U Bugarskoj se danas održavaju vanredni parlamentarni izbori pošto saziv parlamenta, koji je formiran nakon prethodnih izbora u aprilu, nije uspeo da sastavi održivu koalicionu vladu
Birališta su otvorena u sedam sati po lokalnom vremenu, biće zatvorena u 20 časova, a preliminarni rezultati očekuju se oko ponoći.
Pravo glasa na današnjim izborima ima nešto više od 6,7 miliona ljudi, koji će birati 240 članova novog saziva parlamenta, među 6.048 kandidata koje je predložilo 15 partija i osam koalicija i dve nezavisne stranke, prenosi BTA.
Najnovije ankete javnog mnjenja ukazuju da će rezultati posle današnjih izbora biti slični kao i posle izbora u aprilu, ali i predviđaju dalji pad podrške partiji Građani za evropski razvoj Bugarske (GERB) dugogodišnjeg premijera Bojka Borisova, nakon što je aktuelna privremena vlada iznela optužbe o široko rasprostranjenoj korupciji dok je on bio na čelu vlade.
Prema rezultatima anketa, vodiće se tesna trka između partije Borisova, koja je osvojila najviše, 26 odsto glasova u aprilu, i njenog glavnog rivala, antielitne stranke "Postoji takav narod" (There is Suć a People), koju predvodi televizijski voditelj Slavi Trifunov.
Opoziciona Socijalistička partija će, kako se predviđa, zauzeti treće mesto, a iza nje će biti liberalna grupa koja se bori protiv korupcije Demokratska Bugarska i etnička turska partija Pokret za prava i slobode (MRF).
Očekuje se i da će novi savez levog centra "Ustanite! Mafija napolje!", koji je formiran nakon prošlogodišnjih protesta protiv vlade, preći cenzus od četiri odsto, koliko je potrebno za ulazak u parlament.
Prema navodima političkog analitičara Dimitara Ganeva, mala je šansa da će se Borisov vratiti na čelo vlade i osvojiti četvrti mandat, bez obzira na to da li njegov GERB osvoji najviše glasova, jer je većina političkih grupa odbila ideju o saradnji sa bivšom vladajućom partijom.
Ministarstvo spoljnih poslova Severne Makedonije osudilo je danas predizborne spotove objavljene u Bugarskoj, koji, kako se ističe, izražavaju teritorijalne pretenzije i jednostrane osećaje pripadnosti i prisvajanja Severne Makedonije
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
Ministarstvo spoljnih poslova Severne Makedonije osudilo je danas predizborne spotove objavljene u Bugarskoj, koji, kako se ističe, izražavaju teritorijalne pretenzije i jednostrane osećaje pripadnosti i prisvajanja Severne Makedonije
Monstruozno iživljavanje blokadera nad jednom starijom gospođom iz Mladenovca samo je još jedan dokaz ko su zgubidani u stvari, na koji način oni razmišljaju, kakvim se rečnikom služe, šta priželjkuju svima onima koji ne misle kao oni, a pogotovo građanima Srbije koji se usude da im protivreče.
Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj poručio je da bi Srbi u Vladi Crne Gore morali da podnesu ostavke posle skandalozne odluke da se zabrani koncert Mirka Pajčina poznatijeg kao Baja Mali Knindža u Pljevljima.
Ministar za javna ulaganja Darko Glišić gostovao je na TV Informer, gde se oštro osvrnuo na aktuelna politička dešavanja u zemlji, ponašanje opozicije, situaciju na fakultetima, kao i na pritiske sa kojima se Srbija suočava.
Predsednik SNS-a i savetnik predsednika Republike Miloš Vučević izneo je za Kurir televiziju ozbiljne optužbe na račun rektora Beogradskog univerziteta Vladana Đokića, tvrdeći da mu je otvoreno pretio otporom i nemirima na univerzitetu.
Srpska napredna stranka u Mladenovcu reagovala je na jezivo blokadersko targetiranje njihove sugrađanke, samo zato što je iznela pohvale zbog napretka tog grada.
Najnovija epizoda Informerove emisije "Na merama" otkriće vam kako je blokader Ivan Bjelić umislio da je reinkarnacija Če Gevare, koja je omiljena aktivnost voditelja blokadera Zorana Kesića, gde smo to zatekli bivšeg fudbalera Ognjena Vranješa, kuda se kreće novinar Veran Matić...
Informer televizija od 16. maja donosi drugačiji vikend program za sve gledaoce koji žele da dan počnu uz najvažnije informacije, aktuelne teme i program uživo koji traje punih sedam sati.
Kolumbijka Danijela privukla je veliku pažnju na društvenim mrežama nakon što je otkrila koji su je običaji u Srbiji najviše iznenadili dolaskom u našu zemlju.
Možda bi neko na njenom mestu postupio drugačije, ali gest mlade Prokupčanke, koja je želela da ostane anonimna, dokaz je i vaspitanja, poštenja i odgovornosti.
Crnogorska policija na graničnom prelazu Šćepan Polje, prilikom ulaska u Crnu Goru, uhapsila je D.C. (35), državljanina Republike Srbije, koji se nalazio kao saputnik u vozilu.
Zaječarski Viši sud 15. maja izrekao presudu okrivljenima za jedno od najmonstruoznijih ubistava, ubistvo rudara, Dejana Paunovića. Njegova žena Slađana Paunović koja stoji iz planiranja zločina osuđena je na 20 godina robije. "Crna udovica" nije jedina koja leži kaznu za najkrvavija krivična dela.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar