SRBI U PROBLEMU?! KRIVOKAPIĆ, BEČIĆ I ABAZOVIĆ UDARILI ŽESTOKU KONTRU FRONTU, PROTIV SU IZBORA I RUŠENJA VLADE CG! Đukanović je samo ovo čekao, bez njega sada nema skupštinske većine!
Podeli vest
Mi smo protiv rušenja ove Vlade i održavanja novih parlamentarnih izbora jer je Crnoj Gori potrebna stabilnost uz neodložno sprovođenje korjnitih reformi, navodi se u saopštenju koje su potpisali predsednik Vlade Zdravko Krivokapić, potpredsednik Vlade Dritan Abazović i predsednik Skupštine Aleksa Bečić
Oni su se oglasili povodom, kako navode, spekulacija koje se ovih dana mogu čuti u javnosti, a koje se tiču načina za rešavanje trenutne političke krize u Crnoj Gori, a kao potpisnici Sporazuma na osnovu kojeg je formirana aktuelna Vlada.
Popis stanovništva ne mora biti baš svakom političkom subjektu "tema nad temama", sasvim je legitimno da ne bude, ali postoje mišljenja koja tvrde "da neki koji ćute, žele da se odloži, poručuje za IN4S analitičar Luka Radonjić
22.06.2021
18:35
Saopštenje prenosimo u celini. "Zajednički konstatujemo sledeće:
· Izborna pobeda ostvarena 30. avgusta 2020, godine predstavlja najveću vrednost našeg političkog rada i iznad je ličnih i partijskih ambicija svih nas pojedinačno;
· Izborna pobeda ostvarena 30. avgusta 2020, godine predstavlja najveću vrednost našeg političkog rada i iznad je ličnih i partijskih ambicija svih nas pojedinačno;
· Sporazum zaključen 8. septembra 2020. godine, od strane nosilaca lista tri pobedničke koalicije, uspostavio je politički okvir za formiranje Vlade koji ostaje neupitan i ubuduće, imajući u vidu ideološku raznorodnost različitih subjekata parlamentarne većine;
· Aktuelna Vlada uživa punu podršku potpisnika ovog saopštenja, a o eventualnim promenama u njenom sastavu i načinu delovanja neophodno je sprovesti otvoren i konstruktivan dijalog između Vlade i parlamentarne većine;
· Protiv smo rušenja ove Vlade i održavanja novih parlamentarnih izbora jer je Crnoj Gori potrebna stabilnost uz neodložno sprovođenje korenitih reformi;
· Svako rešenje za izlaz iz trenutne političke krize mora uvažavati međusobne razlike konstituenata vlasti o pojedinim pitanjima koja su proteklih meseci aktuelizovana delovanjem dijela parlamentarne većine i bivše vlasti;
· Buduće delovanje Vlade treba da bude usmereno na četiri teme ekonomski razvoj, pridruživanje države Evropskoj uniji, borbu protiv korupcije, organizovanog kriminala i reformu izbornog zakonodavstva.
· Neprihvatljivo je uplitanje inostranog faktora u rešavanje unutrašnjih pitanja koja se tiču države Crne Gore", piše u saopštenju.
Analitičari upozoravaju da su Milo Đukanović i DPS samo čekali ovakav raskol u pobedničkoj prosrpskoj kolaciji.
Sada, navode oni, više se ništa ne može uraditi ili izglasati bez njhove podrške.
Niko ne bi trebalo da buder iznenađen ako Đukanović i DPS zatraže mandat za sastav nove Vlade. Šta bi to značilo za Srbe u Crnoj Gori ne treba posebno objašnjavato. Dovioljna je jedna reč - KATASTROFA!
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Mogu oni da kontriraju koliko hoće i donose odluke i zaključke kakve god hoće, ali oni se tu više ništa ne pitaju. Bez podrške skupštinske većine, to su samo prazna naklapanja i mlaćenje prazne slame. Bez DF-a ili DPS-a oni su jedno veliko ništa.
Gospodo, da bi se izbjegla katastrofa za srpski narod u CG, moraju i Mandić i Knežević da odu sa političke scene. Treba da ih je stid kako su dozvolili jednom crkvenom velikodostojniku da ih 2 puta nasamari. Prvi put sa nametanjem Zdravka Krivokapića, a drugi put zahtjevom da DF ne bude u vladi. Ko je taj velikodostojnik, svi znamo. Još veći promašaj Mandić i Knežević su napravili dajući podršku Aleksi Bečiću u izboru za predsjednika Skupština. Obojica su politički diletanti. Ova vlada će zahvaljujući Mandiću i Knežević ostati u naredne 4 godine, a Srbi će nakon 4 godine daljeg stradanja i propadanja pasti ispod 20%. Gospodo iz DF-a, tražili ste...gledajte!
Sta hoćete prevaranti izdali ste narod koji vas je glasao ko ste vi da potpisujete sporazume u cije ime Krivokapic potpisuje . A Becic smrdov izigrava narod pa mu nametnuo da je Genocidan. Smena Krivokapica i tačka ili novi izbori pa da vas vidim Becicu koliko ces dobiti poslanički mjesta. Ovo ti želi građanin Niksica. Sramoto
Ništa neočekivano od ljudi koji su u izglasavanju rezolucije o Srebrenici i smeni sopstvenog ministra ušli u koaliciju sa DPS-om, a protiv svog koalicionog partnera koji od njih ima dvostruko više mandata. Kakav divan poklon Đukanoviću koji im vređa mitropolita nazivajući ga besposlenim popom koji krsti goveda. Nisam verovao da ti ljudi, a sve pozivajući se na građane, pokazuju toliki nedostatak principa i alavost na fotelje. Posebno premijer koji je ušao u politiku pre svega glasovima DF-a. Umesto da se časno povuče i otvori mogućnost rešenja krize, on i dalje srlja iz greške u grešku. Zaista neverovatan amaterizam i neodgovornost.
ONI MOGU DA OPSTANU SAMO AKO DPS PODRZAVA MANJINSKU VLADU A TO JE UBEDJEN SAM SIGURNO VEC DOGOVORENO ZAUZVRAT DEKLARACIJE O SREBRENICI.DRITAN TREBA SEBE DA PREISPITA DALI ZELI SA MILOM.OVO JE SVE POLITICKA IGRANKA PROTIV SRBA ALI LICNO SMATRAM DA DF TREBA DA SRUSI VLADU BEZ OBZIRA NA POSLEDICE A BIRACI CE ODLUCIVATI KOJE VARAO LJUDE I STA JE OBECAVANO.VLADA I DRZAVA JE U FINANSIJSKOM MULJU A SA POVRATKOM DPS BILO BI JOS GORE.OVDE JE OCIGLEDNO DA AMBASADE ODLUCUJU I DA VLADA RADI PO NJIHOVOM DIKTATU.VAZNA CINJENICA JE I NEPOTPISIVANJE UGOVORA SA CRKVOM,POPIS STANOVNISTVA STO GOVORI DA SE RADI SVE PROTIV SRBA. T R E B A S R U S I T I V L A D U PA KAKO BUDE BICE ALI CE SRBI ZNATI NA CEMU SU I ISPASCE POSTENIJI OD OVIH PAPUCARA.
Popis stanovništva ne mora biti baš svakom političkom subjektu "tema nad temama", sasvim je legitimno da ne bude, ali postoje mišljenja koja tvrde "da neki koji ćute, žele da se odloži, poručuje za IN4S analitičar Luka Radonjić
Amerika je, prema porukama koje stižu iz Teherana, morala da prihvati iranske uslove za prekid vatre i nastavak pregovora, čime je doprineo i veliki pritisak Rusije i Kine, kao i pomoć koje su te dve sile uputile Iranu.
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Drugo veče zaredom zaposleni na tajkunskoj N1 održali su protest ispred zgrade ovog medija koji je dobio nove vlasnike i direktora, a njih su, kako se i očekivalo, podržali neki od najpoznatijih blokadera, očajni jer su, kako su uvereni, izgubili svoje glasilo za podršku u rušenju Srbije.
Dragan Đilas, lider Stranke slobode i pravde (SSP), u vidno besnom stanju zbog potpunog političkog debakla na lokalnim izborima u deset opština, zapretio je krvoprolićem na narednim parlamentarnim izborima ukoliko opozicija ne pobedi!
Doktor Branimir Nestorović, predsednik stranke "MI, Snaga naroda", koji je prvi obelodanio kandidaturu za predsednika među opozicionim političarima, pokrenuo je žestok udar na Vladana Đokića.
Na društvenoj mreži Iks, jedan od gledalaca Informer televizije podelio je isečak večerašnjeg izveštavanja našeg reportera Vladimira Savića koji se nalazio ispred tajkunske televizije N1, zbog protesta zaposlenih, a koji je tom prilikom sreo propalog političara Srđana Milivojevića.
Zvanično je počelo emitovanje Srpskog dnevnika, udarne informativne emisije u do sada neviđenom formatu. U našem Srpskom dnevniku čuje se glas naroda, a jedini prioritet je istina!
Srpski dnevnik počinje danas, 6. aprila u 21 čas! Osim najvažnijih vesti i tema, gledaoci će imati priliku da prvi saznaju i najtačniju vremensku prognozu, poručila je jedna od voditeljki Marijana Milićeivć.
U Srbiji će danas nakon pretežno sunčanog jutra biti promenljivo oblačno sa sunčanim intervalima, dok se uveče u Banatu i na istoku Srbije ponegde očekuje kratkotrajna kiša. Temperature će se kretati od 2 do 16 stepeni.
Do kraja dana i u toku večeri u većini predela Srbije biće vedro ili malo oblačno vreme sa izolovanom kišom, dok se od 9. do 12. aprila prognoziraju jutarnji mrazevi i na 2 metra visine.
Mirelu M. (51) ubio je u Obrenovcu unuk njenog vanbračnog partnera, a istraga zločina je otkrila stravičnu uportnost maloletnog B.P. (16) da izvrši ovaj zločin.
Milan P. (77) koji je danas ranjen u Obrenovcu kada ga je unuk B.P. nožem izbo, a potom ubio njegovu partnerku Mirelu M. (51), zvao je njenu advokaticu i pretio joj smrću.
Roditeljima maloletnog ubice iz Niške Banje koji je 5. oktobra 2023. godine izbo nasmrt svog druga Andreja Simića (13), nastavljeno je danas u Višem sudu u Nišu, a kako navode oni koji znaju šta se dešavalo u sudnici, ponašali su se kao roditelji Koste K.
Srpska filmska kompozitorka Aleksandra Kovač ostvarila je izuzetan međunarodni uspeh. Pozvana je da učestvuje u prvom Composers Club-u festivala Cannes series 2026, elitnoj profesionalnoj platformi koja okuplja 20 najznačajnijih kompozitora savremene muzike za TV serije iz celog sveta.
Pravilna ishrana bogata specifičnim nutrijentima može igrati ključnu ulogu u očuvanju i mogućoj regeneraciji hrskavice, kao i u dugoročnom zdravlju zglobova.
Tiramisu spada u one poslastice koje su uvek aktuelne, lagan je, kremast i izuzetno ukusan. Odličan je izbor i za svečane prilike, ali i za trenutke kada želite da sebi i bližnjima priuštite nešto posebno.
Mobilni telefon često ostaje prazan u ključnim trenucima, ostavljajući nas da čekamo pored utičnice, ali postoji pet saveta koji mogu da ubrzaju proces punjenja.
Rijaliti učesnice Maja Marinković i Stanija Dobrojević ušle su u žestok sukob, kada je Stanija zbog uvreda poručila Maji da će njenog oca Takija Marinkovića strpati u zatvor.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar