DODIK UPOZORAVA: Neko pokušava da ZAVADI Srbiju i Srpsku!
Podeli vest
Srpski član i predsedavajući Predsedništva BiH Milorad Dodik negirao je da učestvuje u bilo kakvom rušenju predsednika Srbije Aleksandra Vučića i istakao da je očigledno da neko pokušava da zavadi rukovodstvo Republike Srpske i Srbije
Dodik, koji će danas u Beogradu prisustvovati otkrivanju spomenika Stefanu Nemanji, kaže da nema nikakvih promena u odnosima Srbije i Srpske i ličnim odnosima sa predsednikom Aleksandrom Vučićem, za koga je rekao da ima njegovu veliku podršku.
Predsedavajući i srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je za Srnu da će danas zamoliti predsednika Srbije Aleksandra Vučića da dio vakcina protiv virusa korona dodeli Republici Srpskoj
19.01.2021
11:50
- To je moj stav. Uvek sam ga pokazivao i uvek ću ga i pokazivati. Veoma smo zahvali za sve što je (Vučić) učinio za Republiku Srpsku. I sada se ođednom pojavljuju neki koji plasiraju priču da se nešto ruši. Ništa se ne ruši - poručio je Dodik.
Istakao je, kako je naveo, ogromnu Vučićevu zaslugu za današnju Srbiju, koja je ekonomski i politički stabilna, jak regionalni faktor.
Foto: printscreen
Dodik je u izjavi za Večernje novosti negirao da se sastao sa crnogorskim biznismenom Miodragom Davidovićem u restoranu "Integra" u Banjaluci, koji je, prema tvrdnjava nekih medija, tamo doputovao sa specijalnim zadatkom da u Srpskoj "raspiri" opoziciona osećanja prema aktuelnoj vlasti u Beogradu.
Dodik tvrdi da se Crna Gora i predsednik Milo Ðukanović kroz obaveštajni rad "mešaju" u Republiku Srpsku, pogotovo u Hercegovini gde prave punktove i dan-danas pokušavaju da razbiju stabilnost Hercegovine i njeno jedinstvo sa Srpskom.
Srpska je, ističe, spremna da sarađuje, ali ne i da žrtvuje svoju autonomnost podređujući ih zahtevima iz Crne Gore.
Negirao je i da se sastajao sa episkom diseldorfskim i cele Nemačke Grigorijem sa kojim, kaže, ne deli političke stavove.
Oni koji žele da se bave politikom ne mogu istovremeno da se bave i najodgovornijim poslom u Crkvi, naveo je Dodik.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Kako je istakao lider SNSD-a Milorad Dodik, pokušaji da se terorizmom i sabotažama ugroze ključni energetski pravci, predstavljaju napad ne samo na dve države, već i na stabilnost celog regiona.
Predsedavajući i srpski član Predsedništva BiH Milorad Dodik izjavio je za Srnu da će danas zamoliti predsednika Srbije Aleksandra Vučića da dio vakcina protiv virusa korona dodeli Republici Srpskoj
Suviše sam Srbin i suviše volim Srbiju da bih bio po volji moćnicima! Mene zanima podrška građana Srbije, a ne u tuđim kabinetima i zemljama, koju očigledno imaju blokaderi i političar Vladan Đokić!
Aleksej Kišjuhas, blokader sa dna kace, novinar tajkunskog niskotiražnog lista Danas i profesor sociologije na Filozofskom fakultetu u Novom Sadu, koji je uhvaćen u švercu velike količine seksualnih pomagala, boravio je u Hrvatskoj ove nedelje.
Slučajno ili namerno blokaderska glumica sa dna kace, Borka Tomović, raskrinkala je strašnu podmetačinu svojih zgubidana i njima naklonjenih tajkunskih medija, koji već danima šire izmišljotine da se na Radio-televiziji Srbije (RTS) dešava cenzura.
Kako je nekada RTS označavan kao "propagandni servis", danas se slična retorika ponovo čuje, ali ovog puta od blokadera na račun Informera. Postavlja se pitanje, da li još neko mora da strada kako bi oni bili zadovoljni?
Direktor Kancelarije za javnu i kulturnu diplomatiju Vlade Srbije Arno Gujon oglasio se na društvenoj mreži Iks i uputio oštar odgovor evropskom političaru Sandru Gociju.
Neobična scena dogodila se u Nišu kada je jedan od stanara koji živi u prizemlju, verovali ili ne, uključio svoju veš mašinu ispred prozora svoje zgrade.
U Tuzli je juče poslepodne zabeležen nesvakidašnji incident koji je uznemirio stanare jednog naselja, kada je nepoznati muškarac potpuno demolirao parkirani automobil.
Bivši visoki zvaničnici SZO predlažu da se postavi globalni cilj "bez dima do 2040", koji će se postići kombinovanjem tardicionalnih mera sa regulisanim bezdimnim alternativama.
Tihomir Krstić (44) koji je 27. decembra prošle godine u ulazu zgrade na Novom Beogradu napao, izbo nožem i opljačkao S. Ć (67) na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, danas je priznao zločin.
Milosav S. (75), kome se na teret stavlja da je ubio svoju suprugu Javorku S. (76), saslušan je danas u Višem javnom tužilaštvu u Leskovcu gde se branio ćutanjem.
Hapšenjem trojice pripadnika "škaljarskog klana", Predraga Peđe Đurišića, Mališe Bubonje i Lazara Klakora, kojima su lisice na ruke stavljene u utorak u velikoj akciji u Baru i Tivtu, crnogorska policija je rasvetlila čak šest likvidacija koje su počinjene 2017, 2018. i 2019. godine, a među žrtvama je i državljanin Srbije, Ilija Krstić.
Rat između Austrije i Pruske koji se pominje u seriji "Katarina Velika" zapravo je poznat kao Rat za bavarsko nasleđe, manje poznat, ali politički izuzetno značajan sukob u evropskoj istoriji 18. veka.
Američka rediteljka, glumica, scenaristkinja i producentkinja Megi Džilenhol biće predsednica međunarodnog žirija glavnog takmičarskog programa 83. Venecijanskog filmskog festivala, saopštili su danas organizatori.
Proleće je ključno vreme za negu ruža, ali i period kada su posebno podložne bolestima. Jedna jednostavna, prirodna metoda može pomoći da ih zaštitite i sačuvate njihov lep izgled.
Zeljanica je tradicionalna pita koja osvaja jednostavnim sastojcima i bogatim ukusom. Hrskava spolja, a mekana i sočna iznutra, savršen je izbor za svaki obrok.
Afera između učesnice "Elite 9" Sofije Janićijević i Daneta Angelovskog (70) iz Severne Makedonije šokirala je javnost, a on se sada oglasio za medije.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar