog pasoša: Ovo su svi detalji

Izmenama objavljenim u "Službenom glasniku", Srbija uvodi novu generaciju pasoša sa osveženim dizajnom i unapređenim sigurnosnim elementima, koji bi trebalo dodatno da otežaju falsifikovanje i usklade dokument sa savremenim standardima.

27.04.2026

16:30

Hronika

Zabava

Magazin

Džet set