POLICIJSKI ČAS U CRNOJ GORI, stroge mere od ponoći stupaju na snagu!
Podeli vest
Ministarstvo zdravlja Crne Gore donelo je novi set mera za sprečavanje širenja epidemije korona virusa, među kojima je i nastavak policijskog časa od 22 sata uveče do pet sati ujutru narednog dana
Odluka resora zdravlja stupa na snagu od ponoći i podrazumeva rad ugostiteljskih objekata od 7 do 18 časova, a supermarketa i tržnih centara od 7 do 20 časova.
Epidemiolog Branislav Tiodorović kaže da će tokom vikenda biti zatvoreni svi objekti osim apoteka, prehrambenih prodavnica, dostave hrane i benzinskih pumpi
01.12.2020
21:48
Prodavnice prehrambene i neprehrambene robe će biti otvorene 7 do 20 sati. Zabranjen je i međugradski saobraćaj od petka u 22 časa do ponedeljka u 5 ujutru.
Obavezno je pravilno nošenje maske i držanje fizičke distance u zatvorenom i na otvorenom prostoru. Zabranjena su masovna/socijalna okupljanja, kao i okupljanja u objektima stanovanja. Zabranjena su i okupljanja u grupi više od četiri punoletne osobe zajedno na otvorenom prostoru.
Verske zajednice su obavezne da aktivnosti prilagode aktuelnoj epidemiološkoj situaciji, a potrebno je i sahrane i primanje saučešća prilagoditi aktuelnoj epidemiološkoj situaciji, navodi se u odluci Ministarstva zdravlja.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Epidemiolog Branislav Tiodorović kaže da će tokom vikenda biti zatvoreni svi objekti osim apoteka, prehrambenih prodavnica, dostave hrane i benzinskih pumpi
Pismo koje je papi Lavu XIV uputio srpski patrijarh Porfirije uoči početka primene kosovskog Zakona o strancima, ukazujući da će njegova primena, kakva je bila najavljivana, ugroziti opstanak srpskog naroda i pravoslavnih svetinja na Kosmetu, prema oceni srpskih istoričara, sagovornika Kosovo onlajna, logičan je potez imajući u vidu da Vatikan ne priznaje tzv. Kosovo i da je odigrao pozitivnu ulogu prilikom pokušaja "Kosova" da bude primljeno u Unesko.
Pismo koje je papi Lavu XIV uputio srpski patrijarh Porfirije uoči početka primene kosovskog Zakona o strancima, ukazujući da će njegova primena, kakva je bila najavljivana, ugroziti opstanak srpskog naroda i pravoslavnih svetinja na Kosmetu, prema oceni srpskih istoričara, sagovornika Kosovo onlajna, logičan je potez imajući u vidu da Vatikan ne priznaje tzv. Kosovo i da je odigrao pozitivnu ulogu prilikom pokušaja "Kosova" da bude primljeno u Unesko.
Rukovodilac ruske delegacije na pregovorima u Beču o pitanjima vojne bezbednosti i kontrole naoružanja Julija Ždanova, između ostalog, ocenila je bezbednosnu situaciju na Balkanu.
Biznismen Branko Babić uključio se u program Informer TV, gde je ispričao sve o susretu sa majkom bolesnog dečaka iz Smederevske Palanke, kojoj je dao novac kako bi mogla da vrati dugove, zbog čega je bio na meti napada blokadera i njihovih medija.
Jedno od najprepoznatljivijih lica Infomer TV, voditelja Igora Ćurčića, od večeras ćete moći da gledate svakog utorka od 22 časa u emisiji „Dobro veče Srbadijo".
Urednik i voditelj emisije "Dobro veče Srbadijo" Igor Ćurčić ugostiće sutra od 22 sata uživo velikog humanitarca i direktora vladine kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Arno Gujona, koji će govoriti o godišnjici stravičnog pogrom nad Srbima 17. Marta 20024. godine. Igorovi gosti biće i zdravičar i čuvar srpske tradicije Dragiša Simić, kao i harmonikaš Dragan Todorović, ali i sestre Gobović, Marija i Marina koje svojim glasovima pronose i čuvaju srpski etno melos.
Sutra nas očekuje hladno jutro sa slabim prizemnim mrazem i najnižom temperaturom koja će se kretati od -2 do 4 stepena, a od sledeće nedelje moguće su padavine, ponegde kiša i slab sneg u planinama.
Ministarka rudarstva i energetike Dubravka Đedović Handanović izjavila je večeras da država neće prenositi teret rasta cena nafte na građane i privredu.
J.V. (50) iz aleksinačkog sela Tešica, protiv koje je podneta krivična prijava zbog ubijanja i zlostavljanja životinja za šta je propisana kazna zatvora do tri godine, pred organima gonjenja priznala je delo.
Brat bivšeg predsednika Crne Gore Mila Đukanovića, Aco Đukanović uhapšen je zbog posedovanja nedozvoljenog arsenala oružja, a kako za Informer tvrdi izvor blizak bezbednosnim crnogorskim službama (ime poznato redakciji), iza njegovog hapšenja stoji FBI.
Gugl je odlučio da svoju opciju "Personal Intelligence" učini dostupnom svima bez naplate, pa sada uređaji mogu da povežu Gmail, dokumenta i kalendar i na osnovu toga nude prilagođene odgovore i pomoć u svakodnevnim obavezama.
Rijaliti učesnik Asmin Durdžić posmatrao je Maju Marinković dok se tuširala, a situaciju o kojoj dva dana bruji "Bela kuća" prokomentarisao je i njegov otac.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar