• aktuelno
Dnevne novine
SRBIJA
Informer
Video

Izvor: informer.rs

05.08.2021

18:45

HRVATI LAZANSKOM OVO NIKADA NISU OPROSTILI! U svom stilu, jednom rečenicom postavio je na mesto i njihovu državu i proslavu "Oluje"... /VIDEO/

Balkan

HRVATI LAZANSKOM OVO NIKADA NISU OPROSTILI! U svom stilu, jednom rečenicom postavio je na mesto i njihovu državu i proslavu "Oluje"... /VIDEO/

Podeli vest

Godišnjica akcije "Oluja" u Hrvatskoj se polako pretvara u bal vampira. Ne razumem kako mogu da slave što su proterali 250.000 ljudi sa svojih ognjišta. Kakvi komšijski odnosi mogu da budu nakon toga, izjavio je pre dve godine Miroslav Lazanski u emisiji Novo jutro na TV Pink, što mu Hrvati, sudeći po bestidnim komentarima posle njegove smrtni, nikada nisu oprostili

Akciju "Oluja" kada je oko 250.000 Srba proterano iz Republike Srpske Krajine, hrvatske vlasti nazivaju legitimnom vojnom akcijom, centralna manifestacija održana je i te godine u Kninu, a ovom prilikom tadašnji ministar odbrane Hrvatske Damir Krstičević izjavio je da Hrvatska vojska spremna na nove "Oluje".

Lazanski, u to vreme komentator dnevnog lista Politika, izjavio je da je Krstičević rekao da je Hrvatska spremna da reaguje ukoliko bi se pretnja, po njihovoj proceni, desila.

- On je rekao da ukoliko bi se desilo da neko ugrozi teritoriju Hrtvatske ponovo, "Oluja" bi se ponovila - izjavio je Lazanski.

On je objasno da je Krstičević završio vojnu akademiju JNA i da je to prošlost koju on ovakvim izjavama želi da izbriše.

- Ne znam šta je on tačno komandovao u operaciji „Oluja", ali mislim da je on bio jedan od komandanta gardijskih brigada na južnom pravcu. Činjenica je da Hrvatska svoju istoriju počinje da računa od 1991. godine, sve od pre toga kao da ne postoji. Sve baziraju od 91. godine pa na dalje. Hrvatska nikako da napravi jednu vrstu distance od NDH - rekao je tada Lazanski. 

Kako je objasnio, tih devedestih je bilo otimanja stanova i bespravnog ulaska u njih. 

- Ta godišnjica se polako pretvara u neku vrstu bala vampira, ako ti na tragedji 250.000 Srba to slaviš, onda je pitanje i kakve mi komšijske odnose treba da negujemo - pitao se Lazanski.

On je izjavio i da su bivši oficiri JNA, Albanci, učestovali u hrvatskim paravojnim formacijama, kasnije i u regularnoj vojsci. 

- Mi moramo da vodimo računa o tome kada je Hrvatska priznata. Sve do tog momenta sve vojne formacije su bile paravojne. Hrvati su Albancima vratili uslugu, šaljući svoje vojne instruktore na Kosovo 1999. godine. Postoje i spekulacije i osnovana sumnja da je čak i ministar odbrane Hrvatske bio na Kosovu da je bio kao instruktor OVK. Video sam neke materijale gde se o tome spekuliše - kaže Lazanski.

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, Youtube.

Pridružite se i saznajte prvi najnovije informacije.

Naše aplikacije možete skinuti na:


Imate mišljenje?

Ukoliko želite da ostavite komentar, kliknite na dugme.

Ostavite komentar

Ostavite komentar

Pravila komentarisanja:

Komentare objavljujemo prema vremenu njihovog pristizanja. Prednost u objavljivanju komentara imaće registrovani korisnici. Molimo Vas da ne pišete komentare velikim slovima, kao i da vodite računa o pravopisu.

Redakcija Informer.rs zadržava pravo izbora, brisanja komentara, ili modifikacije komentara koji će biti objavljeni. Prema Zakonu o informisanju zabranjeno je objavljivanje svih sadržaja koji podstiču diskriminaciju, mržnju ili nasilje protiv lica ili grupe lica zbog njihovog pripadanja ili nepripadanja određenoj rasi, veri, naciji, etničkoj grupi, polu ili zbog njihovog seksualnog opredeljenja.

Nećemo objavljivati komentare koji sadrže govor mržnje, psovke i uvrede. Sadržaj objavljenih komentara ne predstavlja stavove redakcije Informera ili portala Informer.rs, već isključivo stavove autora komentara.

Sugestije ili primedbe možete da šaljete na redakcija@informer.rs.

komentari
Svi komentari
zoran

pre 4 godine

Nebitno za Hrvatsku...previše razmišljate o njima..patološki.

Net

pre 4 godine

RATNI ZAPOVJEDNIK HOSA! Skejo i ove godine u Kninu uzvikivao ZDS: Srpskoj kobri satrali smo glavu!

Radojko

pre 4 godine

po zakonu , sadasnja SS hrvatska je kriminalna paravojna nacisticka teroristicka tvorevina bas kao i ISIS drzava , i jednu i drugu su stvorile zapadne zlocinacke kolonijalne robovlasnicke sile da vrse agresiju i napadaju gradjane i destabiliziju ekonomiju radnicke klase i unistavaju politiku drustvene klasne jednakosti i ravnopravnog drustva , a zatim imperijalne kolonijalne zapadne sile pod izgovorom medjunarodne misije nastavljaju da pljackaju i privatizuju tudju zemlju , teritorije i energetske resurse .

zoran

pre 4 godine

Neke detalje iz rata u Hrvatskoj Lazanski nikada nije hteo spominjati, da se ne ogreši o domaćina, ali nema veze...nije ni bitno više.

VLADO

pre 4 godine

POBJEGO KAO SVI OSTALI.MRZIJO SVE STO NIJE SRPSKO ZATO JE I KREPO PRIJE VREMENA.IMA BOGA

sledeća vest

Politika

Vučić se oglasio nakon pucnjave u Vašingtonu: Najsnažnije osuđujem oružani napad na Donalda Trampa
Politika

Vučić se oglasio nakon pucnjave u Vašingtonu: Najsnažnije osuđujem oružani napad na Donalda Trampa

Svetski lideri osudili su incident u Vašingtonu, u kojem je muškarac tokom protekle noći otvorio vatru na kontrolnom punktu u hotelu "Hilton", gde se održavala svečana večera Udruženja dopisnika Bele kuće, kojoj je prisustvovao i američki predsednik Donald Tramp, navodeći da je to bio čin "političkog nasilja". Među onima koji su osudili pucnjavu je i predsednik Srbije Aleksandar Vučić.

26.04.2026

09:02

Društvo

Hronika

Je li ovo realno? Deca se šalila "na srpskom", čovek ih napao u Ulcinju: Mladić odbranio dečake na plaži, pa "popio kaznu" od 350 evra
Region

Je li ovo realno? Deca se šalila "na srpskom", čovek ih napao u Ulcinju: Mladić odbranio dečake na plaži, pa "popio kaznu" od 350 evra

Četvorica maloletnika napadnuti su verbalno i fizički na Maloj plaži u Ulcinju 8. aprila dok su se igrali i međusobno šalili razgovarajući na srpskom jeziku, a teže posledice, po oceni roditelja sprečio je mladić iz obližnjeg restorana koji je zaštitio decu, a koji je zbog te reakcije prvo uhapšen, pa prekršajno kažnjen 350 evra.

26.04.2026

10:27

Zabava

Magazin

Džet set