CRNA GORA DA VRATI SVETI STEFAN PORODICI KARAĐORĐEVIĆ! Carević jasan, ako hoće da zadrže tuđe - moraju da plate!
Podeli vest
Država Crna Gora mora da vrati Sveti Stefan porodici Karađorđević, jer je to imovina koju je bespravno oduzela, kazao je predsednik Opštine Budva Marko Bato Carević
On je to izjavio komentarišući pravnu bitku za Sveti Stefan koju vodi porodica Karađorđević koja je 7. aprila 2005. godine podnela zahtev za povraćaj imovine koju su, kako tvrde, posedovali u Crnoj Gori, a koja im je konfiskovana 1947. godine.
Zemljotres koji je noćas pogodio okolinu Herceg Novog osetio se i u drugim primorskim gradovima u Crnoj Gori te na širem području Hercegovine
26.06.2021
11:42
Karađorđevići, kako se navodi, potražuju vilu Miločer sa okolinom, uključujući i parcele na Svetom Stefanu, dvorac „Leskovac“ u Rijeci Crnojevića i kuća na Cetinju.
“Karađorđevići vode postupak protiv države i oni će dokazati da je imovina na Miločeru njihova, ali taj proces se odvija mimo opštine Budva. Karađorđevići traže da im se vrati njihova imovina, a ne traže naknadu štete. Manje je bitno koliko to sve vredi, oni samo hoće svoju imovinu nazad, to im pripada po zakonu. U svakoj ozbiljnoj državi koja kuca na vrata EU, u predpristupnim pregovorima se kaže da je vladavina prava zagarantovana, pa zato treba biti pravedan”, kazao je Carević za Nova.rs.
Foto: Printskrin Youtube Novi TV
Marko Carević
Porodica Karađorđević je, ističe on, sve pošteno platila Paštrovićima.
“To je prezime čija se istorija vezuje za Sveti Stefan. Iste te Paštroviće je država angažovala da rade na ovom prostoru, da bi ostvarili profit na izgradnji objekata, ali na tuđoj imovini. Država mora da vrati ovu imovinu i to je sve zakonski čisto i jasno. Sada je, međutim, politika umešala prste, pa je sve prešlo u spor između porodice Petrović i Karađorđević”, ističe Carević.
On je kazao da je "u euforiji stvaranja crnogorske države, vlast ćutala".
“Karađorđeviće zato pojedini gledaju kao okupatore i ne žele da im vrate ono što im pripada. Ipak, ako je država zainteresovana da zadrži tuđe, onda treba pošteno da im plati”, zaključio je Carević.
Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće
registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.
Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni.
Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili
nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji,
etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.
Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne
predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.
Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.
rimskosolomonska agentura Kuracdjordjewitzi dosli sa engleskog pedofilskog jezuitskog jevrejskog rothschildovog dvora pa traze da im se vrati imvoina , sad ce i rimska imperija da trazi povracaj imovine , pa babilonska elita ce da trazi ono sto nim a pripada , a naravno oni su robovlasnicko genetski priortitetno drustvo a narod su sluge i robovi na dvoru , kuracdjordjewitzi sa sa britanskom pedofilskom monarhijom sve to sami stekli svojim rukama dok su sa krunom na glavi silovali decu kao u saudijskoj arabiji , zato se i zovu Kuracdjordjewitzi Kurcoglavci , a porobljeni narod se zovu Servi kao dvorski servis tj posluga pa se zemlja zove Serviaj tj dvorska Slugovija, tj, Robovija , Saudijska Okrunjena Serabija . Rimskosolomonska Eurabija. Zna se da politicari potplacene kurve sa kravatom , prvo steopljcakali narod i radnicku klasu , sad treba privatizovati sve sto pripada narodu . Jebo vam pas mater britansko solomonsku okrunjenu lopovsku i jednima i drugima.
Kako da ne eto karadjodjevici polazu pravo na sceti stefan kako postoji zemaljska kugla a od koga su oni oteli sfeti stefan kada su 1918g silom aneksirali crnu goru,bih i makedoniju ne pitajuci ih hoce li u kraljeviinu shs sta kenjas magarce stari.
U poslovnom kompleksu „Grozni-Siti“, u samom centru prestonice Čečenije, jutros je odjeknula snažna eksplozija koja je teško oštetila fasadu i nekoliko spratova jedne od kula.
Profesor Filozofskog fakulteta Čedomir Antić uputio je oštru kritiku blokaderskom pokretu, upozorivši da retorika kojom se služe opasno klizi ka istorijskim obrascima najmračnijih režima 20. veka.
Vladimir Đukanović, advokat ministra kulture Nikole Selakovića, oglasio se na svom Iks nalogu povodom objave Marinke Tepić u vezi sa slučajem koji se vodi protiv Selakovića.
Gosti Info jutra Nikola Rađen, bivši vaterpolista, Dragan Vasiljković, fondacija "Kapetan Dragan" i Branko Babić, biznismen komentarisali su uvrede na račun Srba koje dolaze iz regiona.
Vesna Jović, novinarka Informera za Istočnu Srbiju i Aleksandar Jerković, iz Odbora za kontrolu i opservaciju gostujući u Info jutru komentarisali su izbore u Negotinu, Mionici i Sečnju.
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić večeras je rekao kako akcija legalizacije nelegalnih objekata "Svoj na svome" počinje 8. decembra i veruje da će to rešenje biti povoljno i uspešno za građane.
Sve više malih prodavaca odlučuje da robu nabavlja putem popularnih trgovinskih lanaca "Temu" i "Shein", a kasnije iste artikle preprodaju desetostruko više!
Iz Ministarstva poljoprivrede potvrdili su kako je vanredna inspekcijska kontrola obišla tri kompanije za proizvodnju mleka i potvrdili kako nema zloupotreba mleka u prahu u UHT mleku.
Vozač I.S. (23) iz Zaječara, koji je optužen da je 10. juna nadomak sela Malča kod Niša izazvao tešku saobraćajnu nesreću u kojoj je život izgubila trogodišnja devojčica, a tri osobe su teško povređene, izjavio je u istrazi da se samog udesa – ne seća.
Brajanu Volšu kom se sudi za ubistvo supruge Ane Volš, danas je nastavljeno suđenje, a u sudnici je pušten snimak sa nadzorne kamere za koji tužioci tvrde da je nastao nakon Aninog nestanka.
Pop zvezda Dua Lipa ponovo je dospela u centar skandala zbog postupka prema fanu na koncertu. Pevačica je poželala da napravi selfi, ali kada je videla da nije Ajfon odmah mu je vratila telefon.
Opera Đuzepa Verdija "Rigoleto", pod dirigentskom palicom Stefana Zekića, biće izvedena 7. decembra na Velikoj sceni Narodnog pozorišta, saopšteno je danas iz tog teatra.
Imate mišljenje?
Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.
Ostavite komentar