NAROD ZA OVO NIJE GLASAO! Abazović najavio dogovor s Veljovićem, pa ovim rečima prokomentarisao proterivanje ambasadora Srbije!
Podeli vest
Komentarišući proterivanje ambasadora Srbije Vladimira Božovića rekao je da URA neće “dozvoliti da bilo ko na bilo koji način ponižava Crnu Goru”
"Moj prvi zadatak će biti da pozovem direktora Uprave policije Veselina Veljovića i vrhovnog državnog tužioca. Ja sam to sebi zadao kao zadatak i od njih će zavisiti da li mi možemo da krenemo da radimo plan A ili da krenemo na plan B. Ono što bih voleo kao završnu poruku da pošaljem, pozivam sve ljude, da budu partneri ove vlade i zajedno radimo dobre stvari za Crnu Goru", rekao je Dritan Abazović gostujući u emisiji "Načisto", prenosi portal borba.me. Kazao je da ova vlada kako god je zvali, vlada poštenih ljudi.
"Ono što bi bila moja sugestija, da me ikada pitao ambasador da li treba da ode na skup gde je to izjavio bih mu rekao voleo bih da tamo ne ideš. Naravno, to je njegovo lično pravo. Sa mog stanovišta to su uvredljive stvari za državu… Spremni smo da okrenemo novi list. Da li će Beograd to da prihvati ili neće ostaje da se vidi", rekao je Abazović.
Foto: Printskrin Youtube/Skupština Crne Gore
Demantovao da mu prijeti klan Keljmendi
Abazović je kazao da što se tiče pretnji koje su mu upućene od jednog kriminalnog klana, da mu se javio blizak srodnik porodice Keljmendi.
"Rekao je da su oni zgroženi činjenicom koja se pojavila u medijima i da oni nemaju nikakav motiv… To navodi na drugi zaključak. Logičnije je da neko odavde iz Crne Gore želi da uradi nešto, a da zavaravanje tragova treba da se desi kroz to što će se to to plasirati nekom iz regiona koji nema pristup Crnoj Gori. Meni je to logičnije. Sve što mi se desilo pre i posle izbora me potpuno skamenilo. Nemam nikakav strah. Iza mene ne stoji niko i za postupke dužan sam da odgovaram samo građanima u glavnom odboru GP URA…".
Preuzima bezbednosni sektor
"Neke ljude koje imenuje vlada možemo da smenimo – direktor Uprave policije i ANB. Ljude koje ne možemo da smenimo su ljudi u vrhu tužilaštva. Ako budemo imali opstrukcije u državnom tužilaštvu ruke će nam biti vezane…", pojasnio je Abazović i dodao:
"Ako budem potpredsednik vlade biću zadužen za sektor bezbednosti i spoljnu politiku. Biću neko ko će po zakonu biti koordinator obaveštajnih službi."
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Prevarili ste Srbe iako su oni koji su doneli pobedu i zaslugu da smene bivsu vlast diktatora. Izgeda da se nije nista promenilo dosli drugi diktatori ali vam to nece doneti uspeh u vladi. Zivi bilim pa videeli.
Vi ste kao država poniženi još odavno a krivite Srbe i Srbiju. Obiće vam se to o glavu,vaša tvrdoglavost da priznate istorijske činjenice a one su bolne u vašim glavama . Božović je samo izrekao ono što jeste a trebalo bi javno da se kaže i mnogo štošta što piše u istorijskim arhivima a što vama ne služi na čast. Prema tome ovo je najblaže rečeno sa božovićeve strane a vi se razmislite debelo.
Na indijskoj televiziji prikazana je neobična i humoristična animacija u kojoj su glavni likovi ruski predsednik Vladimir Putin i indijski premijer Narendra Modi.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Pravni tim Saveta za monitoring, ljudska prava i borbu protiv korupcije Transparentnost, nakon analize javno dostupnih podataka, zaključuje da Javno tužilaštvo za organizovani kriminal (TOK), pod rukovodstvom Mladena Nenadića i Zagorke Dolovac, nezakonito i politički proganja ministra Nikolu Selakovića i to na osnovu naloga Marinike Tepić, opozicione narodne poslanice.
Hram Hrista Spasitelja u Prištini ponovo se našao na meti ekstremnih pristalica Aljbina Kurtija. Ono što posebno zabrinjava jeste muk iz redova Kurtijevih sledbenika...
Lider naprednjaka i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević ocenio je da je sramna presuda koja je izrečena Andrijani Nešić urednici portala "Novosti".
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Prema izveštaju Republičkog hidrometeorološkog zavoda Srbije, kišnih padavina biće sve do nedelje, a olujni udari očekuju se danas na jugu Banata i u donjem Podunavlju.
Viši sud u Podgorici izdao je jutros naredbu policiji da na naredno ročište, zakazano za 16. januar, prinudno dovede Budvanina Marka Ljubišu-Kana, navodnog pripadnika "škaljarskog klana", kako bi svedočio u postupku protiv kriminalne grupe koja je pokušala da ga ubije.
Alija Balijagić bio je u uračunljiv u trenutku kada je izvršio dvostruko ubistvo u Sokocu kod Bijelog Polja, navodi se u nalazu nakon izvršenog pregleda psihologa Nataše Vuković i specijaliste psihijatrije dr Mirjane Varagić, koji je pročitan juče u nastavku suđenja Balijagiću u Višem sudu u Bijelom Polju.
Glumac Kijanu Rivs, koji u filmu "Matriks" tumači glavnog junaka Nea, potvrdio da je spreman da ponovo obuče crni mantil i snimi nastavak popularne sage.
Evropska radiodifuzna unija (EBU) potvrdila je učešće Izraela na Evroviziji 2026. nakon čega su usledile burne reakcije širom Evrope i prve zvanične najave bojkota.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Doktor Rašid Ahmed objasnio je da urođene mane srca nisu rezervisane samo za detinjstvo, mnogi odrasli godinama žive s njima nesvesno, jer simptomi često izostaju do kasnijeg životnog doba.
Zlatni retriver osvojio je srce TikToka svojom nežnom, ali upornom rutinom. Svake večeri u devet sati podseća ukućane i goste da je vreme za spavanje, držeći u ustima svoju omiljenu igračku.
Džej Ramadanovski preminuo je pre pet godina, a violinista Željko Stefanović Paganini često posećuje pevačev grob i svira za dušu legendarnog Dorćolca.
Bivši rijaliti učesnik Vladimir Tomović nije mogao da pređe granicu Srbije i Crne Gore jer sa sobom nije imao lična dokumenta zbog čega je zamolio za pomoć.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar